Studia - artykuły

Politechnika Morska to pierwsza uczelnia w Polsce, która wprowadziła do swojej oferty edukacyjnej kierunek studiów I stopnia, który kształci specjalistów w zakresie morskich elektrowni wiatrowych.
Wybór odpowiedniego kierunku studiów to przepustka do udanej kariery i satysfakcjonującej pracy. Dlatego wiele osób zastanawia się, na jaki kierunek warto postawić, aby zdobyć zawód, który będzie poszukiwany po zakończeniu studiów. Sprawdź, jakich specjalistów będzie poszukiwał rynek pracy!
„To jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – zacytował słynnego astronautę, Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik, podczas uroczystego otwarcia specjalistycznej pracowni wirtualnej rzeczywistości w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. – „Cieszę się, że takie innowacyjne rozwiązania, z których korzystają światowe uniwersytety teraz są w moim mieście” – dodał.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na studia podyplomowe rehabilitacja COVID-19.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Politechnika Wrocławska jako pierwsze uruchomią studia na kierunku energetyka jądrowa. Kształcenie specjalistów w tej dziedzinie to jedno z najważniejszych wyzwań dla rozwoju atomu w Polsce. Inżynierowie jądrowi będą potrzebni do obsługi elektrowni atomowych, które w kolejnych latach powstaną w Polsce. Ministerstwo Edukacji i Nauki wspiera rozwój nowego kierunku.
Zapisz się już na studia od marca i skorzystaj z promocji „Na ostatni dzwonek”
Od nowego, letniego semestru roku akademickiego 2022/2023 zapraszamy na studia podyplomowe na Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Jeszcze w marcu planowane jest uruchomienie studiów podyplomowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów. Jednym z takich kierunków jest Administracja publiczna. Studia trwają dwa semestry (273 godziny), cena każdego semestru to 1400,00 zł. Studia podyplomowe mają przyczynić się do podnoszenia kwalifikacji zawodowych słuchaczy, a także uzupełnianiu posiadanych przez nich wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Program kształcenie kładzie nacisk na prezentację treści związanych z systemem prawnym i ustrojem administracji publicznej.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jako jedyna polska uczelnia dołączył do stowarzyszenia Young European Research Universities Network (YERUN) i wraz z 22 innymi uczelniami będzie uczestniczyć w kształtowaniu polityk europejskich w zakresie badań, innowacji i edukacji.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej zachęca do studiowania na kierunku systemy EDR w rzeczoznawstwie samochodowym.
Ci, którzy chcą dołączyć do grona społeczności akademickiej WSB-NLU muszą się śpieszyć! Ostatnie dni pokazują, że chętnych przybywa, a miejsca na wielu kierunkach są już niedostępne. WSB-NLU to także szeroka oferta studiów podyplomowych i kursów, które także mają już mocno ograniczoną liczbę przyjęć.
Podczas tworzenia CV kandydaci bardzo często rezygnują z opisywania swoich zainteresowań. Jest to duży błąd! Poprzez listę hobby rekruter może poznać Cię od innej strony. Dzięki temu szybciej wywnioskuje, czy nadajesz się do zajęcia danej posady. Dowiedz się, jak ciekawie opisać swoje hobby w CV!
Informatyka to wciąż jeden z najchętniej wybieranych przez maturzystów kierunków studiów. Prężny rozwój branży IT w połączeniu z zainteresowaniami informatycznymi sprawiają, że większość absolwentów bez problemu znajduje pracę w zawodzie po studiach, a nawet jeszcze w ich trakcie. Ale co konkretnie można robić po studiach informatycznych?
Trychologia jest coraz częściej wybieranym kierunkiem nauki wśród osób, które chcą poświęcić się pracy z pacjentami zmagającymi się z problemami skóry głowy i włosów. Ze względu na rosnącą świadomość społeczeństwa dotyczącą kompleksowego dbania o włosy wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów. Chcesz wiedzieć więcej o kierunku trychologia? Sprawdź, gdzie warto iść na studia podyplomowe w Łodzi.
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych zarządzaniem w ochronie zdrowia na dwusemestralne studia Pre-MBA zarządzanie w ochronie zdrowia. Współorganizatorem kierunku jest Prometriq Akademia Zarządzania.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza na studia podyplomowe Nauczanie etyki w szkole. Nabór trwa do 28 lutego 2023. Rozpoczęcie zajęć w marcu 2023.
4 stycznia 2023 r. zostaną otwarte zapisy na kolejną edycję studiów podyplomowych „Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym” prowadzonych w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Akademia Wojsk Lądowych zaprasza na studia podyplomowe edukacja dla bezpieczeństwa. Jest to kierunek adresowany do czynnych zawodowo nauczycieli oraz oficerów wojska polskiego oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych odchodzących do rezerwy, którzy w ramach rekonwersji chcieliby uzyskać kompetencje pedagogiczne (po ukończeniu kursu pedagogicznego) oraz do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji dla Bezpieczeństwa w szkołach podstawowej oraz średnich.
Celem studiów podyplomowych Epidemiologia jest przygotowanie profesjonalnej kadry w dziedzinie epidemiologii posiadającej wiedzę, umiejętności i kompetencje umożliwiające funkcjonowanie w zespołach realizujących działania mające na celu poprawę stanu zdrowia.
Na to, jak odbierają nas inni, mają wpływ różne elementy. Oprócz samych słów bardzo ważna jest mowa ciała. Dzięki niej inne osoby mogą poznać nas lepiej. Ma ona również duży wpływ na przebieg rozmowy rekrutacyjnej. To po obserwacji Twoich ruchów ciała oraz analizy odpowiedzi na zadane pytania rekruter jest w stanie określić, czy jesteś odpowiednią osobą do zajmowania danego stanowiska. Sprawdź więc, jaką postawę należy przyjąć, aby dobrze zaprezentować się na rozmowie o pracę!
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji zaprasza na studia podyplomowe Innowacyjne zarządzanie ekosystemami miejskimi. Zostały one opracowane przy współudziale przedstawicieli Urzędu Miasta Lublin.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności