Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera wskazał pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych. Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach akademickich.
Pod hasłem „Jesteś gotowy na spotkanie z Mistrzem?” trwa kampania promująca studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej główną ideą jest pokazanie, że studia na UJ to szansa na podniesienie swoich umiejętności na poziom mistrzowski i budowanie kompetencji ułatwiających start zawodowy, a także okazja do poznania mentorów, inspirujących do dalszego rozwoju i odkrywania nowych pasji.
Uniwersytet Jagielloński awansował w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2017 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz z Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010- 2015, po raz drugi opracowała agencja Thomson Reuters.
Po raz kolejny Politechnika Łódzka prowadzić będzie nabór na studia I stopnia na kierunku Inżynieria kosmiczna. To jedna z unikatowych propozycji na edukacyjnej mapie Polski. Może wydawać się, że jest to kierunek dający absolwentom ograniczone możliwości zatrudnienia, bowiem kosmos brzmi dla wielu dość abstrakcyjnie. Organizatorzy kształcenia przekonują jednak, że jest inaczej.
Przypominamy, że od 1 października tego roku studia na kierunku fizjoterapia będą możliwe tylko jako studia magisterskie jednolite. Jednak na niektórych uczelniach będzie możliwe rozpoczęcie tego kierunku po raz ostatni na studiach I stopnia licencjackich (jeśli będą kandydaci). Wówczas rok akademicki rozpocznie się we wrześniu. Należy jednak zwrócić uwagę, że studia II stopnia na kierunku fizjoterapia ostatecznie znikną w 2022 roku, więc najpóźniej można je rozpocząć w 2020 roku.
– Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym powinna zacząć obowiązywać od 1 października 2018 roku. Poszczególne rozwiązania będą wchodziły stopniowo. Uczelnie będą miały czas dostosować się do nowych regulacji – powiedział podczas spotkania z rektorami uczelni pomorskich wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej zostali nagrodzeni złotymi medalami z wyróżnieniem na prestiżowej wystawie wynalazków "Geneva Inventions”
W środę 29 marca, w dniu rozpoczęcia procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej władze jednego z czołowych brytyjskich uniwersytetów - de Monfort w Leicester spotkały się w Warszawie z przyszłymi studentami, by otwarcie rozmawiać o konsekwencjach uruchomienia artykułu 50 dla możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii. Rektor uczelni zgodnie z deklaracjami brytyjskiego rządu zapewnił, że Polacy rozpoczynający studia na brytyjskich uczelniach w roku akademickim 2017/2018 będą traktowani tak, jak do tej pory i mogą liczyć na utrzymanie poziomu i dostępu do brytyjskiego preferencyjnego kredytu studenckiego na takich zasadach jak Brytyjczycy przez cały rok studiów.
Studia „Technologie cyfrowe w animacji kultury” są unikatowe w skali ogólnopolskiej, gdyż stanowią jedyną tego typu propozycję w kraju – żaden inny uniwersytet czy uczelnia niepubliczna nie prowadzą studiów poświęconych stosowaniu narzędzi cyfrowych w animowaniu i badaniu zjawisk kulturowych.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zajęła 34 miejsce wśród najlepszych uczelni świata w dziedzinie rolnictwa i leśnictwa w rankingu QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com
Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym nie odbije się negatywnie na Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych. 25 z 35 działających obecnie PWSZ zyska także w wymiarze finansowym, najlepsi nie mają więc się czego obawiać – stwierdził wicepremier Jarosław Gowin.
Czytelna i spójna z misją uczelni promocja oferty kształcenia jest sztuką, która udaje się coraz większej liczbie polskich szkół wyższych. Sprawdź które uczelnie zwyciężyły w tym roku.
Studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej po wielu miesiącach zmagań i rywalizacji, wygrali prestiżową symulację biznesową GMC Poland. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Global Management Challenge w Katarze, które odbędą się w kwietniu br.
Celem naszego rządu jest włączenie się do globalnego wyścigu o odkrycia naukowe i młode talenty – powiedział w Krakowie podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2017” wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to jedna z nielicznych uczelni, która prowadzi nabór na studia dwa razy w roku. Dzięki temu kandydaci na żaków mogą rozpocząć naukę od października lub od marca, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Właśnie nadszedł ostatni moment, by podjąć decyzję o zdobywaniu wiedzy.
Collegium Da Vinci zaprasza na studia inżynierskie na kierunku Urban Management. Są to pierwsze studia w Polsce, kształcące inżynierów odpowiedzialnych za zrównoważony rozwój miast i obszarów zurbanizowanych.
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji od nowego roku akademickiego uruchamia innowacyjny, międzynarodowy program kształcenia na studiach magisterskich, na kierunku turystyka i rekreacja. Zajęcia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim przez polskich i zagranicznych profesorów. Program jest tworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, z udziałem ich najlepszych wykładowców. To pierwszy taki międzynarodowy kierunek w Polsce.
Przyszłość, pasja, kariera, sukces i rozwój osobisty. Te słowa przez wszystkie przypadki odmieniają dziś nie tylko maturzyści. Jaki kierunek studiów wybrać, by w przyszłości mieć dobrą pracę? Co studiować, by zapewnić sobie awans? Które studia ułatwią prowadzenie własnej firmy?
Języki skandynawskie są często określane mianem przyszłościowych, co przekłada się na coraz większe zainteresowanie Polaków nauką języka norweskiego i szwedzkiego. Również firmy skandynawskie chętnie podejmują inwestycje w Polsce stwarzając duże możliwości na rynku pracy dla Polaków, a szczególnie dla absolwentów także w obszarze współpracy outsourcingowej.
30 marca 2017 roku w największych uczelniach technicznych oraz na wydziałach ścisłych odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego dnia otwartego tylko dla dziewczyn.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności