Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Na stronie internetowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ukazały się nowe rozporządzenia dotyczące kształcenia studentów i pracy administracji po 1 czerwca.
Dr Agata Karska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej została powołana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do nowego składu Komitetu Polityki Naukowej. Nowa kadencja KPN rozpocznie się 1 czerwca 2020 r., a zakończy 31 maja 2022 r.
17 projektów naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzyma finansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 i PRELUDIUM BIS 1.
Prof. Andrzej Sokala spotkał się 30 kwietnia z osobami, które zaprosił do współpracy w kierowaniu Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w rozpoczynającej się w październiku nowej kadencji rektorskiej. - Wiemy, że czekają nas trudne lata, ale nie wiemy jak trudne. Tym bardziej cieszę się, że mimo trudności udało nam się, jako pierwszej uczelni publicznej w kraju, powołać władze rektorskie na nową kadencję - mówił rektor elekt wręczając powołania.
Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu będą wytwarzane przyłbice dla ochrony personelu medycznego. Uczelnia będzie też przekazywać do swoich szpitali maseczki jednorazowe.
Prof. dr hab. Bogusław Buszewski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jako pierwszy w historii naukowiec UMK został członkiem zwyczajnym Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki.
7 listopada w Brukseli zainaugurowano Inicjatywę Uniwersytetów Europejskich. Jej częścią jest konsorcjum Młodych Uniwersytetów dla Europy Przyszłości (Young Universities for the Future of Europe - YUFE), do którego należy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedna z 10 polskich uczelni - uzyskał status uczelni badawczej i staje przed historyczną szansą rozwoju.
W czwartek 11 lipca o północy zakończyła się rejestracja na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie. Kandydaci mogli wybierać spośród 109 kierunków.
Do czwartku 11 lipca potrwa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2019/2020.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się w międzynarodowym konsorcjum „Młode Uniwersytety dla Europy Przyszłości” (ang. Young Universities for the Future of Europe – YUFE), które stworzy pierwszy Uniwersytet Europejski, otwarty dla każdego.
Hubert Jóźwiak, student Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK zwyciężył w konkursie o Złoty Medal Chemii, organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Hubert otrzymał także nagrodę finalistów, czyli wyróżnienie przyznawane przez pozostałych uczestników konkursu.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się w czołówce polskich uczelni sklasyfikowanych w ogłoszonej właśnie dziedzinowej odsłonie rankingu Times Higher Education – jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingów szkół wyższych.
Program studiów Executive Master of Business Administration, realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, uzyskał prestiżową akredytację The Association of MBAs (AMBA), organizacji będącej jednym z wiodących autorytetów w dziedzinie kształcenia biznesowego.
Specjalności z oferty Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostały odnotowane w prestiżowym zestawieniu najlepszych kierunków biznesowych świata Eduniversal.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedyna uczelnia z Polski został odnotowany w prestiżowym Times Higher Education (THE) Golden Age University Rankings 2018. W zestawieniu uwzględniono 200 uczelni z całego globu, które zostały założone w latach 1945-1967 w następstwie drugiej wojnie światowej i mają mniej niż 80 lat. UMK uplasował się w przedziale 151-200.
Dr hab. Alicja Chruścińska, prof. UMK z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej jako jedyna uczona z Polski znalazła się na prestiżowej liście wydawnictwa Elsevier Women in Physics 2017 - kobiet, których szczególne osiągnięcia z fizyki zmieniają świat.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest 2. uniwersytetem w Polsce w najnowszym rankingu Google Scholar Citations. Zestawienie opracowało Cybermetrics Lab, twórca Webometrics Ranking of World Universities.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz kolejny znalazł się w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu CWTS Leiden Ranking, który bada naukową siłę uczelni w oparciu o publikacje naukowe oraz ich wpływ na rozwój badań na świecie.
W ofercie dydaktycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na rok 2016/2017 pojawi się nowy kierunek studiów opracowany przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii Wydziału Nauk Historycznych - architektura informacji. To kierunek na studiach I stopnia o profilu ogólnoakademickim, jeden z pierwszych tego typu w Polsce. Przygotowany został z myślą o kandydatach, którzy mają zainteresowania humanistyczne, a swoją przyszłość zawodową chcą związać z cyberprzestrzenią. 26 kwietnia zatwierdził go Senat UMK.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności