Studia - artykuły

W Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie trwa rekrutacja letnia. Jeśli myślisz o rozpoczęciu studiów jesienią, już teraz warto zapoznać się z kierunkami i specjalnościami, które znajdują się w ofercie na rok akademicki 2022/2023.
W Collegium Civitas trwa rekrutacja na studia. Składając dokumenty do końca maja skorzystasz z promoci Early Birds - 20% zniżki w czesnym za I semestr nauki.
Prof. dr hab. Hazem M. Kalaji z Instytutu Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został sklasyfikowany na trzeciej pozycji w Polsce w Rankingu 1000 najlepszych naukowców w dziedzinie nauk o roślinach i agronomii w 2022 roku. Wyniki opublikowała platforma naukowa Research.com.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula organizuje kolejne darmowe kursy języka polskiego dla ukraińskich uchodźców. Tym razem projekt jest realizowany w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. Kursy są adresowane do obywateli Ukrainy, którzy byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 i przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r.
Ruszyła rekrutacja do 9. Edycji Liderów Ochrony Zdrowia. To jeden z flagowych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi. Pomaga w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom i absolwentom, którzy chcą rozwijać się w sektorze ochrony zdrowia, mają potencjał by zostać przyszłymi managerami, zarządzającymi podmiotami i instytucjami i jednocześnie są ludźmi otwartymi na innowacje i wyzwania.
W ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy prawie 6 mln zł na wsparcie studenckich kół naukowych. Do finansowania zakwalifikowano 106 innowacyjnych projektów.
Rektorzy przedstawili ministrowi 944 wnioski o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2021/2022. Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu 432 stypendiów. Najwięcej stypendiów otrzymali studenci zgłoszeni przez: Uniwersytet Jagielloński – 51, Uniwersytet Warszawski ‒ 40, Politechnikę Śląską – 28, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – 26, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – 23 oraz Politechnikę Warszawską i Uniwersytet Rzeszowski – 17.
Drzwi Otwarte Uniwersytetu SWPS odbędą się w dniach 19-28 kwietnia w formie online.
WIT przygotowuje ofertę edukacyjną skierowaną do obywateli Ukrainy, którzy legalnie przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i którzy w dniu 24 lutego 2022 r. byli studentami uczelni działającej na terytorium Ukrainy.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozszerzyła ofertę edukacyjną o nowy kierunek studiów licencjackich - jest to Kryminologia.
Największa na Dolnym Śląsku uczelnia niepubliczna otworzyła rekrutację na nowy rok akademicki. Chętni na rozpoczęcie studiów od października mogą aplikować do WSB bez wychodzenia z domu. Tegoroczna oferta jest rozbudowana o studia online i hybrydowe.
1 kwietnia 2022 roku, w systemie obsługi rekrutacji (tzw. SOR - www.rekrutacja.umcs.pl) rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów na studia na rok akademicki 2022/2023 w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, która będzie trwała do 8 lipca br.
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych zaprasza na studia I i II stopnia oraz podyplomowe. Zapisy rozpoczynają się 1 kwietnia.
5 kwietnia startuje rekrutacja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Zapisy na studia podyplomowe rozpoczynają się 10 maja.
Pomoc prawna, urzędowa, pośrednictwo pracy, wsparcie humanitarne oraz personalne to główne cele powstającego w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy. W ramach Centrum Uczelnia współpracować będzie z 9 urzędami i instytucjami z naszego województwa.
Zapraszamy wszystkich, którzy obecnie mieszkają w Polsce, bądź w najbliższym czasie zamierzają przyjechać i chcą w szybkim czasie nauczyć się języka polskiego.
Każdego roku osoby, które przygotowują się do matury, zadają sobie pytanie, jaki kierunek studiów będzie dla nich najlepszy. Często szukają również odpowiedzi na pytanie, jaką uczelnię wybrać. Psychologia w Łodzi to tylko jedna z wielu polecanych możliwości. Dla wielu osób w roku 2022 doskonałą decyzją będzie również rozpoczęcie prawa bądź też pedagogiki.
Zapraszamy na WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się w dniu 26 marca 2022 r. w godz. 10:00 – 16:00. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku.
Польське національне агентство з питань академічного обміну – з огляду на
військовий конфлікт в Україні, а також в рамках прояву солідарності з академічним
і науковим середовищем України – запускає спеціальні комунікаційні канали,
де буде розміщуватися інформація українською мовою.

W ramach rządowego programu „Solidarni z Ukrainą” ukraińscy studenci, a także doktoranci będą mogli kontynuować studia w Polsce, prowadzić prace związane z przygotowaniem rozpraw doktorskich lub brać udział w innych formach kształcenia w okresie od marca do września 2022 roku. Inicjatywa ta realizowana jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia.
Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe pn. "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wsparcia rodziny", finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności