Znajdź nas na
Zespół AGH Space Systems z łazikiem Kalman zajął drugie miejsce w międzynarodowych zawodach robotyczno-kosmicznych European Rover Challenge (ERC). Zawodnicy AGH rywalizowali z 40 zespołami z całego świata, z których 29 dotarło do finału.
Akademia Górniczo-Hutnicza prowadzi rekrutację do Szkoły Doktorskiej. Zapisy trwają do 6 września 2019 roku.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie obchodzi w tym roku Jubileusz 100-lecia.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wesprze finansowo AGH - dla Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (WIEiT) zostanie zbudowany nowy czterokondygnacyjny budynek, w których będą m.in.: Laboratorium Internetu Rzeczy, pracownia cyberbezpieczeństwa i nowoczesne pomieszczenia dydaktyczne. Gmach ma być oddany do użytku 1 września 2019 roku.
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej zostali nagrodzeni złotymi medalami z wyróżnieniem na prestiżowej wystawie wynalazków "Geneva Inventions”
Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymał prestiżowe wyróżnienie Fellow Member w amerykańskim towarzystwie SPIE (International Society for Optical Engineering). Wśród 71 laureatów, którzy w tym roku otrzymali tą zaszczytną godność, prof. Marek Ogiela jest jedynym naukowcem z Polski.
W konkursie PGNiG na najlepsze prace dyplomowe o tematyce związanej z branżą poszukiwawczo-wydobywczą studenci i absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej zajęli pierwsze trzy miejsca w sesji referatowej oraz trzecie miejsce w sesji posterowej. Ponadto prace wychowanków AGH otrzymały wyróżnienia i nagrody publiczności.
Akademia Górniczo-Hutnicza pierwszy raz została sklasyfikowana w rankingu National Taiwan University (NTU) zajmując wysokie pozycje w obszarze „materials science” oraz „mechanical engineering”.
W najnowszym rankingu Webometrics AGH po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce wśród polskich uczelni technicznych. W klasyfikacji polskich szkół wyższych AGH uplasowała się na trzeciej pozycji.
Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprasza na nowe studia podyplomowe z zakresu zastosowania BSL (dronów) w rozwiązywaniu zagadnień inżynierskich. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2016 r. i potrwają dwa semestry. Rejestracja kandydatów trwa.
Na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie już w październiku 2016 roku ruszają nowe studia podyplomowe „Marketing miejsc i kreowanie marek lokalnych”. To jedyna tak skonstruowana propozycja dydaktyczna w kraju. Rekrutacja rozpoczyna się w czerwcu.
W zakończonych SAE Aero Design West – najbardziej prestiżowych zawodach dla przyszłych inżynierów branży lotniczej, zespół Aero Team ILK AGH zdobył aż trzy medale – wszystkie w najtrudniejszej kategorii Advanced.
Referat naukowy autorstwa Edyty Mikołajczak, studentki IV roku Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH, zwyciężył w konkursie SPE 2016 European Regional Student Paper Contest w kategorii prace studentów studiów I stopnia.
Ewelina Brodawka i Jacek Olszewski, studenci Wydziału Energetyki i Paliw kierunku Technologia Chemiczna, zostali laureatami 1. edycji międzynarodowego konkursu Process Simulation Cup. Ponadto Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła III miejsce w zestawieniu uczelni obejmującym najlepsze wyniki osiągane przez swoich studentów na poszczególnych etapach.
Akademia Górniczo-Hutnicza znalazła się na 384 miejscu w najnowszej edycji rankingu "Webometrics", zajmując ponownie najwyższą lokatę spośród polskich uczelni technicznych.