Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Około 240 tysięcy w Warszawie i ponad milion studentów w całej Polsce niebawem rozpocznie rok akademicki. Duża część z nich wybiera studia poza domem rodzinnym, wielu jednak nadal liczy na finansową pomoc rodziców, gdyż studiuje dziennie. Studencki budżet jest ograniczony, a wydatków jest całkiem sporo – jednym z tych niezbędnych jest Internet. Z myślą o studentach dostawcy Internetu przygotowali pakiety szyte na miarę. Serwis PanWybierak.pl przygotował zestawienie ofert największych ogólnopolskich dostawców skierowanych właśnie do żaków.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie uruchomiła 4 nowe kierunki studiów podyplomowych: Menedżer Energii, Menedżer Środowiska w Przedsiębiorstwie, Zdrowie i Środowisko oraz Odnawialne Źródła Energii, Gospodarka Wodna i Odpadowa
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom polskich przedsiębiorców i pasjonatów, Collegium Civitas wraz z Fundacją im. Profesora Andrzeja Dembicza stworzyło nowatorski program studiów podyplomowych Ameryka Łacińska: biznes i kultura.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uruchamia w roku akademickim 2018/2019 nowy kierunek prowadzony w języku angielskim - Organic Agriculture and Food Production.
Akademia Morska w Szczecinie prowadzi rekrutację na Zarządzanie - nowy kierunek studiów licencjackich na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu.
Wyższa Szkoła Techniczna uzyskała 27 lipca 2018 roku zgodę na prowadzenie kształcenia na kierunku Lekarskim.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie zaprasza od października 2018 roku na nowe studia podyplomowe na kierunku Samodzielny koordynator medyczny.
Studia podyplomowe „Coaching zdrowego stylu życia” adresowane są do specjalistów ds. odżywiania i suplementacji, dietetyków, trenerów personalnych, ekspertów treningu motorycznego, nauczycieli WF-u, psychologów, fizjoteraputów oraz osób, dla których zdrowy styl życia staje się filozofią skutecznego funkcjonowania we współczesnym świecie.
Konstytucja dla Nauki została podpisana przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Oznacza to, że wejdzie w życie z dniem 1 października 2018 r. Reforma, której domagało się od lat środowisko akademickie, ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju polskiej nauki, a także kształcenia kadr przyszłości. Jest pierwszą od lat kompleksową zmianą podejścia do badań naukowych, nauczania studentów i zarządzania uczelnią.
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu uruchamia studia dualne na kierunku Finanse i rachunkowość. Będą one realizowane na dwóch specjalnościach: Rachunkowość i audyt finansowy oraz Controlling i finanse przedsiębiorstw.
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie zaprasza na studia inżynierskie na kierunku Inżynieria zarządzania oraz Informatyka. Są to nowości w ofercie na rok akademicki 2018/2019.
Studia doktoranckie na nauk o rodzinie oraz studia doktoranckie z Nauk o mediach to nowości w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza na studia podyplomowe. Uczelnia ostatnio uruchomiła kilka nowych kierunków. Lista nowości poniżej.
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach uruchomiła nowy kierunek studiów I stopnia: Pielęgniarstwo.
Program studiów w ramach specjalności International business, trade & marketing koncentruje się na praktycznych aspektach rynków globalnych oraz na przekazaniu wiedzy mającej zastosowanie w handlu międzynarodowym, imporcie i eksporcie, międzynarodowym marketingu produktów oraz globalnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Absolwent tej specjalności uzyska wiedzę i kompetencje z zakresu różnych obszarów, w szczególności funkcjonowania małych i średnich firm wchodzących na międzynarodowe rynki.
Najpopularniejszym kierunkiem rekrutacji 2018/2019 w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim jest kierunek lekarski. O jedno miejsce starało się tu aż 14 kandydatów.
Akademia Ignatianum w Krakowie uruchamia w roku akademickim 2018/2019 nową specjalność na studiach niestacjonarnych II stopnia na kierunku Pedagogika: Arteterapia z twórczą resocjalizacją. Studia trwają 5 semestrów, a ich program został zaakceptowany przez polskie i międzynarodowe stowarzyszenia arteterapeutyczne.
Wyższa Szkoła Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu uruchomiła nowy kierunek - jest to Dietetyka II stopnia. Po I roku nauki studenci wybierają jedną ze specjalizacji: Dietetyka spersonalizowana i psychodietetyka lub Dietetyczne wspomaganie leczenia otyłości i innych chorób cywilizacyjnych.
Posłowie i senatorowie poparli ustawę reformującą polskie szkolnictwo wyższe i naukę. Tym samym 2,5-letni proces powstawania Konstytucji dla Nauki dobiega końca. Ustawa trafi teraz na biurko głowy państwa – prezydent będzie miał 21 dni na jej podpisanie. Reforma to przede wszystkim wzmocnienie uczelni regionalnych, podwyżki dla nauczycieli akademickich, podniesienie jakości studiów i kształcenia praktycznego. Konstytucja dla Nauki stwarza warunki do doskonałości naukowej i proponuje nowe ścieżki kariery – zarówno dla doktorantów (szkoły doktorskie), jak i dla nauczycieli akademickich (dydaktyczna ścieżka kariery).
„Cyber Crime” to nazwa innowacyjnego laboratorium, dzięki któremu studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej będą w wirtualnej rzeczywistość uczyć się prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz analizy znalezionych śladów. Uczelnia dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego zakupi warty 100 tys. zł nowoczesny symulator wirtualnej sceny zbrodni. Z nowego narzędzia dydaktycznego będą korzystać m.in. studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności