Studia - artykuły

Dzięki współpracy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z T-Mobile Polska na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie powstanie inteligentna infrastruktura badawcza pozwalająca na zdalne zarządzanie i szczegółowy monitoring upraw.
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku uruchomiła nowe studia podyplomowe: edukator diabetologiczny. Celem studiów jest przekazanie informacji niezbędnych do wspierania pacjentów w procesie leczenia oraz zachowania przez nich właściwej kondycji psychofizycznej po postawieniu diagnozy.
Neurozarządzanie to zarządzanie przyjazne mózgowi. Są to nowatorskie studia w Polsce, które prowadzi Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. Studia są adresowane do menedżerów z szeroko rozumianej branży IT z minimum rocznym stażem pracy.
Staż lub praktyki podczas studiów pozwolą Ci na zdobycie doświadczenia zawodowego, które możesz umieścić w CV. Takim sposobem znalezienie pracy stanie się dla Ciebie dziecinnie proste. Poznaj inne powody, dlaczego warto iść na staż lub praktyki podczas studiów!
Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że podczas tegorocznych rekrutacji na studia niemal 430 tys. osób zostało przyjętych na pierwszy rok. Według wyliczeń, wśród najpopularniejszych uczelni w Polsce w roku akademickim 2022/23 jest nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University.
Na początku listopada Wyższa Szkoła Techniczna zmieniła nazwę na Akademia Śląska.
Blisko 430 tys. osób zostało przyjętych na I rok studiów w roku akademickim 2022/2023 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki. Studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie rozpoczęło ponad 326 tys. osób, a studia drugiego stopnia ponad 103 tys. osób. W uczelniach publicznych będzie studiowało prawie 292 tys. osób, a w niepublicznych prawie 138 tys. osób. Kandydaci na studia najchętniej wybierali: informatykę, psychologię, zarządzanie, prawo oraz kierunek lekarski. Najwięcej zgłoszeń na jedno miejsce na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie odnotowały: Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska i Politechnika Poznańska.
Ponad 2 tys. osób kształci się w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy”. Obecność naukowców w przedsiębiorstwach umożliwia kreowanie technologii, które zwiększają efektywność i konkurencyjność firm działających w Polsce. Program umożliwia realizowanie kariery akademickiej opartej na prowadzeniu badań naukowych i wdrożeniu ich wyników w konkretnym podmiocie gospodarczym.
Z zarabianiem jest tak, że dzięki sieci każdy może spróbować swoich sił w różnych zawodach. Trzeba mieć na to oczywiście czas, jak i rozsądne zaplecze, zazwyczaj w postaci wiedzy na dany temat. Nierzadko liczą się też kompetencje twarde i konkretne, bardzo praktyczne umiejętności. Dokładnie tak jest z korepetycjami – już podczas studiów można monetyzować swoją wiedzę, pod warunkiem jej posiadania. Pozostaje jeden problem: gdzie tego dokonać? Oto pięć przykładów platform internetowych, które przyjmują studentów z otwartymi ramionami, otwierając im przedsionek do dalszej, pedagogicznej kariery.
44 tysiące młodych ludzi rozpoczęło studiowanie informatyki na studiach I stopnia i jednolitych w roku akademickim 2022/2023. To rekord i jednocześnie najpopularniejszy kierunek studiów w tym roku. Słysząc o luce talentów na technologicznym rynku pracy czy zarobkach w tej branży – trudno się dziwić. Czy dyplom zagwarantuje obecnym studentom pracę z zawodzie?
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna zaprasza na studia II stopnia na kierunku filologia niemiecka.
Były gratulacje od premiera i wielu innych osobistości oraz życzenia dalszego rozwoju i sukcesów. Jubileuszowa Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2022/2023 była dla społeczności akademickiej Uczelni Vistula wielkim świętem. Do Teatru Polskiego w Warszawie przybyli znamienici goście, wykładowcy i studenci. – Uczelnie Vistula patrzą w przyszłość i chcą się z nią zmierzyć – podkreślał były premier Estonii Taavi Rõivas, który wygłosił wykład inauguracyjny.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia prowadzi nabór na Podologię. Są to dwusemestralne studia podyplomowe.
Chcesz rozwijać się naukowo, artystycznie w Stanach Zjednoczonych w roku akademickim 2023-2024? Do 15 listopada zgłoś się do programu „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej! W programie uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie w ramach wybranej przez siebie dyscypliny, które wykorzystają w pracy i podczas studiów po powrocie do Polski. Każdego roku przyznajemy stypendia i granty o łącznej wartości przekraczającej 400 000 USD. Otrzymuje je corocznie około czterdziestu osób.
44. miejsce na świecie i pierwsze w regionie zajmują studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego. To dotychczas największy sukces międzynarodowy polskich uczelni kształcących menedżerów. Koźmiński znalazł się w pierwszej lidze, obok tak znanych uczelni, jak New York University (40. miejsce), Cornell University (47.) czy University of Michigan (51.). Ranking stu najlepszych na świecie studiów menedżerskich Executive MBA 2022 opublikował dzisiaj brytyjski dziennik „Financial Times”.
Fizjoterapia to przyszłościowe studia dające wiele możliwości rozwoju i pracy w różnych ośrodkach. Starzejące się społeczeństwo potrzebuje i będzie potrzebować wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie, więc wybór tego kierunku to dobry pomysł. Zawód fizjoterapeuty możesz zdobyć w Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Szkoła zaprasza na pięcioletnie stacjonarne i niestacjonarne studia jednolite magisterskie.
Rusza 11. Edycja BEST Gamers Tournament, czyli największego studenckiego wydarzenia e-sportowego w Polsce.
Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu to uczelnia, która może zaskoczyć swoim wyjątkowym podejściem, nowoczesnością i pragmatyzmem, zawartym w każdym programie nauczania. Uwaga władz uczelni, jak i jej wykładowców zwrócona jest zawsze w stronę satysfakcji i korzyści dla studentów, dzięki czemu nieprzerwanie od lat jest ona miejscem tak chętnie wybieranym przez młodych ludzi z całego kraju.
Blisko 4500 studentów w tym prawie 1500 nowych rozpoczyna w roku akademickim 2022/2023 naukę na 5-ciu kierunkach studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Najstarsza niepubliczna uczelnie na Podkarpaciu w sobotę 8 października 2022 r. uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. W uroczystości uczestniczyło blisko 400 osób – nowych studentów, pracowników uczelni oraz zaproszonych gości.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności