Studia - artykuły

Znajdź nas na    
MBA to studia cenione i warte inwestycji, bo mają wysoką stopę zwrotu – mówią organizatorzy Rankingu Perspektyw, w którym co roku prześwietlają oferowane w Polsce studia MBA pod kątem 7 kluczowych kryteriów: ranga i prestiż programu (20%), preferencje pracodawców (10%), opinia absolwentów (15%), studenci programu (15%), kadra dydaktyczna (15%), merytoryczne cechy programu (20%) i wparcie procesu kształcenia (5%).
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedyna uczelnia z Polski został odnotowany w prestiżowym Times Higher Education (THE) Golden Age University Rankings 2018. W zestawieniu uwzględniono 200 uczelni z całego globu, które zostały założone w latach 1945-1967 w następstwie drugiej wojnie światowej i mają mniej niż 80 lat. UMK uplasował się w przedziale 151-200.
O tym, z jakiego powodu w Zielonej Górze jest się zamożniejszym niż w Warszawie i czy absolwent filozofii może zarabiać 15 tys. miesięcznie – te i inne informacje zna ELA, czyli system Ekonomicznych Losów Absolwentów stworzony przez polskich badaczy. Przez ostatnie lata ELA poddała analizie sytuację ponad 1,1 mln absolwentów polskich uczelni.
Najstarsza polska uczelnia czeka na nowych studentów. Rekrutacja na Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 12.
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski po raz 3. w historii zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych, który po raz 19. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska.
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018: na czele (ex aequo) Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, trzecie miejsce zdobyła Politechnika Warszawska. Akademia Leona Koźmińskiego ponownie najlepsza w grupie uczelni niepublicznych. Znani są także zwycięzców w rankingach 68 kierunków studiów, dzięki czemu można wybrać te uczelnie i wydziały, które prowadzą je na najlepszym poziomie.
Drug Discovery & Development to propozycja dla absolwentów studiów I i II stopnia w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych i medycznych. Jedyne takie studia w Polce i Europe Środkowej, już od października ruszą na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.
Studia w Azji mają coraz większe znaczenie i uznanie na świecie. Jednym z ciekawszych kierunków jest Malezja, położona w samym sercu Azji Południowo-Wschodniej. Leży częściowo na Półwyspie Malajskim oraz na wyspie Borneo. Kraj graniczy z Tajlandią, Singapurem oraz z Indonezją i Brunei. Malezja jest krajem wielokulturowym i oferuje niezwykle bogate i różnorodne dziedzictwo kulturowe. Wszystkie grupy narodowościowe Malezji tj. Malajowie, Chińczycy, Hindusi żyją ze sobą w zupełnej harmonii. Malezja słynie też ze swojej kuchni i przepięknej przyrody.
W 10. rocznicę uzyskania po raz pierwszy międzynarodowej akredytacji AMBA dla studiów MBA Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała jej przedłużenie na kolejne 5 lat.
Nowy rok akademicki będzie wyjątkowo ciekawy dla władz uczelni oraz studentów – 1 października 2018 r. wejdzie w życie pierwsza od 12 lat całościowa reforma edukacji wyższej. Ma ona zmienić sposób zarządzania placówkami akademickimi oraz podwyższyć ich jakość kształcenia. Uczelniane życie studentów to jednak także codzienne sprawy formalne załatwiane w dziekanatach oraz ich elektronicznych odpowiednikach. Czy Wirtualne Uczelnie spełniają wymagania studentów? Czy w momencie licznych zmian nie będą przysparzać im dodatkowych problemów?
Od roku akademickiego 2018/2019 Oddział Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na studia II stopnia stacjonarne lub niestacjonarne absolwentów studiów I stopnia na kierunkach medycznych oraz: administracji, biotechnologii, ekonomii, inżynierii biomedycznej, inżynierii środowiska, ochrony środowiska, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, polityki społecznej, prawa, socjologii oraz zarządzania.
Wybierając kierunek studiów, kierowałam się przede wszystkim pasją. Dlaczego? Kiedyś usłyszałam bardzo mądre zdanie: "Jeśli twoja praca jest tym, co kochasz, to w rzeczywistości nie pracujesz, a rozwijasz swoje umiejętności".
Uniwersytet Jagielloński utrzymał swoją pozycję w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2018 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010-2016, po raz 3. opracowała agencja Thomson Reuters.
Porozumienie będzie podstawą dla wszelkich projektów i wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez naukowców z obu krajów. Umowę podpisali w Departamencie Stanu wicepremier Jarosław Gowin oraz podsekretarz Tom Shannon. Zawarcie nowej umowy to jasny sygnał co do pozytywnego rozwoju stosunków dwustronnych z USA.
Politechnika Warszawska w drugiej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw zdobyła 10 razy pierwsze miejsce, 7 razy drugie i 4 razy trzecie. Żadna inna uczelnia nie może pochwalić się tak dobrymi wynikami.
16 kwietnia 2018 roku Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej stała się Akademią WSB. Zmiana nazwy wiąże się z uzyskaniem kolejnych uprawnień akademickich i rozszerzeniem oferty edukacyjnej.
Podczas III edycji Konkursu i Programu Akredytacji „Studia z przyszłością” wyróżniono aż pięć kierunków studiów oraz specjalności prowadzonych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
„Lotnictwo” oraz „Zarządzanie przedsiębiorstwem z branży zbrojeniowej” to dwa kierunki realizowane przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej, które zostały docenione w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”.
Każdy z nas na pewno słyszał o wielkich problemach i kryzysie od lat dotykającym polski system opieki zdrowotnej (służbę zdrowia). Serwisy informacyjne i pierwsze strony gazet pełne są niepokojących doniesień. Marne to pocieszenie, że także w innych krajach Europy sytuacja jest podobna. My wiemy, że z wielu powodów problemów będzie przybywać także w przyszłości.
Nowe ścieżki kariery akademickiej, utworzenie szkół doktorskich, a także likwidacja wymogu habilitacji – m.in. takie rozwiązania wprowadzane w Konstytucji dla Nauki doceniły polskie organizacje pozarządowe. Reformę Jarosława Gowina poparły Młodzi dla Polski, Stowarzyszenie Koliber, Fundacja dla Rzeczypospolitej i Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności