Znajdź nas na

Akademia Bezpieczeństwa, program edukacyjny organizowany przez Cyberoam we współpracy z uczelniami wyższymi na całym świecie, zawitał także do Polski. Po debiucie na Politechnice Częstochowskiej, druga odsłona projektu startuje na Uniwersytecie Śląskim. Już od października 2015 roku studenci Instytutu Informatyki na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach będą mogli czerpać z wiedzy i doświadczeń wiodącej firmy zajmującej się szeroko pojętym bezpieczeństwem sieci. Partnerem technologicznym projektu jest firma Tritech System Technology.

Akademia Leona Koźmińskiego organizuje dni otwarte dla kandydatów na studia MBA. Uczestnictwo w spotkaniach to doskonała okazja, aby poczuć atmosferę, która panuje na zajęciach w jednej z najlepszych biznesowych uczelni w Polsce.

Akademia Biznesu MDDP zajęła I miejsce w kategorii edukacja. Ranking opracowany został na podstawie osiągniętych przychodów.

Oprócz Studium Prawa Rosyjskiego oraz International Legal Skills Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego uruchamia w ścisłej współpracy z zagranicznymi uniwersytetami nowe Szkoły Prawa Obcego. W roku akademickim 2015/2016 ruszają Szkoły Prawa Francuskiego, Niemieckiego, a także jedyna w Polsce Szkoła Azjatyckiego Prawa Porównawczego.

Już w październiku ruszają pierwsze w Polsce studia podyplomowe z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zajęcia odbywać się będą na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Nowatorski kierunek oparty jest na programie stworzonym przez ekspertów z firmy VS DATA oraz firm współpracujących.

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie dotarli do półfinału konkursu Google Online Marketing Challenge, sięgając po tytuł Google AdWords Business Semi-Finalist. Oznacza to miejsce w pierwsze światowej trzydziestce konkursu oraz miejsce na liście 15 najlepszych drużyn z Europy. Dwa kolejne zespoły z SGH zmieściły się na liście 25 najlepszych drużyn w Europie.

Już od nowego roku akademickiego studenci z zagranicy będą mogli studiować w Polsce na korzystniejszych zasadach. 22 sierpnia wchodzi w życie rozporządzenie resortu nauki w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

Dolnośląska Szkoła Wyższa podpisała porozumienie z Wyższą Szkołą Filologiczną, na mocy którego studenci i absolwenci obu uczelni mogą podjąć naukę w formie studiów częściowo refundowanych przez obie szkoły.

Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał we wtorek porozumienie z rektorami trzech krakowskich uczelni w sprawie utworzenia spółki, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć technologie dla „inteligentnego miasta i innowacyjnej gospodarki".

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzymał prestiżową akredytację biznesową AACSB. Toruński Uniwersytet jest pierwszą i jedyną publiczną uczelnią w Polsce, która może pochwalić się tym wyróżnieniem.

Drużyna z Politechniki Śląskiej zajęła drugie miejsce w europejskim finale konkursu inżynierskiego EBEC 2015. Studenci uczelni wywalczyli wysoką lokatę w jednej z dwóch konkurencji – Team Design.

Publiczne i niepubliczne szkoły wyższe mogą ubiegać się o dofinansowanie staży dla swoich studentów. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs "Studiujesz? Praktykuj!", w którym uczelnie otrzymają łącznie 145 mln zł. Początek naboru 14 września.

Projekt Platforma Kształcenia Społecznościowego - WeLearning realizowany jest w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie od września 2012 r. do sierpnia 2015 r.
Zrodził się na krakowskiej uczelni wyższej, która od lat śledzi dynamikę rynku pracy, wzrastające potrzeby pracodawców i dostrzega ciągłą potrzebę kształcenia również osób dorosłych.

Stypendia w programie Erasmus + będą wolne od podatku – to ważna wiadomość dla polskiej kadry akademickiej i studentów zainteresowanych wyjazdem za granicę. Takie rozporządzenie, po staraniach minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, podpisał dziś minister finansów, Mateusz Szczurek.

Studiuję – Głosuję! to ogólnopolska kampania informacyjna, mająca na celu zachęcenie studentów do oddania głosu zarówno w nadchodzącym referendum – 6 września jak i wyborach parlamentarnych – 25 października.

Pięć polskich uczelni znalazło się wśród 500 najbardziej widocznych w internecie szkół wyższych na świecie - wynika z najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities". Najlepsza w zestawieniu polska uczelnia - Uniwersytet Jagielloński - uplasowała się na 285. miejscu.

Polska może już decydować o największej infrastrukturze i projektach astronomicznych na świecie. Zakończył się formalny proces ratyfikacji członkostwa Polski w Europejskim Obserwatorium Astronomicznym na Półkuli Południowej. To oznacza, że jesteśmy już krajem należącym do tej organizacji.

Coaching to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. W Kanadzie wyprzedzają go tylko technologie informatyczne. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów jest bardzo duże i wciąż rośnie. Collegium Da Vinci to jedyna uczelnia w Polsce uprawniona do nadawania tytułu magistra doradztwa i coachingu. W cenie studiów studenci otrzymają kurs przygotowujący do certyfikacji w największej na świecie organizacji coachingowej – ICF, o wartości 12.000 zł.

Około 700 certyfikatów dyplomów oraz zaświadczeń ukończenia zajęć organizowanych w ramach BED wręczono studentom i absolwentom Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Bon Edukacji Dodatkowej (BED) to nowatorski projekt WSPiA. Dzięki niemu studenci jeszcze w czasie studiów mają możliwość bezpłatnego zdobycia dodatkowych specjalistycznych kwalifikacji.

Studenci, którzy wyjechali na wymianę, mają zdecydowanie większe szanse na znalezienie dobrej pracy, niż ich rówieśnicy bez takiego doświadczenia. Oto podpowiedzi jak przygotować się do udziału w programie Erasmus+, na co zwrócić uwagę i czego się spodziewać.