Znajdź nas na

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie uruchomiła 4 nowe kierunki studiów podyplomowych: Menedżer Energii, Menedżer Środowiska w Przedsiębiorstwie, Zdrowie i Środowisko oraz Odnawialne Źródła Energii, Gospodarka Wodna i Odpadowa

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom polskich przedsiębiorców i pasjonatów, Collegium Civitas wraz z Fundacją im. Profesora Andrzeja Dembicza stworzyło nowatorski program studiów podyplomowych Ameryka Łacińska: biznes i kultura.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uruchamia w roku akademickim 2018/2019 nowy kierunek prowadzony w języku angielskim - Organic Agriculture and Food Production.

Akademia Morska w Szczecinie prowadzi rekrutację na Zarządzanie - nowy kierunek studiów licencjackich na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu.

Wyższa Szkoła Techniczna uzyskała 27 lipca 2018 roku zgodę na prowadzenie kształcenia na kierunku Lekarskim.

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie zaprasza od października 2018 roku na nowe studia podyplomowe na kierunku Samodzielny koordynator medyczny.

Studia podyplomowe „Coaching zdrowego stylu życia” adresowane są do specjalistów ds. odżywiania i suplementacji, dietetyków, trenerów personalnych, ekspertów treningu motorycznego, nauczycieli WF-u, psychologów, fizjoteraputów oraz osób, dla których zdrowy styl życia staje się filozofią skutecznego funkcjonowania we współczesnym świecie.

Konstytucja dla Nauki została podpisana przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Oznacza to, że wejdzie w życie z dniem 1 października 2018 r. Reforma, której domagało się od lat środowisko akademickie, ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju polskiej nauki, a także kształcenia kadr przyszłości. Jest pierwszą od lat kompleksową zmianą podejścia do badań naukowych, nauczania studentów i zarządzania uczelnią.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu uruchamia studia dualne na kierunku Finanse i rachunkowość. Będą one realizowane na dwóch specjalnościach: Rachunkowość i audyt finansowy oraz Controlling i finanse przedsiębiorstw.

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie zaprasza na studia inżynierskie na kierunku Inżynieria zarządzania oraz Informatyka. Są to nowości w ofercie na rok akademicki 2018/2019.

Studia doktoranckie na nauk o rodzinie oraz studia doktoranckie z Nauk o mediach to nowości w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza na studia podyplomowe. Uczelnia ostatnio uruchomiła kilka nowych kierunków. Lista nowości poniżej.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach uruchomiła nowy kierunek studiów I stopnia: Pielęgniarstwo.

Program studiów w ramach specjalności International business, trade & marketing koncentruje się na praktycznych aspektach rynków globalnych oraz na przekazaniu wiedzy mającej zastosowanie w handlu międzynarodowym, imporcie i eksporcie, międzynarodowym marketingu produktów oraz globalnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Absolwent tej specjalności uzyska wiedzę i kompetencje z zakresu różnych obszarów, w szczególności funkcjonowania małych i średnich firm wchodzących na międzynarodowe rynki.

Najpopularniejszym kierunkiem rekrutacji 2018/2019 w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim jest kierunek lekarski. O jedno miejsce starało się tu aż 14 kandydatów.

Akademia Ignatianum w Krakowie uruchamia w roku akademickim 2018/2019 nową specjalność na studiach niestacjonarnych II stopnia na kierunku Pedagogika: Arteterapia z twórczą resocjalizacją. Studia trwają 5 semestrów, a ich program został zaakceptowany przez polskie i międzynarodowe stowarzyszenia arteterapeutyczne.

Wyższa Szkoła Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu uruchomiła nowy kierunek - jest to Dietetyka II stopnia. Po I roku nauki studenci wybierają jedną ze specjalizacji: Dietetyka spersonalizowana i psychodietetyka lub Dietetyczne wspomaganie leczenia otyłości i innych chorób cywilizacyjnych.

Posłowie i senatorowie poparli ustawę reformującą polskie szkolnictwo wyższe i naukę. Tym samym 2,5-letni proces powstawania Konstytucji dla Nauki dobiega końca. Ustawa trafi teraz na biurko głowy państwa – prezydent będzie miał 21 dni na jej podpisanie. Reforma to przede wszystkim wzmocnienie uczelni regionalnych, podwyżki dla nauczycieli akademickich, podniesienie jakości studiów i kształcenia praktycznego. Konstytucja dla Nauki stwarza warunki do doskonałości naukowej i proponuje nowe ścieżki kariery – zarówno dla doktorantów (szkoły doktorskie), jak i dla nauczycieli akademickich (dydaktyczna ścieżka kariery).

„Cyber Crime” to nazwa innowacyjnego laboratorium, dzięki któremu studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej będą w wirtualnej rzeczywistość uczyć się prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz analizy znalezionych śladów. Uczelnia dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego zakupi warty 100 tys. zł nowoczesny symulator wirtualnej sceny zbrodni. Z nowego narzędzia dydaktycznego będą korzystać m.in. studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”.

Według szacunków do 2020 roku branża dużych centrów usług wspólnych będzie poszukiwać nawet 300 tys. pracowników. Dlatego już teraz warto pomyśleć o studiach, które w praktyce przygotują do podjęcia pracy w tym sektorze.