Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Skuteczna walka z biurokracją na uczelniach, dbałość o wysoką jakość kształcenia, a także przygotowanie pierwszej ustawy o innowacyjności, która pobudzi polską gospodarkę – to tylko niektóre dokonania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, o których mówił wicepremier Jarosław Gowin na podsumowaniu pierwszego roku rządów.
Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują od 16 listopada do 8 grudnia 2016 r. w dziewięciu polskich miastach uniwersyteckich: Szczecinie, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Gdańsku, Toruniu, Łodzi, oraz Wrocławiu "Dni Campus France w Polsce- Studia we Francji"
Zespół studentów z Politechniki Łódzkiej zwyciężył w konkurencji światowej zdobywając Tekla Global BIM Awards 2016 w konkursie na projekt studencki. Konkurs zorganizowany przez firmę Construsoft obejmował wykonanie modelu za pomocą oprogramowania BIM Tekla Structures wspierającego proces projektowania konstrukcji różnego rodzaju i przeznaczenia.
Najlepsze Polskie uczelnie znalazły się w międzynarodowym zestawieniu przygotowanym przez U.S. News & World Report. W rankingu jest branych pod uwagę 1000 uczelni z około 60 krajów.
Czwartek - 27 października, 13:00-17:00.
Na jakie studia magisterskie zdecydować się po licencjacie? Jakie wybrać studia podyplomowe? A może MBA będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem? Która zagraniczna uczelnia pomoże Ci sfinansować studia?
Jeżeli coraz częściej zadajecie sobie takie pytania, warto wziąć udział w październikowych targach magisterskich. Tam znajdziemy odpowiedzi na większość pytań związanych z kontynuowaniem studiów. Sprawdźmy zatem, do kogo adresowane są targi magisterskie, dlaczego udział w nich jest jak najbardziej wskazany i w jaki sposób się do nich przygotować, aby obecność podczas takiego wydarzenia zaowocowała najlepszym wyborem dalszej edukacji.
W październiku mury uczelni przekroczyli świeżo upieczeni żacy. Na początku zderzyli się z rzeczywistością i musieli odnaleźć się w nowych realiach. Nikt nie będzie przecież sprawdzał ich zeszytów czy robił kartkówek. Oto porady co trzeba zrobić, by z sukcesem zakończyć pierwszy rok studiów.
Choć pracodawcy cenią międzynarodowe doświadczenie, nie każdy student decyduje się, aby zdobyć je na uczelni w innym kraju. Studenci, którzy wrócili z zagranicznej wymiany, przekonują do wyjazdu i radzą, jak żyć za granicą, aby nie zbankrutować.
Światowe media przekazały 17 października 2016 r. dwie ważne informacje: „Financial Times” ogłosił swój doroczny ranking uczelni oferujących najlepsze na świecie programy Executive MBA, a „Reuters” zrelacjonował udany start chińskiej rakiety wynoszącej w przestrzeń kosmiczną dwóch kosmonautów na miesięczną misję. Konsekwentnie prowadzony od lat chiński program kosmiczny doprowadził do wyrównania szans trzech największych graczy w dziedzinie eksploracji kosmosu: Stanów Zjednoczonych, Rosji i Chin.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej prowadzi zapisy na Rehabilitację osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną z elementami terapii zajęciowej. Są to pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce.
Akademia Górniczo-Hutnicza pierwszy raz została sklasyfikowana w rankingu National Taiwan University (NTU) zajmując wysokie pozycje w obszarze „materials science” oraz „mechanical engineering”.
Studenci unikatowego w skali kraju kierunku studiów zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali prestiżowe certyfikaty IATA - najbardziej rozpoznawalne na świecie dokumenty, które potwierdzają kompetencje do pracy na rynku przewozów lotniczych.
Brak limitów miejsc na drugim kierunku studiów, kredyty studenckie szybciej i na lepszych warunkach, a także więcej środków na stypendia dla najlepszych – to tylko niektóre ze zmian obowiązujących w szkołach wyższych i na uczelniach od 1 października 2016 roku.
Unikatowy na polskim rynku program studiów MBA z zakresu zarządzania projektami realizuje Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Studia prowadzone są we współpracy z firmą szkoleniową Altkom Akademia i niemiecką uczelnią Hochschule Bremerhaven.
Współczesny świat zmierza w kierunku gospodarki elektronicznej i społeczeństwa informacyjnego. Już dzisiaj, największe szanse na zatrudnienie mają osoby potrafiące skutecznie wykorzystać narzędzia współczesnej informatyki dla rozwoju firm. Sama znajomość informatyki nie wystarcza. Rynek pracy w sektorze IT coraz bardziej ceni specjalistów, którzy znajomość metod i narzędzi informatyki łączą z umiejętnością praktycznego ich wykorzystania w biznesie. INFORMATYCZNE TECHNIKI ZARZĄDZANIA (ITZ) - to nowy unikatowy kierunek studiów zatwierdzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2015 roku.
Do końca września można się zapisać na studia podyplomowe "Relacje chrześcijańsko-żydowskie", prowadzone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W uznaniu poziomu studiów oraz ich znaczenia dla przyszłości stosunków chrześcijańsko-żydowskich i polsko-żydowskich minister spraw zagranicznych przyznał im patronat honorowy.
Jak wynika z danych Pracuj.pl, 80% studentów odbywa praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo. Studia to obecnie czas, który warto wykorzystać nie tylko do zdobycia wiedzy, ale też cennego doświadczenia i kwalifikacji, które ułatwią start na rynku pracy.

Ekipa Raptors z Politechniki Łódzkiej wygrała III edycję European Rover Challenge 2016. Drużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej zajęła II miejsce. Kanadyjscy studenci McGill z Queens University z Kingston zajęli III miejsce. Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymało nagrodę specjalną w konkurencji Maintenance.
Wśród 90 najlepszych na świecie studiów z zarządzania znalazły się dwie polskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (42. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (73. miejsce). Publikowany dziś ranking „Financial Times” pokazuje rozwój kariery i awans zawodowy absolwentów. Jest też ważną lekturą dla międzynarodowej społeczności kandydatów na studia.
Średni czas od uzyskania dyplomu na studiach II stopnia do podjęcia pierwszej pracy na umowę o pracę wynosi ok. 2,5 miesiąca (dokładnie 2,44 miesiąca), natomiast w przypadku studiów jednolitych magisterskich absolwenci znajdują pracę średnio po ponad 3 miesiącach (dokładnie 3,67).
Wg danych IDC wynika, że do 2020 r. na świecie będzie ponad 40 bilionów gigabajtów danych, więc trudno sobie wyobrazić rok 2025. Do obsługi tak ogromnej ilości danych będziemy potrzebować ogromną liczbę informatyków, rekrutowanych spośród obecnych studentów. Na szczęście informatyka od lat jest najbardziej popularnym kierunkiem w Polsce. Na studia inżynierskie w roku akademickim 2013/14 były 31782 zgłoszenia, rok później 30309, natomiast w roku 2015/16 35137 kandydatów zgłosiło chęć studiowania na tym kierunku.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności