Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Zastanawiasz się, czy można zacząć studia zimą? A może źle wybrałeś i chcesz zmienić uczelnię? Nie musisz czekać z wymarzonymi studiami do października – zacznij już dziś! Na osoby, które zdecydują się na przeniesienie z innej uczelni czeka 20% zniżki!
Akademia Leona Koźmińskiego podpisała umowę z ESSCA - School of Management. Dzięki temu studenci programu Master in Finance and Accounting, będący na specjalności Corporate Finance mogą przez dwa semestry uczyć się we Francji i zdobyć podwójny dyplom.
Zuzanna Zawadzka – studentka II roku studiów II stopnia na kierunku położnictwo Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, koordynator ds. finansów w Zarządzie Samorządu Studentów Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM.
Już 13 grudnia startuje nabór w ramach międzysemestralnej rekrutacji. Do wyboru są studia prowadzone prze Uniwersytet SWPS w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach oraz zajęcia prowadzone w Preparatory School w Warszawie i Poznaniu.
Grupa Wyższych Szkół Bankowych (WSB) ma nowe strony internetowe. Zmieniły się witryny wszystkich uczelni, zlokalizowanych w dziewięciu miastach Polski, oraz wspólna strona grupy. Nowe strony są responsywne, zgodne z zasadami web usability oraz zintegrowane z systemami CRM, Marketing Automation i Google Analytics. Trwający ponad dwa lata proces redesignu wsparły m.in. firmy: Ideacto, Bluerank oraz Web Design Solutions.
Hubert Jóźwiak, student Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK zwyciężył w konkursie o Złoty Medal Chemii, organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Hubert otrzymał także nagrodę finalistów, czyli wyróżnienie przyznawane przez pozostałych uczestników konkursu.
Brytyjski dziennik ekonomiczny „Financial Times” potwierdził wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego w opublikowanym 3 grudnia 2018 r. rankingu europejskich szkół biznesu. ALK znalazła się w nim na 43. pozycji, najwyżej ze wszystkich uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej.
Ciekawą propozycją dla osób chcących nauczyć się języka angielskiego są kursy językowe za granicą. Nauka podczas wyjazdu wakacyjnego umożliwia połączenie przyjemnego z pożytecznym. Teraz takie kursy są jeszcze łatwiej dostępne, ponieważ szkoła językowa Maltalingua uruchomiła nową promocję na swoje kursy językowe na Malcie. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.
W opublikowanym niedawno rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Art and Humanities 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w czwartej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w tym zakresie.
Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB znalazł się w pierwszej trójce Uczelni kształcących na kierunkach ekonomicznych wśród wszystkich uczelni w Polsce. Akademii WSB na podium towarzyszą: Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się w czołówce polskich uczelni sklasyfikowanych w ogłoszonej właśnie dziedzinowej odsłonie rankingu Times Higher Education – jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingów szkół wyższych.
Nowoczesne usługi biznesowe to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki w Polsce i na świecie. Polska należy do czołówki państw, gdzie od prawie 20 lat świat biznesu inwestuje z wielkim sukcesem. Inwestorów przyciąga atrakcyjna lokalizacja, dobrze przygotowani pracownicy, pożądany poziom życia, intratne możliwości prowadzenia biznesu, wsparcie lokalnych władz, korzystne propozycje ulg i dotacji oraz dobrze ekonomicznie stojąca gospodarka.
80 przedstawicieli młodego pokolenia badaczy otrzymało dziś z rąk premiera Jarosława Gowina nagrody VII edycji konkursu w ramach programu Diamentowy Grant. MNiSW wspiera w ten sposób rozwój karier naukowych wybitnie uzdolnionych studentów, zwiększając tym samym rolę młodego pokolenia badaczy, do których adresuje wiele rozwiązań Konstytucji dla Nauki.
Program studiów Executive Master of Business Administration, realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, uzyskał prestiżową akredytację The Association of MBAs (AMBA), organizacji będącej jednym z wiodących autorytetów w dziedzinie kształcenia biznesowego.


UMCS jest niezwykłym miejscem, w którym spotykają się młodzi ludzie pełni pasji. Każdy z nich ma swoją szczególną historię. Każdy z nich podąża inną drogą, podczas której podejmuje różne decyzje. Dla jednych wybór własnej ścieżki był oczywisty, dla innych mniej, a są też tacy, którzy wciąż szukają. Nie ma w tym nic złego - okres studiów powinien służyć ciągłemu rozwijaniu się.
Wyzwania i komplikacje są nieodłączną częścią tej podróży. Kiedy młodzi bohaterowie potrzebują przerwy, zawsze mogą się zatrzymać i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy, a potem wrócić na swoją drogę lub zmienić ją na inną. Niezależnie od wyboru, ważne jest, aby pozostać sobą i czerpać satysfakcję z tego, co się robi. UMCS daje tę szansę i to właśnie chcemy przekazać filmem promocyjnym pt. „UMCS – zmieniamy się z Tobą”.
Zrównoważony rozwój polskiego szkolnictwa wyższego właśnie staje się faktem. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło w Krakowie rozstrzygnięcie pilotażowego konkursu w ramach programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”. Do uczelni regionalnych popłynie szeroki strumień pieniędzy. W sumie otrzymają ponad 326 mln złotych na wsparcie badań naukowych ważnych dla regionu i opracowanie długofalowej strategii rozwoju.
W opublikowanym w październiku br. rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Social Science 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się po raz pierwszy i od razu na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w szóstej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w zakresie nauk społecznych. Ranking uwzględniał 13 wskaźników określających efektywność działania uczelni w obszarze nauk społecznych, obejmującym socjologię, geografię, nauki polityczne, stosunki międzynarodowe oraz nauki o komunikacji i mediach.
Na jednej uczelni wzorowy naukowiec, ale już na drugiej to pracownik, który musi się poprawić. Na polskich uczelniach brakuje stałego i uniwersalnego systemu oceny pracowniczej, który mógłby wpłynąć na lepszy rozwój polskiej nauki.
Deregulacja zawodu AGENTA CELNEGO pozwala na uzyskanie licencji do wykonywania zawodu po uzyskaniu dyplomu studiów podyplomowych w specjalności obsługa celna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Studia przeznaczone są dla pracowników podmiotów gospodarczych pragnących uzyskać nowe kompetencje zawodowe lub podwyższyć kompetencje już posiadane w zakresie problematyki handlu zagranicznego, obsługi celnej obrotu towarowego z zagranicą, transportu i spedycji międzynarodowej.
Konrad Zygarski – student II roku studiów II stopnia na kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, absolwent kierunku ratownictwo medyczne WNoZ WUM
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności