Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Kariera w IT to wielka przygoda, a zarazem wyzwanie. Szybko zmieniające się środowisko wymaga stałego doskonalenia zawodowego, szkolenia i pogłębiania swojej wiedzy. Chcąc odnieść sukces, już na starcie warto podjąć odpowiednie decyzje, które zaowocują w przyszłości. Wybór uczelni ma zasadnicze znaczenie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów oraz rynku, który będzie w przyszłości ich zatrudniał, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej we współpracy z Cyberoam powołał do życia pierwszą w Polsce Akademię Bezpieczeństwa. Partnerem Technologicznym projektu jest firma Tritech System Technology.
Niższe koszty studiów dla cudzoziemców od nowego roku akademickiego i swoboda dla polskich uczelni w ustalaniu wysokości opłat – tymi dobrymi informacjami prof. Lena Kolarska-Bobińska podzieliła się podczas wizyty w Olsztynie.
Od badań roli promieniowania ultrafioletowego w leczeniu czerniaka po badania siły woli w procesie podejmowania decyzji – 78 uczestników tegorocznej edycji programu Diamentowy Grant to reprezentanci różnych dyscyplin naukowych. Na realizację swoich projektów naukowych otrzymaj± ponad 14 milionów złotych.

Collegium Civitas, jako jedna z nielicznych uczelni na świecie prowadzi stały monitoring satysfakcji studentów. To działanie jest ściśle związane z misją uczelni, która oferuje edukację na najwyższym poziomie. Stałe badanie oczekiwań studentów jest niezbędnym elementem realizacji misji Collegium Civitas.
Dobra wiadomość dla uczelni, których budynki i laboratoria zostały sfinansowane w latach 2007-2013 ze środków europejskich. Będzie można wykorzystywać je do celów komercyjnych. To oznacza, że uczelnie będą mogły współpracować z firmami, samorządami i NGO’sami w dużo większym zakresie niż dotychczas.

Już po raz piaty Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego wygrywa w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”. Został uznany za najlepszy wśród uczelni niepublicznych m.in. pod kątem warunków i jakości kształcenia, a także wymogów stawianych studentom i jakości absolwentów. Czołowe miejsce Łazarskiego na podium nie było zaskoczeniem, ponieważ już od pierwszej edycji rankingu zajmuje on silną pozycję lidera w kształceniu prawników.
Umożliwienie uczelniom sprawniejszego uzyskiwania uprawnień do prowadzenia studiów o profilu ogólnoakademickim - taką drobną zmianę wprowadził do Prawa o szkolnictwie wyższym Sejm.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otworzyła pierwsze w Polsce podyplomowe studia z zakresu Openstack w Polsce. Kierunek ten jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na administratorów, deweloperów i operatorów systemów informatycznych znających Openstack.
Jakie wyzwania stoją przed szkolnictwem wyższym? W jaki sposób podwyższyć jakość kształcenia i dopasować kształcenie do potrzeb społeczeństwa? Jak powinna funkcjonować nauka w zmieniającym się świecie? Jak odblokować dostęp do karier naukowych młodych ludzi? – to tylko niektóre z pytań, które padły podczas otwartej debaty na temat przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. Konferencja z udziałem około 400 osób odbyła się w Warszawie w auli głównej Szkoły Głównej Handlowej.
Sytuacja, która panuje na rynku pracy wymaga od absolwentów prawa podjęcia dodatkowych wyzwań i obowiązków. Niezbędne dla osiągnięcia sukcesu jest zdobycie tytułów zawodowych. Dlatego też Uczelnia Łazarskiego zaprasza absolwentów prawa wszystkich uczelni na wakacyjny kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego na aplikacje: adwokacką, komorniczą, notarialną i radcowską.
Portugalczycy coraz chętniej decydują się na studiowanie w Polsce. W ciągu ostatnich pięciu lat ich liczba na polskich uczelniach wzrosła aż dwunastokrotnie.
Pięcioletnie studia magisterskie na kierunku Psychologia na Wydziale Filozoficznym to połączenie starannego przygotowania teoretycznego i możliwości nabycia podstawowych umiejętności niezbędnych w zawodzie psychologa na zajęciach praktycznych. Nasza kadra to pełni pasji, wysokiej klasy specjaliści w różnych dziedzinach psychologii i doświadczeni dydaktycy.
Osiem kierunków o profilu biznesowym i ekonomicznym, angielski jako język wykładowy, programy zajęć i przebieg studiów ustalone i nadzorowane przez London School of Economics and Political Science – w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie można zdobyć dyplom University of London. Rekrutacja trwa.
18. miejsce na świecie przyznał„Financial Times” Akademii Leona Koźmińskiego w zestawieniu studiów magisterskich z finansów. To duży awans w tym rankingu, bo przed rokiem polska uczelnia zajmowała 21. pozycję.
Minister nauki Lena Kolarska-Bobińska ogłosiła że podpisała "bardzo ważny dla nas Program Umiędzynarodowienia Szkolnictwa Wyższego". Zakłada on np. tworzenie atrakcyjnej dla cudzoziemców oferty uczelni, m.in. poprzez zdobywanie międzynarodowych akredytacji.
Polscy studenci po raz kolejny udowadniają, że polski design jest na najwyższym światowym poziomie. Dwoje naszych rodaków zakwalifikowało się właśnie do półfinału międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów – Electrolux Design Lab. Ich niezwykłe koncepcje będące odpowiedzią na temat Zdrowe i szczęśliwe dzieci, zaskakują pomysłowością oraz funkcjonalnością. Poznajcie Kitchen Wizard oraz Cleanspire – urządzenia przyszłości, które zadbają o rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych domowników.
Mity, stereotypy, prześmiewcze memy - to współcześnie najczęściej dotyka absolwentów nauk społecznych. Wyrok bezrobocia jest zaś odleglejszy, niż nam się wydaje. Adepci nauk społecznych są coraz częściej zatrudniani w biznesie, administracji publicznej oraz organizacjach pozarządowych. Na straży dobrego imienia nauk społecznych od niedawna stoją organizatorzy projektu "Absolutnie użyteczne nauki społeczne" z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej odnieśli historyczny sukces w największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach skupiających akademickie technologie satelitarne. W rozgrywanym w Teksasie konkursie CanSat Competition zespół AGH Space Systems pokonał 59 zespołów z całego świata i zajął pierwsze miejsce!
Polskie uczelnie będą miały szanse diametralnie zmienić swoje relacje z absolwentami! Program Absolwent, a szczególnie jego podstawowe narzędzie – specjalny portal, daje możliwość kontynuacji lub odbudowania bliskich relacji z byłymi studentami. W zamyśle ma zmienić relacje uczelni z absolwentami tak, aby obrona dyplomu nie kończyła związku z Alma Mater, ale przekształcała jego charakter, przynosząc nowe korzyści dla obu stron.
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie mocno pnie się w górę – w Rankingu Perspektyw 2015 znacząco poprawiła swoje wyniki w stosunku do ubiegłego roku. Uplasowała się na najwyższym miejscu wśród niepublicznych uczelni turystycznych, a w ogólnym zestawieniu – wśród 20 najlepszych uczelni niepublicznych.

Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności