Znajdź nas na

Część uniwersytetów udostępniła już informacje na temat przebiegu tegorocznej rekrutacji na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie. Jak co roku najwięcej kandydatów ogółem było na prawo, ekonomię i psychologię. Na każdej uczelni jest natomiast inny zestaw kierunków o największej liczbie kandydatów na jedno miejsce.

Resort nauki rozważa zmiany w finansowaniu uczelni i w systemie awansów wśród pracowników akademickich - mówiła minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska podczas III Zlotu Absolwentów Programu TOP 500 Innovators.

ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING to dwuletnie studia drugiego stopnia, prowadzone w języku angielskim, realizowane w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej – IFE w ramach Wydziału Mechanicznego PŁ. Już dziś zapotrzebowanie na absolwentów nowego programu ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING zgłosił AIRBUS HELICOPTERS.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie od roku akademickiego 2015/2016 uruchamia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne pierwszą w Polsce specjalność Poszukiwanie osób zaginionych.

Artyści i inżynierowie, prawnicy i przedsiębiorcy, specjaliści od multimediów, eksperci z Doliny Krzemowiej i z Norwegii – międzynarodowy zespół tworzy unikatowy program studiów magisterskich, powstających pod kierunkiem Instytutu Radioelektroniki PW. Wykłady, warsztaty i ćwiczenia będą prowadzone w języku angielskim i połączą technologię, sztukę i zarządzanie (w szczególności własnością intelektualną).

Kariera w IT to wielka przygoda, a zarazem wyzwanie. Szybko zmieniające się środowisko wymaga stałego doskonalenia zawodowego, szkolenia i pogłębiania swojej wiedzy. Chcąc odnieść sukces, już na starcie warto podjąć odpowiednie decyzje, które zaowocują w przyszłości. Wybór uczelni ma zasadnicze znaczenie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów oraz rynku, który będzie w przyszłości ich zatrudniał, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej we współpracy z Cyberoam powołał do życia pierwszą w Polsce Akademię Bezpieczeństwa. Partnerem Technologicznym projektu jest firma Tritech System Technology.

Niższe koszty studiów dla cudzoziemców od nowego roku akademickiego i swoboda dla polskich uczelni w ustalaniu wysokości opłat – tymi dobrymi informacjami prof. Lena Kolarska-Bobińska podzieliła się podczas wizyty w Olsztynie.

Od badań roli promieniowania ultrafioletowego w leczeniu czerniaka po badania siły woli w procesie podejmowania decyzji – 78 uczestników tegorocznej edycji programu Diamentowy Grant to reprezentanci różnych dyscyplin naukowych. Na realizację swoich projektów naukowych otrzymaj± ponad 14 milionów złotych.

Collegium Civitas, jako jedna z nielicznych uczelni na świecie prowadzi stały monitoring satysfakcji studentów. To działanie jest ściśle związane z misją uczelni, która oferuje edukację na najwyższym poziomie. Stałe badanie oczekiwań studentów jest niezbędnym elementem realizacji misji Collegium Civitas.

Dobra wiadomość dla uczelni, których budynki i laboratoria zostały sfinansowane w latach 2007-2013 ze środków europejskich. Będzie można wykorzystywać je do celów komercyjnych. To oznacza, że uczelnie będą mogły współpracować z firmami, samorządami i NGO’sami w dużo większym zakresie niż dotychczas.

Już po raz piaty Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego wygrywa w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”. Został uznany za najlepszy wśród uczelni niepublicznych m.in. pod kątem warunków i jakości kształcenia, a także wymogów stawianych studentom i jakości absolwentów. Czołowe miejsce Łazarskiego na podium nie było zaskoczeniem, ponieważ już od pierwszej edycji rankingu zajmuje on silną pozycję lidera w kształceniu prawników.

Umożliwienie uczelniom sprawniejszego uzyskiwania uprawnień do prowadzenia studiów o profilu ogólnoakademickim - taką drobną zmianę wprowadził do Prawa o szkolnictwie wyższym Sejm.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otworzyła pierwsze w Polsce podyplomowe studia z zakresu Openstack w Polsce. Kierunek ten jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na administratorów, deweloperów i operatorów systemów informatycznych znających Openstack.

Jakie wyzwania stoją przed szkolnictwem wyższym? W jaki sposób podwyższyć jakość kształcenia i dopasować kształcenie do potrzeb społeczeństwa? Jak powinna funkcjonować nauka w zmieniającym się świecie? Jak odblokować dostęp do karier naukowych młodych ludzi? – to tylko niektóre z pytań, które padły podczas otwartej debaty na temat przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. Konferencja z udziałem około 400 osób odbyła się w Warszawie w auli głównej Szkoły Głównej Handlowej.

Sytuacja, która panuje na rynku pracy wymaga od absolwentów prawa podjęcia dodatkowych wyzwań i obowiązków. Niezbędne dla osiągnięcia sukcesu jest zdobycie tytułów zawodowych. Dlatego też Uczelnia Łazarskiego zaprasza absolwentów prawa wszystkich uczelni na wakacyjny kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego na aplikacje: adwokacką, komorniczą, notarialną i radcowską.

Portugalczycy coraz chętniej decydują się na studiowanie w Polsce. W ciągu ostatnich pięciu lat ich liczba na polskich uczelniach wzrosła aż dwunastokrotnie.

Pięcioletnie studia magisterskie na kierunku Psychologia na Wydziale Filozoficznym to połączenie starannego przygotowania teoretycznego i możliwości nabycia podstawowych umiejętności niezbędnych w zawodzie psychologa na zajęciach praktycznych. Nasza kadra to pełni pasji, wysokiej klasy specjaliści w różnych dziedzinach psychologii i doświadczeni dydaktycy.

Osiem kierunków o profilu biznesowym i ekonomicznym, angielski jako język wykładowy, programy zajęć i przebieg studiów ustalone i nadzorowane przez London School of Economics and Political Science – w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie można zdobyć dyplom University of London. Rekrutacja trwa.

18. miejsce na świecie przyznał„Financial Times” Akademii Leona Koźmińskiego w zestawieniu studiów magisterskich z finansów. To duży awans w tym rankingu, bo przed rokiem polska uczelnia zajmowała 21. pozycję.

Minister nauki Lena Kolarska-Bobińska ogłosiła że podpisała "bardzo ważny dla nas Program Umiędzynarodowienia Szkolnictwa Wyższego". Zakłada on np. tworzenie atrakcyjnej dla cudzoziemców oferty uczelni, m.in. poprzez zdobywanie międzynarodowych akredytacji.