Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Akademia Pedagogiki Specjalnej zaprasza na pierwszy w Polsce kierunek kształcenia II stopnia - Interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością, przygotowujący profesjonalistów - liderów, rzeczników, specjalistów, badaczy zajmujących się niepełnosprawnością i osobami z niepełnosprawnością.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został sklasyfikowany na 8. miejscu w Polsce i jako 799. uczelnia na świecie w rankingu University Ranking by Academic Performance za rok 2015/2016. UMK w światowym zestawieniu odnotował awans do ósmej setki rankingu (w zeszłym roku zajął 801. miejsce) oraz obronił pozycję z zestawienia krajowego.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju anulowało konkurs dla uczelni dot. obsługi systemów antyplagiatowych. W zamian Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zobowiązuje się udostępnić bezpłatnie polskim uczelniom jednolity system antyplagiatowy.
Kolejny świetny występ studentów Politechniki Wrocławskiej podczas zawodów lotniczych SAE Aero Design East w USA. Tym razem ekipa JetStream uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie advanced. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 drużyn z całego świata.
Pierwsze w kraju Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce powstaje w Rzeszowie. Będzie reprezentować środowisko polskich kobiet zajmujących się matematyką i naukami pokrewnymi zarówno w polskim środowisku naukowym, jak i w europejskich i światowych gremiach.
Ewelina Brodawka i Jacek Olszewski, studenci Wydziału Energetyki i Paliw kierunku Technologia Chemiczna, zostali laureatami 1. edycji międzynarodowego konkursu Process Simulation Cup. Ponadto Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła III miejsce w zestawieniu uczelni obejmującym najlepsze wyniki osiągane przez swoich studentów na poszczególnych etapach.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Grupa Nowy Styl i IBS Poland (Dassault Systemes) podpiszą umowę o współpracy w ramach nowej specjalności „Projektowanie i wytwarzanie w środowisku wirtualnym” na kierunku Mechanika i budowa maszyn. To pierwsze takie studia w kraju, które nie tylko łączą naukę i biznes, lecz również umożliwiają znalezienie pracy w przyszłościowym zawodzie.
Studenci Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zajęli pierwsze oraz trzecie miejsce w najbardziej prestiżowym światowym konkursie z obszaru finansów, CFA Research Challenge.
Narodowe Centrum Nauki świętowało 5. rocznicę działalności. Obecny na uroczystości minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podkreślił, że polska nauka jest dłużnikiem wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania NCN.
Pierwszych 100 dni pracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumował wicepremier, szef resortu Jarosław Gowin. Skupił się na trzech obszarach: innowacyjności, jakości kształcenia i badań oraz deregulacji szkolnictwa wyższego.
Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego negatywnie zaopiniowała projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.
Łącznie 200 mln zł mogą otrzymać uczelnie publiczne i niepubliczne na przygotowanie nowych programów kształcenia. Jest to pierwszy konkurs ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.
Dodatkowe 20 mln złotych na badania humanistyczne, likwidacja modułu "Rozwój" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH) i powołanie nowej Rady NPRH - to zmiany dotyczące środowiska humanistów, które zapowiedział minister nauki Jarosław Gowin.
W Warszawie ogłoszono wyniki konkursu Genius Universitatis 2016 na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej. W kategorii „film promujący uczelnię” zwyciężyła produkcja Politechniki Wrocławskiej - „Marzenia stają się rzeczywistością”.
Na polskich uczelniach przybywa systemów antyplagiatowych, ale brakuje jednostki, która badałaby ich jakość - uważa szef Otwartego Systemu Antyplagiatowego (OSA) dr hab. Marek Kowalski. Prace nad jednym ogólnopolskim systemem antyplagitowym zapowiada już resort nauki.
Za pozostawieniem habilitacji opowiedziała się sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży. Naukowcy ze stopniem doktora habilitowanego stanowią trzon nauki polskiej - argumentował podsekretarz stanu w resorcie nauki Leszek Sirko.
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie prowadzi starania o przekształcenie uczelni w uniwersytet. Akademicy spodziewają się, że powołanie uniwersytetu jest możliwe do końca 2017 roku - poinformował rzecznik uczelni Marek Makowski.
Od dwóch lat na brytyjskim Uniwersytecie Cambridge prowadzone są Studia Polskie - cieszące się już sporą popularnością. Aby program mógł być kontynuowany, potrzebne jest jednak zebranie żelaznego kapitału.
20 lutego minęło 200 lat od momentu powołania do życia Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach. Zdaniem historyków, można ją uznać za pierwszą polską politechnikę, która dała początek uczelniom technicznym. Wówczas myślano, że to właśnie zasoby ziemi świętokrzyskiej mają potencjał, by być centralnym ośrodkiem przemysłowym w Królestwie Polskim.
ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) Polska poinformowała, że Michał Ziembiński, doktorant Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Bankowości, Finansów i Rachunkowości, jest jedynym do tej pory wykładowcą w Polsce, który zdał dwa egzaminy ACCA w ramach programu Academics Sitting Exams. Pan Ziembiński zdał F7 Financial Reporting oraz F9 Financial Management.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności