Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Rusza program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowany do humanistów: „Pomniki polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej XX i XXI wieku”. Uczestnicy będą mogli ubiegać się o fundusze na badania związane z najnowszymi dokonaniami polskiej humanistyki.
Według najnowszego rankingu najlepszych programów Executive MBA na świecie przygotowanego przez Financial Times Aalto Executive MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, razem z innymi programami w sieci Aalto University – jednej z najlepszych szkół biznesowych na świecie – awansował aż o 7 miejsc i znajduje się obecnie na 76. miejscu. Sukces podkreśla również fakt, że w zestawieniu są tylko 2 programy Executive MBA z Polski.
U podstaw rozwoju każdego biznesu leży dostęp do wykwalifikowanych kadr. Kluczem do stworzenia oferty edukacyjnej odpowiadającej potrzebom współczesnego rynku pracy jest ścisła kooperacja samorządów, biznesu i szkolnictwa wyższego. Część polskich ośrodków akademickich odrobiła lekcje.
Co roku stu polskich studentów będzie mogło ze wsparciem państwa rozpocząć studia na najlepszych uczelniach na świecie. Rząd przyjął rozporządzenie do ustawy, która ma umożliwić realizację programu "Studia dla wybitnych".
Polscy studenci biorący udział w międzynarodowych zawodach i konkursach otrzymają wsparcie finansowe. Dzięki projektowi „Najlepsi z najlepszych!” wybitni młodzi naukowcy dostaną dofinansowanie na pokrycie kosztów swojego uczestnictwa w rywalizacji.
„Financial Times” wysoko ocenia studia Executive MBA w Koźmińskim. Ukończenie akredytowanego programu MBA to początek awansów na wysokie stanowiska menedżerskie wszędzie na świecie.
Polscy studenci i badacze będą mogli swobodnie korzystać z otwartych repozytoriów, cyfrowych bibliotek, bezpłatnych czasopism i publikacji naukowych. Resort nauki we wtorek poinformował o przyjęciu strategii otwartego dostępu (OD) do treści naukowych.
W Polsce na 428 uczelniach działa 340 akademickich biur karier. W ponad połowie z nich pracuje najwyżej jeden etatowy pracownik, mimo to coraz aktywniej pomagają absolwentom - wynika z zaprezentowanego w Warszawie raportu Rzecznika Praw Absolwenta.
Wraz z początkiem kolejnego roku akademickiego rozpoczęła się nowa, 12. edycja programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu - Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Program kierowany jest do studentów, spośród których wyłaniani są Ambasadorzy i Ambasadorki CSR. Rekrutacja trwa do 30 października.
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie znalazła się w składzie Association of Asia-Pacific Business Schools z siedzibą w Seulu. Jest jedyną polską uczelnią, stowarzyszoną w tej organizacji. Na 218 umów międzynarodowych podpisanych przez ALK - 30 dotyczy współpracy z uczelniami azjatyckimi.
Edyta Mikołajczak, studentka z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej zajęła III miejsce w konkursie „SPE 2015 International Student Paper Contest”, który został zorganizowany przez międzynarodową organizację inżynierską „Society of Petroleum Engineers”.
4-letni cykl finansowania uczelni, więcej umów na czas nieokreślony wśród naukowców, możliwość, by studenci bardziej wpływali na tok swych studiów - to niektóre z punktów programu rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki, przedstawionego przez resort nauki.
Studenci i absolwenci, którzy chcą rozpocząć karierę w sektorze usług biznesowych, mogą skorzystać z prestiżowego programu edukacyjnego ABSL Academy. Każdy uczestnik, który ukończy kurs z wynikiem pozytywnym, weźmie udział w minimum dwóch rozmowach rekrutacyjnych. Zajęcia będą realizowane na trzech śląskich uczelniach.
Stereotypowe postrzeganie niepełnosprawności i niska wiedza o ich potrzebach jest główną barierą, z jaką na studiach spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Niektóre uczelnie albo kierunki studiów, czy zajęcia w ogóle nie są dla nich dostępne - wynika z publikacji RPO.
Zgodnie z rankingiem The 2015 Academic Ranking of World Universities, 17 z 20 najlepszych uczelni na świecie to uniwersytety z USA. Badania potwierdzają, że studia za oceanem to nie tylko prestiż, ale także szansa na lepszą pracę i wyższe zarobki. Sprawdzono, z jakimi kosztami powinien liczyć się rodzic absolwenta szkoły średniej, chcącego zdobywać wiedzę na amerykańskim uniwersytecie.
Osiem państw Unii Europejskiej zwróciło się do komisarza Carlosa Moedasa w sprawie unijnego finansowania sektora badań i rozwoju. Wśród nich, obok Francji, Hiszpanii oraz Włoch znalazła się również Polska. To już kolejna europejska inicjatywa minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej dotycząca finansowania badań i rozwoju.
Decyzja o podjęciu studiów jest jedną z najważniejszych w życiu. Student musi nie tylko wybrać kierunek czy specjalizację, lecz także uczelnię, na której chce się uczyć – wybrać duży uniwersytet w innym mieście, czy mniejszy bliżej domu. Każde z tych rozwiązań ma dobre i złe strony, które przyszły żak musi rozważyć.
Ministrowie szkolnictwa wyższego i edukacji z 17 państw oraz rektorzy polskich i chińskich uniwersytetów – to uczestnicy szczytu edukacyjnego organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Warszawie zakończyło się najważniejsze dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej spotkanie edukacyjne z udziałem Chin.
85 % Polaków dopuszczających możliwość podjęcia studiów podyplomowych deklaruje, że decydującym o podjęciu nauki czynnikiem byłaby obecność wśród wykładowców praktyków obcujących na co dzień z biznesem lub liderów biznesowych w danym sektorze. Tak wynika z najnowszego badania Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie Grupy Muszkieterów, zrzeszającej sieci Intermarché i Bricomarché[1] .
Czujesz, że tej jesieni chciałbyś spróbować czegoś nowego? Masz wrażenie, że same studia to za mało? Jesteś pełen energii, masz mnóstwo pomysłów i zbyt mało okazji, żeby się wykazać? Chciałbyś się ciągle rozwijać i uczyć czegoś nowego? Albo może po prostu szukasz sposobów na ciekawe spędzenie wolnego czasu? Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś „TAK” to niepodważalny znak, że właśnie w Tobie drzemie moc IAESTE!
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności