Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Kierunek Biostatystyka na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku to unikatowy kierunek studiów licencjackich w Polsce. Adresowany jest do uczniów lubiących nauki przyrodnicze i ścisłe i myślących o wykonywaniu zawodów związanych z medycyną. Jest alternatywą z jednej strony dla kierunków ścisłych mających charakter czysto teoretyczny, takich jak matematyka czy informatyka, z drugiej strony dla kierunków praktycznych związanych z naukami medycznymi, farmaceutycznymi czy naukami o zdrowiu.
International Security and Development (ISAD) is an international MA programme of studies addressed to students from all over the world who are interested in security and development issues.
Studia w Instytucie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jak zabezpieczyć się przed smogiem? Czy zażywamy za dużo leków? Czy dieta bez glutenu jest dla każdego? Jak zarządzać szpitalem lub przychodnią? Czy szczepić dzieci? Na te pytania odpowiada nauka, określana mianem zdrowia publicznego. Łączy ona w sobie wiedzę z zakresu wielu dyscyplin, służąc zapobieganiu chorobom, przedłużaniu życia i promowaniu zdrowia społeczeństwa. Medycyna skupia się przede wszystkim na zdrowiu i chorobie pacjenta, zaś zdrowie publiczne ukierunkowane jest na badanie tych zjawisk oraz działanie w skali populacyjnej, ponadjednostkowej.
13 grudnia wystartował nabór w ramach rekrutacji międzysemestralnej w Uniwersytecie SWPS. Do wyboru jest ponad 150 miejsc na kierunki studiów prowadzone przez uczelnię w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.
– Szczególną ogniwem łączności nauki z biznesem są wyższe szkoły zawodowe. To one doskonale znają potrzeby lokalnych rynków, potrafią współpracować z przemysłem dla rozwoju innowacji. Ten model szkolnictwa był jednak przez lata traktowany po macoszemu i zaniedbywany. My chcemy to zmienić – powiedział minister nauki Jarosław Gowin.
W ostatnich latach obserwuje się coraz większy udział studentów kształcących się w uczelniach publicznych, w których dominującą formą kształcenia były studiach stacjonarne – 78,7% (78,0% w 2015/2016 r.). Odwrotna sytuacja występuje w niepublicznych szkołach wyższych, w których dominują studia niestacjonarne. Z tej formy kształcenia korzystało 73,9% studentów tych uczelni (75,7% w 2015/2016 r.).
System szerokiego wsparcia dla uczelni regionalnych, pakiet na rozwój polskich czasopism, niewydłużanie studiów niestacjonarnych, czy urlopy rodzicielskie dla doktorantów – to jedne z kluczowych efektów czteromiesięcznych prac nad Konstytucją dla Nauki, które były kolejnym etapem prac legislacyjnych. Wicepremier Jarosław Gowin przedstawił efekt konsultacji społecznych reformy szkolnictwa wyższego w Polsce. Konsultowaną ustawę prezentował podczas Narodowego Kongresu Nauki we wrześniu minionego roku. Blisko dwa lata ścisłej współpracy ze środowiskiem akademickim zajęło wypracowanie projektu, którym niebawem zajmie się Rada Ministrów.
Z danych opracowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w ostatnich kilkunastu latach lawinowo rósł popyt na studia doktoranckie, także pedagogiczne. Sprzyjają temu m.in. zapowiadane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmiany w systemie awansów nauczycielskich. Tytuł doktora już wkrótce da pedagogom możliwość uzyskania wyższego stopnia zawodowego.
Zostań ekspertem od projektowania stron www i aplikacji! Zapisz się na studia w Collegium Civitas. Tylko teraz rabat 600 PLN!
W Collegium Civitas trwa rekrutacja na studia User Experience Design, dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Studenci pod okiem ekspertów zdobywają praktyczne umiejętności budowania globalnych strategii produktowych cross-media; projektowania aplikacji mobilnych oraz stron internetowych; wykorzystania mediów społecznościowych; a także zastosowania metod badawczych – ilościowych i jakościowych w projektowaniu.
Największą grupę stanowili studenci uniwersytetów – 403,7 tys. (spadek o 4,4% w stosunku do roku akademickiego 2015/2016) oraz wyższych szkół technicznych – 285,2 tys. (spadek o 5,4% w stosunku do roku poprzedniego). Nadal dużą popularnością cieszyły się wyższe szkoły ekonomiczne, chociaż liczba kształcących się w nich studentów systematycznie maleje. Na uniwersytetach medycznych kształciło się 62,3 tys. studentów (wzrost o 2,8% w stosunku do roku poprzedniego).
Nie przegap okazji! W Collegium Civitas trwa rekrutacja na studia Central and Eastern European Studies (International Relations). Tylko do końca stycznia 2018 roku – specjalny rabat – 600 zł! Studia dofinansowane z EFS.
Jeżeli marzysz o karierze w świecie eleganckich restauracji lub hoteli, o zostaniu światowej klasy profesjonalnym szefem kuchni, to może jedno z najbardziej znanych miast na świecie - Kuala Lumpur w Malezji jest miejscem, którego szukasz.
Powstaje coraz więcej miejsc, gdzie możesz studiować sztukę kulinarną, ale dlaczego nie studiować w kraju, który słynie ze swojej bogatej i egzotycznej kuchni - Malezji! To właśnie tutaj, od wielu wieków spotykały się kuchnia indyjska, chińska i japońska. Do malezyjskich portów przybijali handlarze z różnych krajów i regionów, przywożąc unikalne składniki i przepisy.
W roku akademickim 2016/2017 w 390 uczelniach kształciło się 1,35 mln studentów. Największe ośrodki akademickie zlokalizowane są w miastach o dużej liczbie mieszkańców. Najczęściej są to publiczne uniwersytety lub uczelnie techniczne, z wyjątkiem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Warszawa jest miastem, w którym kształci się największa liczba studentów.
Urszula Zuzanna Szewc – absolwentka studiów magisterskich na kierunku Pielęgniarstwo na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorantka w Zakładzie Pielęgniarstwa Nefrologicznego WNoZ WUM, zatrudniona w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.
„Financial Times” ogłosił 4 grudnia doroczny ranking najlepszych europejskich szkół biznesu w 2017 roku. Znalazły się w nim 92 wyższe uczelnie, w tym aż 26 francuskich i 22 brytyjskich. Polskę reprezentują, jak w poprzednich latach, dwie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (64. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (76. miejsce).
Rozpoczyna się rekrutacja do 14. edycji programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu - Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Program kierowany jest do studentów, spośród których wyłaniani są Ambasadorzy i Ambasadorki CSR. Rekrutacja potrwa do 9 stycznia 2018 r.
Studenci i doktoranci Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mają możliwość wyjazdu zagranicznego na studia i praktyki w ramach Programu UE Erasmus+.
Głęboka reforma szkolnictwa wyższego stawiana za wzór przez Komisję Europejską, najlepsza ustawa deregulacyjna w obszarze podatkowym wg Pracodawców RP, zwiększenie komfortu kształcenia, dzięki nowemu algorytmowi finansowemu dla uczelni, powstanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, a także podróżujący po całej Polsce Naukobus, poszerzająca się sieć uniwersytetów dziecięcych i uniwersytetów trzeciego wieku – oto najważniejsze dokonania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ciągu ostatnich dwóch lat.
429 posłów poparło drugą ustawę o innowacyjności – nikt nie głosował przeciw. Tym samym druga ustawa o innowacyjności została przyjęta przez Sejm. Celem projektu, który powstał w MNiSW we współpracy z resortem rozwoju i finansów, jest zwiększenie wsparcia dla działalności badawczo-rozwojowej.
Dr hab. Alicja Chruścińska, prof. UMK z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej jako jedyna uczona z Polski znalazła się na prestiżowej liście wydawnictwa Elsevier Women in Physics 2017 - kobiet, których szczególne osiągnięcia z fizyki zmieniają świat.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności