Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Ponad 57 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy skończyli studia w 2020 r. i przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację, zakończyło go z wynikiem pozytywnym. Plasuje to nas w pierwszej trójce wśród uczelni niepublicznych w Polsce i na pierwszym miejscu w regionie. Tak wynika z przygotowywanej co roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości analizy wyników egzaminów wstępnych na aplikacje.
WSPiA tradycyjnie na początku sierpnia kończy I turę rekrutacji kandydatów na studia. W roku akademickim 2021/2022 na osoby chcące studiować na jednym z czterech prowadzonych przez Uczelnię kierunków przygotowano aż 28 atrakcyjnych specjalności. Wyniki I tury rekrutacji potwierdzają atrakcyjność oferty WSPiA, która ciszy się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem.
Blisko 100 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w sobotę 31 lipca 2021 r. odebrało dyplomy ukończenia studiów. Tym razem uroczysta Graduacja zorganizowana została w Ogrodach wypoczynkowych WSPiA. Uczestniczyły w niej władze uczelni, wykładowcy oraz rodziny osób, które studiowały na kierunkach: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne”, „prawa” oraz „zarządzanie”.
Jak walczyć z klęskami żywiołowymi, epidemią czy katastrofami komunikacyjnymi. Jakie decyzje podejmować, aby ratować życie i dobytek ludzi. Jak właściwie ocenić zagrożenia i kierować akcją ratunkową. Tego dzięki wykorzystaniu interaktywnych symulacyjnych gier decyzyjnych będą uczyć się studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uczelnia wdrożyła innowacyjny system komputerowy pozwalający nabierać doświadczenia praktycznego podczas studiów.
Już po raz szósty Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy przygotował ogólnopolski monitoring Ekonomicznych Losów Absolwenta (ELA). Jak co roku ELA pokazuje, jak absolwenci poszczególnych kierunków studiów radzą sobie rynku pracy i na jakie zarobki mogą liczyć. Raporty przygotowane na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki jednoznacznie pokazuj, że absolwenci WSPiA szybko znajdują dobrze płatną pracę.
X Ranking Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita po raz kolejny potwierdza, że studia na kierunku prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej prowadzone są na najwyższym poziomie. Uczelnia zajęła czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, jakość kształcenia oraz współpraca z zagranicą. Wyprzedzają nas jedynie Uczelnie z Warszawy i Krakowa.
We wtorek 1 czerwca 2021 r. startuje rekrutacja na studia w roku akademickim 2021/2022. Tym razem oprócz czterech sprawdzonych i doskonale przygotowanych kierunków studiów uczelnia przygotowała wiele nowych i atrakcyjnych specjalności, nowoczesne systemy nauczania i sprawdzania wiedzy oraz co najważniejsze jeszcze więcej zajęć praktycznych przygotowujących do pracy zawodowej.
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa pozostaje w trybie nauczania zdalnego. Na podstawie zarządzenia prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA nauka w takiej formie w semestrze letnim będzie organizowane aż do odwołania. Zajęcia prowadzone będą za pośrednictwem platformy MS Teams oraz Zoom.
29 i 30 grudnia 1995 roku to bardzo ważne daty w historii regionu. W tych dniach powstała pierwsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej. Była to utworzona w Przemyślu Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania obecnie WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia była jednocześnie pierwszą cywilną szkoła wyższą w regionie zlokalizowaną poza Rzeszowem.
Mgr Rafał Witkowski, opiekun Kliniki Przedsiębiorczości i wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zdobył tytuł Bohatera Biznesu w konkursie zorganizowanym przez Fundację Przedsiębiorczości REVAS oraz firmę REVAS. Na naszego wykładowcę zagłosowało blisko 750 osób. Konkurs miał wyłonić nauczyciela i wykładowcę, który na co dzień zaraża pasją do przedsiębiorczości i inspiruje do wkroczenia na rynek.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zainaugurowała 26. rok akademicki. Niestety tym razem nie była to tradycyjna uroczystość. Ze względu na pandemie koronawirusa i wprowadzoną w Rzeszowie czerwoną strefę Inauguracja odbyła się w formie transmisji internetowej bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników Uczelni.
Trzy formy prowadzenia zajęć: zdalnie, stacjonarnie i dualnie z zachowaniem wszystkich wytycznych epidemiologicznych – tak WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozpocznie nowy rok akademicki 2020/2021. Decyzją Władz Uczelni zajęcia w różnych formach rozpoczną się 3 października 2020 r.
W nowym roku akademickim 2020/2021 WSPiA rozpocznie zajęcia w systemie mieszanym. W pierwszych miesiącach cześć zajęć odbywać się będzie w formie on-line z możliwością udziału w wykładach „hybrydowych” pozostałe w formie stacjonarnej. Rozważane są także inne możliwości w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Na wszystkie WSPiA jest bardzo dobrze przygotowana. Pokazuje to podsumowanie semestru letniego zrealizowanego w całości w systemie edukacji zdalnej.
Zajęcia prowadzone w trybie mieszanym: w formie on-line i stacjonarnej oraz możliwość udziału w wykładach „hybrydowych” tak będzie wyglądał początek roku akademickiego 2020/2021 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Decyzja Władz Uczelni co do formy prowadzenia zajęć może jednak ulec zmianie. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej na początku roku akademickiego.
Zastanawiasz się, czy po studiach w WSPiA znajdziesz dobrze płatną pracę? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym badaniu Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wynika z niego, że ponad 97 proc. absolwentów studiów II stopnia i ponad 95 proc. absolwentów jednolitych studiów magisterskich znajduje prace po studiach. W pierwszym roku etatowej pracy mogą liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości ponad 3 tys. zł.
9 specjalnie przygotowanych sal, ściśle określone zasady wejścia do budynków zgodne z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, wyliczone ilości miejsc i zajęcia dla ostatnich roczników – tak wygląda pierwszy etap powrotu do zajęć dydaktycznych w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższe zajęcia rozpoczynają tylko ostatnie roczniki.
Blisko 500 zajęć – wykładów, ćwiczeń i warsztatów przeprowadzonych na żywo, prawie 300 filmów z wykładami przygotowanymi dla studentów oraz około 10000 plików z materiałami uzupełniającymi wiedzę zamieszczonych w EDUKATORZE Studenta WSPiA. Tak wygląda podsumowanie pierwszych tygodni edukacji zdalnej w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Uczelnia rozpoczęła zajęcia w różnych formach 16 marca 2020 r. Wszystko po to, aby studenci mogli zrealizować założone efekty kształcenia.
Prawie 300 tys. zł pomocy materialnej otrzymają studenci WSPiA, którzy z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2 znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze pochodzą ze stypendialnego funduszu rezerwowego. Dzięki dodatkowym funduszom uczelnia będzie mogła wspomóc studentów, którzy stracili pracę i mają trudności finansowe.
Tbiliski Uniwersytet Państwowy im. Iwane Dżawachiszwilego, najstarsza i największa gruzińska uczelnia to nowy międzynarodowy partner WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jest to 13. europejska szkoła wyższa współpracująca z naszą uczelnią w ramach programu ERASMUS +. WSPiA od wielu lat oferuje swoim studentom możliwość odbywania studiów i praktyk zagranicznych pozwalających zdobyć dodatkowe kwalifikacje i doświadczenie.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa znalazła się w gronie 21 uczelni niepublicznych z całej Polski, które zakwalifikowane zostały do programu „Legia Akademicka”. Dzięki temu studenci Uczelni będą mogli uczestniczyć w teoretycznym i praktycznym szkoleniu wojskowym, realizowanym w pierwszej połowie 2020 r. Będzie to III edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności