Znajdź nas na

Internetowa rejestracja kandydatów na studia w UMCS rozpocznie się 1 kwietnia br. i na większości kierunków potrwa do 10 lipca. Nieco wcześniej - do 25 czerwca można się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną (oferta kształcenia na Wydziale Artystycznym, logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii).

Szukasz pomocy w wyborze odpowiedniej ścieżki zawodowej? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś nowego i podnieść swoje kwalifikacje? Masz pytania dotyczące rynku pracy i oczekiwań pracodawców? Jeżeli tak, to nie może zabraknąć Cię na Drogowskazach Kariery!

W Europie tworzy się wspólna przestrzeń dla kształcenia i pracy, w której przyszli pracownicy będą posiadali uniwersalne kwalifikacje, co sprzyjać ma migracjom zawodowym w obrębie UE. Edukacja europejska na poziomie akademickim idzie w kierunku wskazanym przez programy typu double degree.

Uczelnie o profilu technicznym przed ekonomicznymi i wieloprofilowymi – tak prezentuje się czołówka najnowszego rankingu szkół wyższych w Polsce. Powstał on na podstawie badania opinii studentów na temat różnych obszarów e-systemów uczelni (m.in. rekrutacji i bezpieczeństwa danych). Na dalszych miejscach uplasowały się placówki akademickie o profilach: humanistycznym, medycznym, przyrodniczym i artystycznym. Analiza wyników przyniosła zaskakujące wnioski.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi wprowadza do swojej oferty kilka nowości.

Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację, zakończyło go z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Tak wynika z opublikowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości analizy wyników egzaminów wstępnych na aplikacje.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie obchodzi w tym roku Jubileusz 100-lecia.

Ekonomika zdrowia i analityka danych, czyli Health Economics and Big Data Analytics (HEBDA) to nowe studia II stopnia na kierunku ekonomia, uruchamiane od najbliższego roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego. Są to studia dualne o profilu praktycznym, prowadzone w języku angielskim. Dualność kształcenia polega na tym, że duża część zajęć ma charakter praktyczny i odbywa się bezpośrednio u pracodawców.

A może rzucić wszystko i wyjechać? Jak się okazuje wśród młodych Polaków to całkiem prawdopodobne. Co więcej, coraz częstsze i powszechne! Jak wskazują dane EF[1], w ciągu ostatnich 3 lat liczba decydujących się na tzw. gap year wzrosła aż o 15%. Wciąż jesteśmy jednak znacznie mniej otwarci na tego typu przerwy niż rówieśnicy z Europy Zachodniej. A szkoda, bo jak pokazują badania – w przypadku 84% studentów wyjazd na gap year pozytywnie wpłynął na rozwój kariery, a 73% z nich było lepiej przygotowanych do podjęcia dalszej nauki.

ISIC To Międzynarodowa Legitymacja Studencka, która jest powszechnie znaną i akceptowaną przez ponad 130 państw legitymacją studencką na całym świecie! To 60 lat doświadczenia i 4.5 miliona studentów na świecie w każdym roku. Jedna mała karta, a posiada wiele korzyści!

Kandydacie! Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał nowy kierunek kształcenia – wychowanie fizyczne. Będą to studia I stopnia o profilu praktycznym prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Puławach zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Prawo to nowy kierunek, który pojawi się w ofercie Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi w roku akademickim 2019/2020.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi uruchamia nowe, ciekawe kierunki studiów podyplomowych.

Nowe stypendium fundowane w Uniwersytecie Jagiellońskim przełamuje schematy.
Nasze nowe stypendium to coś więcej niż wyróżnienie za osiągane wyniki – to początek poważnej kariery naukowej – przekonuje filolog dr Michał Németh.

Zastanawiasz się, czy można zacząć studia zimą? A może źle wybrałeś i chcesz zmienić uczelnię? Nie musisz czekać z wymarzonymi studiami do października – zacznij już dziś! Na osoby, które zdecydują się na przeniesienie z innej uczelni czeka 20% zniżki!

Akademia Leona Koźmińskiego podpisała umowę z ESSCA - School of Management. Dzięki temu studenci programu Master in Finance and Accounting, będący na specjalności Corporate Finance mogą przez dwa semestry uczyć się we Francji i zdobyć podwójny dyplom.

Zuzanna Zawadzka – studentka II roku studiów II stopnia na kierunku położnictwo Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, koordynator ds. finansów w Zarządzie Samorządu Studentów Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM.

Już 13 grudnia startuje nabór w ramach międzysemestralnej rekrutacji. Do wyboru są studia prowadzone prze Uniwersytet SWPS w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach oraz zajęcia prowadzone w Preparatory School w Warszawie i Poznaniu.

Grupa Wyższych Szkół Bankowych (WSB) ma nowe strony internetowe. Zmieniły się witryny wszystkich uczelni, zlokalizowanych w dziewięciu miastach Polski, oraz wspólna strona grupy. Nowe strony są responsywne, zgodne z zasadami web usability oraz zintegrowane z systemami CRM, Marketing Automation i Google Analytics. Trwający ponad dwa lata proces redesignu wsparły m.in. firmy: Ideacto, Bluerank oraz Web Design Solutions.

Hubert Jóźwiak, student Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK zwyciężył w konkursie o Złoty Medal Chemii, organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Hubert otrzymał także nagrodę finalistów, czyli wyróżnienie przyznawane przez pozostałych uczestników konkursu.