Studia - artykuły

Znajdź nas na    
„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował najnowszy Ranking Wydziałów Prawa. Zwycięzcą, który wyraźnie zdystansował rywali wśród uczelni niepublicznych, jest Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego. Zajęcie pierwszego miejsca na podium zawdzięcza głównie wysokiej ocenie uzyskanej w kategorii kadra oraz wymogi i jakość absolwentów. Wydział Prawa otrzymał specjalne wyróżnienie za bezkonkurencyjność i pozycję lidera, którą zajmuje już od ośmiu lat.
W rekrutacji na nowy rok akademicki Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ oferuje nowy, unikatowy w skali kraju kierunek Włókiennictwo i Przemysł Mody. Na kandydatów czeka 60 miejsc.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nowy konkurs realizowany w ramach Działania 3.4 „Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Na „Podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej” na polskich uczelniach NCBR planuje przeznaczyć 132 mln zł. Nabór wniosków ruszy już w sierpniu.
Wymiana kadry akademickiej i współpraca uniwersytetów w ramach programu Horyzont 2020 to zagadnienia, które omawiali ministrowie nauki z Polski i Ukrainy. Zapowiedzieli podpisanie nowej umowy między ministerstwami i wspólną pracę nad jej treścią.
Od roku akademickiego 2018/2019 uczelnie będą używały Jednolitego Systemu Antyplagiatowego do sprawdzania prac dyplomowych - nowelizację ustawy z tym związanej podpisał prezydent.
Jesteśmy przychylni pomysłowi zniesienia habilitacji, ale taki krok oznaczałby kompleksowe zmiany w szkolnictwie - mówił podczas posiedzenia sejmowej komisji wiceminister nauki Piotr Dardziński. Rezygnacja z habilitacji oznaczałaby np. wprowadzenie nowej siatki płac na uczelniach.
Przedstawiciele dziewięciu największych organizacji studenckich podpisali Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Studenckich - poinformował rzecznik Niezależnego Zrzeszenia Studentów Tomasz Leś.
„Chcesz mieć gwarancję dobrej pracy i przyzwoicie zarabiać przez całe życie – zacznij studiować finanse i rachunkowość” – tak tegorocznym maturzystom radzą starsi koledzy na forach internetowych. Inni dodają: „wybierz dobrą uczelnię, zrób certyfikat ACCA, naucz się angielskiego”. Wszystkie te oczekiwania spełniają studia prowadzone w Akademii Leona Koźmińskiego, które brytyjski dziennik „Financial Times” już po raz kolejny umieścił na wysokim 18. miejscu w rankingu najlepszych uczelni na świecie, prowadzących studia magisterskie z finansów.
Piętnaście uczelni - w roku akademickim 2016/2017 - będzie mogło posługiwać się certyfikatem "Dobra Uczelnia - Dobra Praca", przyznawanym przez Akademickie Centrum Informacyjne. Otrzymują je uczelnie wyróżniające się kreatywnymi działaniami na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych.
Uniwersytet Jagielloński zaprasza na studia. 15 czerwca 2016 roku rozpoczął się lipcowo-sierpniowy nabór dla cudzoziemców oraz na studia prowadzone w językach obcych w roku akademickim 2016/2017.
Absolwenci kierunków filologia polska i matematyka mogą odbyć roczne przygotowanie do zawodu nauczyciela w innowacyjnej formie - na bezpłatnych studiach podyplomowych Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2016 opublikowanym przez „Perspektywy”. „Perspektywy” przyznały też pierwsze miejsca trzem kierunkom prowadzonym w SGH: ekonomii, finansom i rachunkowości oraz zarządzeniu. Ponadto SGH awansowała z 12. na 11. miejsce w ogólnym zestawieniu uczelni akademickich.
Najlepszą niepubliczną uczelnią kształcącą prawników jest Akademia Leona Koźmińskiego – podaje dziennik „Rzeczpospolita”, który opublikował doroczny ranking wydziałów prawa.
Uczelnie zyskają 4 lata - do końca czerwca 2020 roku - by dostosować swoje nazwy do przepisowych wymogów - zakłada nowela, którą w czwartek bez poprawek przyjął Senat. Chodzi o możliwość stosowania w nazwach np. słów "uniwersytet" czy "akademia".
Artykuł sponsorowany
Plagiat. To słowo często powraca podczas rozmów na temat pisania prac dyplomowych, ponieważ problem jest powszechny. Studenci zwykle nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje wynikają z popełnienia plagiatu, a są one dość poważne. Jednak nowelizacja ustawy z 2014 roku - Prawo o szkolnictwie wyższym - może proceder plagiatu znacznie ukrócić.
Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to najlepsze polskie szkoły wyższe 2016. W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 oceniono 315 polskich uczelni i rekordową liczbę 47 głównych kierunków studiów. Jest to 17. edycja rankingu.
Ogłoszenie przez „Perspektywy” siedemnastego dorocznego rankingu wyższych uczelni potwierdziło ugruntowaną przez ostatnie lata wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego. Rektor uczelni, prof. Witold Bielecki podczas uroczystej gali 8 czerwca 2016 r. odebrał tytuł najlepszej niepublicznej wyższej uczelni. ALK wygrała też konkurencję z publicznymi uniwersytetami w kategorii umiędzynarodowienie i awansowała w ogólnym rankingu uczelni akademickich na 23. pozycję.
Najlepsze programy MBA podążają za światowymi trendami, dlatego pełniej uwzględniają potrzebę umiędzynarodowienia i dywersyfikacji geograficznej. W tym celu organizują zajęcia w kilku krajach. Od 2016 r. Akademia Leona Koźmińskiego (ALK), w ramach swojego sztandarowego programu Executive MBA – oprócz zajęć w Warszawie – prowadzić będzie tygodniową sesję wyjazdową w Berlinie, na kampus najstarszej europejskiej uczelni biznesowej ESCP.
Biały dom poinformował, że starsza córka prezydenta Baracka Obamy, Malia, będzie studiowała na Uniwersytecie Harvarda. Jednak zanim rozpocznie pierwszy rok, zdecyduje się na gap year, czyli coraz popularniejszy trend wśród młodych osób.
Reprezentacja Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej zajęła I miejsce w zawodach University Rover Challenge 2016. Sukces jest ogromny, ponieważ ekipa wygrała zawody drugi raz z rzędu potwierdzając swoje mistrzostwo.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności