Studia - artykuły

W roku akademickim 2021/22 w APS rozpoczną się studia pierwszego stopnia (3-letnie) na kierunku logopedia (stacjonarne i niestacjonarne), natomiast nabór na studia drugiego stopnia rozpocznie się w roku akademickim 2022/23. Kształcenie logopedów ma w APS ponad 30-letnią tradycję – wcześniej studia te były specjalnością na kierunku pedagogika specjalna lub pedagogika. Niemal od początku istnienia uczelni (od 1922 roku) prowadzone były w niej szkolenia w zakresie zaburzeń mowy, a także działalność praktyczna, czyli terapia logopedyczna. Od wielu lat absolwenci uczelni wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami zawodowymi, są cenieni na rynku pracy. Sami wysoko oceniają swoje przygotowanie zawodowe.
Dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką oraz kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym UMCS, objął beztereminowo funkcję zastępcy redaktora naczelnego czasopisma Expert Systems With Applications. Czasopismo jest indeksowane m.in. w Web of Science, Scopus i Science Citation Index Expanded, a jego podstawowe wskaźniki bibliometryczne to: CiteScore: 11.0; Impact Factor: 5.452 (według JCR, Clarivate Analytics, 2020); indeks H=162 (SCI Journal).
Zapraszamy na Dzień Otwarty UG. Dołącz online we wtorek 13 kwietnia o godzinie 16:00 i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące przyszłego studenta :)
Matura, to nie tylko sprawdzian wiedzy. To również ważny test twoich miękkich kompetencji, dlatego słusznie jest nazywana egzaminem dojrzałości. Skuteczne przygotowanie się do matury wymaga bowiem samodyscypliny, kreatywności, umiejętności zarządzania czasem, a także zadbania o siebie, o swój mózg i nerwy.
Najstarszą uczelnia w Polsce jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który powstał w XIV wieku. Potem długo długo nic, aż w XVIII wieku powstał Uniwersytet Wrocławski. W XIX wieku powstało następnych 5 uczelni. Zatem do XX wieku powstało zaledwie 7 uczelni. W okresie międzywojennym powstało następnych 21.
Z raportu opublikowanego w portalu RAD-on wynika, że studia w Polsce cieszą się dużą popularnością wśród cudzoziemców. W roku akademickim 2019/20 studiowało ich ponad 78 000. Zdecydowaną większość studentów pochodzących z innych państw stanowią Ukraińcy, prawie 50 proc. W pierwszej trójce państw, których obywatele studiują w Polsce, znajdują się także Białoruś i Indie. 75 proc. wszystkich cudzoziemców, którzy kształcą się na naszych uczelniach, pochodzi zaledwie z 9 krajów.
1 kwietnia 2021 roku rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów na studia na rok akademicki 2021/2022 w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na większości oferowanych kierunków I stopnia i jednolitych magisterskich rejestracja potrwa do 9 lipca br.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się w gronie dwunastu polskich uczelni, które otrzymały akredytację Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Akredytacja została przyznana na prowadzenie przez Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS kursu przygotowawczego do studiów w Polsce dla stypendystów Rządu RP oraz letnich kursów języka i kultury polskiej odbywających się zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczął już nabór na studia podyplomowe na rok akademicki 2021/2022.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia rozpoczęła nabór na studia w roku akademickim 2021/2022.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia uruchomiła kilka nowych kierunków studiów podyplomowych, wśród nowości jest np. Trychologia lecznicza czy Rehabilitacja po Covid 19.
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli prowadzi rekrutację na rok akademickie 2021/2022.
Z ogromną satysfakcją informujemy, że Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku KRYMINOLOGIA.
1 marca rozpoczęła się rekrutacja w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Nabór będzie prowadzony do 30 września 2021 roku.
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa pozostaje w trybie nauczania zdalnego. Na podstawie zarządzenia prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA nauka w takiej formie w semestrze letnim będzie organizowane aż do odwołania. Zajęcia prowadzone będą za pośrednictwem platformy MS Teams oraz Zoom.
Współpraca obu partnerów opierać się będzie m.in. na realizacji projektów naukowych, wdrożeniowych, edukacyjnych czy społecznych, aplikowaniu i realizacji wspólnych projektów informatycznych i współpracy w zakresie realizacji prac dyplomowych – licencjackich i magisterskich, przewodów doktorskich w obszarze informatyki oraz przy realizacji doktoratów wdrożeniowych. Priorytetowe obszary kooperacji będę się koncentrować przede wszystkim na rozwijaniu zastosowań VR (Virtual Reality – rzeczywistość wirtualna), nowych rozwiązaniach w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz tworzeniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla szkolnictwa wyższego.
Już za tydzień o godz. 12:00 zaczynają się Wirtualne Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nawet najlepsze akademickie wykłady nie zastąpią praktyk i wiedzy zdobywanej bezpośrednio u pracodawców. Dlatego Akademia Leona Koźmińskiego nawiązuje współpracę z instytucjami, które są w stanie zaoferować studentom nie tylko praktyki czy zatrudnienie po studiach, ale chcą też dzielić się wiedzą podczas specjalnych szkoleń i seminariów prowadzonych przez swoich doświadczonych pracowników. Takim partnerem uczelni został w ostatnim czasie ING Bank Śląski.
Szanowni Kandydaci, uprzejmie informujemy, że rekrutacja na semestr zimowy r. akad. 2021/2022 w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku została rozpoczęta.
Celem nowego kierunku studiów jest przygotowanie absolwentów o wysokich kwalifikacjach zawodowych, którzy będą w stanie uczestniczyć w rozwiązywaniu najbardziej wymagających wyzwań podejmowanych w przemyśle kosmetycznym na szczeblu operacyjnym, w działach związanych m.in.:  z systemami zarządzania jakością, standaryzacją, bezpieczeństwem stosowania oraz bezpieczeństwem ekologicznym kosmetyków i środków czystości
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności