Znajdź nas na

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jako jeden z pierwszych uniwersytetów w Polsce wprowadzi do oferty dydaktycznej model kształcenia dualnego. W proces nauczania włączą się obok uczelni także firmy, a na absolwentów będą czekać miejsca pracy.

Po zakończeniu rekrutacji na rok akademicki 2016/2017 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeanalizowało wybory tegorocznych maturzystów. Podobnie jak w poprzednich latach największą popularnością cieszyły się kierunki ścisłe oraz politechniki.

W konkursie PGNiG na najlepsze prace dyplomowe o tematyce związanej z branżą poszukiwawczo-wydobywczą studenci i absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej zajęli pierwsze trzy miejsca w sesji referatowej oraz trzecie miejsce w sesji posterowej. Ponadto prace wychowanków AGH otrzymały wyróżnienia i nagrody publiczności.

Skuteczna walka z biurokracją na uczelniach, dbałość o wysoką jakość kształcenia, a także przygotowanie pierwszej ustawy o innowacyjności, która pobudzi polską gospodarkę – to tylko niektóre dokonania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, o których mówił wicepremier Jarosław Gowin na podsumowaniu pierwszego roku rządów.

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują od 16 listopada do 8 grudnia 2016 r. w dziewięciu polskich miastach uniwersyteckich: Szczecinie, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Gdańsku, Toruniu, Łodzi, oraz Wrocławiu "Dni Campus France w Polsce- Studia we Francji"

Zespół studentów z Politechniki Łódzkiej zwyciężył w konkurencji światowej zdobywając Tekla Global BIM Awards 2016 w konkursie na projekt studencki. Konkurs zorganizowany przez firmę Construsoft obejmował wykonanie modelu za pomocą oprogramowania BIM Tekla Structures wspierającego proces projektowania konstrukcji różnego rodzaju i przeznaczenia.

Najlepsze Polskie uczelnie znalazły się w międzynarodowym zestawieniu przygotowanym przez U.S. News & World Report. W rankingu jest branych pod uwagę 1000 uczelni z około 60 krajów.

Czwartek - 27 października, 13:00-17:00.
Na jakie studia magisterskie zdecydować się po licencjacie? Jakie wybrać studia podyplomowe? A może MBA będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem? Która zagraniczna uczelnia pomoże Ci sfinansować studia?
Jeżeli coraz częściej zadajecie sobie takie pytania, warto wziąć udział w październikowych targach magisterskich. Tam znajdziemy odpowiedzi na większość pytań związanych z kontynuowaniem studiów. Sprawdźmy zatem, do kogo adresowane są targi magisterskie, dlaczego udział w nich jest jak najbardziej wskazany i w jaki sposób się do nich przygotować, aby obecność podczas takiego wydarzenia zaowocowała najlepszym wyborem dalszej edukacji.

W październiku mury uczelni przekroczyli świeżo upieczeni żacy. Na początku zderzyli się z rzeczywistością i musieli odnaleźć się w nowych realiach. Nikt nie będzie przecież sprawdzał ich zeszytów czy robił kartkówek. Oto porady co trzeba zrobić, by z sukcesem zakończyć pierwszy rok studiów.

Choć pracodawcy cenią międzynarodowe doświadczenie, nie każdy student decyduje się, aby zdobyć je na uczelni w innym kraju. Studenci, którzy wrócili z zagranicznej wymiany, przekonują do wyjazdu i radzą, jak żyć za granicą, aby nie zbankrutować.

Światowe media przekazały 17 października 2016 r. dwie ważne informacje: „Financial Times” ogłosił swój doroczny ranking uczelni oferujących najlepsze na świecie programy Executive MBA, a „Reuters” zrelacjonował udany start chińskiej rakiety wynoszącej w przestrzeń kosmiczną dwóch kosmonautów na miesięczną misję. Konsekwentnie prowadzony od lat chiński program kosmiczny doprowadził do wyrównania szans trzech największych graczy w dziedzinie eksploracji kosmosu: Stanów Zjednoczonych, Rosji i Chin.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej prowadzi zapisy na Rehabilitację osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną z elementami terapii zajęciowej. Są to pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce.

Akademia Górniczo-Hutnicza pierwszy raz została sklasyfikowana w rankingu National Taiwan University (NTU) zajmując wysokie pozycje w obszarze „materials science” oraz „mechanical engineering”.

Studenci unikatowego w skali kraju kierunku studiów zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali prestiżowe certyfikaty IATA - najbardziej rozpoznawalne na świecie dokumenty, które potwierdzają kompetencje do pracy na rynku przewozów lotniczych.

Brak limitów miejsc na drugim kierunku studiów, kredyty studenckie szybciej i na lepszych warunkach, a także więcej środków na stypendia dla najlepszych – to tylko niektóre ze zmian obowiązujących w szkołach wyższych i na uczelniach od 1 października 2016 roku.

Unikatowy na polskim rynku program studiów MBA z zakresu zarządzania projektami realizuje Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Studia prowadzone są we współpracy z firmą szkoleniową Altkom Akademia i niemiecką uczelnią Hochschule Bremerhaven.

Współczesny świat zmierza w kierunku gospodarki elektronicznej i społeczeństwa informacyjnego. Już dzisiaj, największe szanse na zatrudnienie mają osoby potrafiące skutecznie wykorzystać narzędzia współczesnej informatyki dla rozwoju firm. Sama znajomość informatyki nie wystarcza. Rynek pracy w sektorze IT coraz bardziej ceni specjalistów, którzy znajomość metod i narzędzi informatyki łączą z umiejętnością praktycznego ich wykorzystania w biznesie. INFORMATYCZNE TECHNIKI ZARZĄDZANIA (ITZ) - to nowy unikatowy kierunek studiów zatwierdzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2015 roku.

Do końca września można się zapisać na studia podyplomowe "Relacje chrześcijańsko-żydowskie", prowadzone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W uznaniu poziomu studiów oraz ich znaczenia dla przyszłości stosunków chrześcijańsko-żydowskich i polsko-żydowskich minister spraw zagranicznych przyznał im patronat honorowy.

Jak wynika z danych Pracuj.pl, 80% studentów odbywa praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo. Studia to obecnie czas, który warto wykorzystać nie tylko do zdobycia wiedzy, ale też cennego doświadczenia i kwalifikacji, które ułatwią start na rynku pracy.

Ekipa Raptors z Politechniki Łódzkiej wygrała III edycję European Rover Challenge 2016. Drużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej zajęła II miejsce. Kanadyjscy studenci McGill z Queens University z Kingston zajęli III miejsce. Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymało nagrodę specjalną w konkurencji Maintenance.