Znajdź nas na

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to jedna z nielicznych uczelni, która prowadzi nabór na studia dwa razy w roku. Dzięki temu kandydaci na żaków mogą rozpocząć naukę od października lub od marca, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Właśnie nadszedł ostatni moment, by podjąć decyzję o zdobywaniu wiedzy.

Collegium Da Vinci zaprasza na studia inżynierskie na kierunku Urban Management. Są to pierwsze studia w Polsce, kształcące inżynierów odpowiedzialnych za zrównoważony rozwój miast i obszarów zurbanizowanych.

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji od nowego roku akademickiego uruchamia innowacyjny, międzynarodowy program kształcenia na studiach magisterskich, na kierunku turystyka i rekreacja. Zajęcia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim przez polskich i zagranicznych profesorów. Program jest tworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, z udziałem ich najlepszych wykładowców. To pierwszy taki międzynarodowy kierunek w Polsce.

Przyszłość, pasja, kariera, sukces i rozwój osobisty. Te słowa przez wszystkie przypadki odmieniają dziś nie tylko maturzyści. Jaki kierunek studiów wybrać, by w przyszłości mieć dobrą pracę? Co studiować, by zapewnić sobie awans? Które studia ułatwią prowadzenie własnej firmy?

Języki skandynawskie są często określane mianem przyszłościowych, co przekłada się na coraz większe zainteresowanie Polaków nauką języka norweskiego i szwedzkiego. Również firmy skandynawskie chętnie podejmują inwestycje w Polsce stwarzając duże możliwości na rynku pracy dla Polaków, a szczególnie dla absolwentów także w obszarze współpracy outsourcingowej.

30 marca 2017 roku w największych uczelniach technicznych oraz na wydziałach ścisłych odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego dnia otwartego tylko dla dziewczyn.

Elitarne, międzynarodowe studia I stopnia General Aviation (Lotnictwo ogólne) będzie uruchamiać Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studia te będą pierwszymi tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczelnia pozyskała część środków na uruchomienie specjalności z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Od Wydziału Nawigacyjnego w Szczecinie Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni do Akademii Morskiej w Szczecinie czyli 70 lat szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim.

Jedna trzecia Polaków to gracze. Ministerstwa nauki, rozwoju i cyfryzacji chcą zrobić z nich twórców gier, a z programowania uczynić specjalizację narodową. – Jeśli Polska może stać się w jakiejś dziedzinie liderem w Europie, to będą to gry wideo – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas inauguracji kampanii społecznej
programuj.gov.pl, która ruszyła 31 stycznia.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jako jedna z niewielu rekrutuje kandydatów na studia przez cały czas. Uruchamia kierunki dwa razy w roku akademickim – w październiku i w marcu. Dzięki temu można rozpocząć studia zimą!

W dniach od 15 do 21 stycznia br. studenci kierunku International Business na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wraz z przedstawicielami z uczelni z Holandii, Francji, Niemiec oraz Węgier, brali udział w międzynarodowej grze biznesowej Markstrat. Z Budapesztu wrócili ze złotym, srebrnym i brązowym medalem.

Ponad 5 miliardów złotych na nowatorskie projekty w 2016 roku i kolejne 5,5 mld zł w 2017. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza MNiSW, inwestuje w projekty B+R, pomagając innowatorom wdrażać najlepsze pomysły.

Gap Year, niezwykle popularny w zachodnich krajach, jest coraz chętniej praktykowany przez polskich studentów. W 2016 roku na taki wyjazd zdecydowało się ponad 40% więcej młodych Polaków niż w roku 2015. Najczęściej wyjeżdżają osoby w wieku 19-26 lat. Kilkumiesięczna przerwa od codziennych zajęć to, poza oryginalnym sposobem na zwiedzanie kolejnych krajów, cenne doświadczenie na rynku pracy i wzbogacenie CV. Jakie jeszcze korzyści daje Gap Year?

Psychologia to stosunkowo młoda dziedzina nauki, która w ciągu ostatnich 60 lat zaczęła rozwijać się bardzo szybko i intensywnie. Dzięki temu stała się szeroką, ciekawą i ekscytującą dyscypliną, a nowe możliwości i ścieżki rozwoju jakie zaczęła oferować wpłynęły na jej rosnącą popularność. Dziś psychologia wykorzystywana jest w wielu dziedzinach i obejmuje obszary, które łączą w sobie już nie tylko biologię, medycynę, czy matematykę, w jej rozwoju decydujące znaczenie zaczęła mieć także nowoczesna technologia.

Ponad 180 tys. młodych Polaków uczestniczyło w wymianie międzynarodowej w ramach programów Erasmus i Erasmus+. 11 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się inauguracja obchodów 30-lecia programu z udziałem wiceministra nauki Piotra Dardzińskiego.

Wyższa Międzynarodowa Szkoła Biznesu w Warszawie uruchamia nowy program studiów biznesowych, który został przygotowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorstw na pracowników dysponujących praktycznymi umiejętnościami o charakterze interdyscyplinarnym. Oferowane studia są prowadzone w języku polskim lub angielskim i są kierowane do kandydatów z kraju i zagranicy.

Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymał prestiżowe wyróżnienie Fellow Member w amerykańskim towarzystwie SPIE (International Society for Optical Engineering). Wśród 71 laureatów, którzy w tym roku otrzymali tą zaszczytną godność, prof. Marek Ogiela jest jedynym naukowcem z Polski.

19 grudnia 2016 r. Decyzją Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów Wydział Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.

Od 29 grudnia 2016 roku studenci i akademicy, którzy wyjechali na stypendium w ramach Erasmus+, nie będą musieli płacić podatku dochodowego. Minister finansów podpisał właśnie rozporządzenie w tej sprawie.

Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR z Politechniki Łódzkiej zamyka rok 2016 jeszcze jednym sukcesem. Reprezentanci Koła zakwalifikowali się do finałów jednego z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów robotów mobilnych - Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge. Koło SKaNeR jest jedynym reprezentantem Polski i jedynym samodzielnie występującym reprezentantem naszej części Europy. Finał zawodów odbędzie się w marcu 2017 roku w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.