Znajdź nas na

Uczelnia najwyżej oceniana przez studentów i najlepiej przygotowująca swoich absolwentów do wejścia na rynek pracy to Akademia Leona Koźmińskiego. Studenci wystawili najwyższe noty także uczelnianemu Biuru Karier. Takie są wyniki ogólnopolskiego badania zrealizowanego na próbie 23584 studentów i 8774 profesjonalistów, przeprowadzonego pierwszy raz w tym roku w Polsce przez międzynarodową firmę doradczą Universum.

Bitewny kurz po maturalnych emocjach jeszcze nie opadł, a już trzeba podejmować kolejne decyzje. Większość maturzystów wie już, co chce studiować. Teraz czas na wybór – na jaką uczelnię złożyć dokumenty? Na co zwrócić uwagę, by pięć lat studenckiego życia zaprocentowało w przyszłości.

Adrian Chudy i Paweł Dyrda - studenci III roku lotnictwa i kosmonautyki w Politechnice Rzeszowskiej zakwalifikowali się do finału konkursu Airbus Fly Your Ideas 2015.

Siedem polskich uczelni znalazło się w tegorocznej edycji rankingu QS World University Ranking dla kierunków studiów. Najlepiej polskie uczelnie wypadły w kategorii fizyka i astronomia, w której zaklasyfikowano aż pięć z nich.

Grupa Wyższych Szkół Bankowych zaprasza na studia I i II stopnia. Nie czekaj, zapisz się już dziś i skorzystaj z promocji.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego dostała się do pierwszej setki najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który oprócz przeanalizowania około 17,3 mln prac badawczych, zebrał również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia aż 36 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.

53 proc. Polaków pracuje na stanowisku, które nie jest zgodne z ukończonym kierunkiem wykształcenia - wynika z badania Millward Brown. W dopasowaniu oferty edukacyjnej uczelni do potrzeb rynku pracy ma pomagać internetowa platforma SKAi. Dzięki niej uczniowie poznają trendy na rynku pracy i dowiedzą się, kogo szukają pracodawcy.

Medycyna, prawo albo politechnika? A może coś nieoczywistego? Programowanie gier, projektowanie dodatków modowych, zarządzanie marką luksusową – to kierunki studiów proponowane przez zagraniczne uniwersytety.

Diagnozę problemów trapiących polską naukę i propozycje ich rozwiązania zawiera „Pakt dla Nauki” – dokument przygotowany przez przedstawicieli środowiska naukowego. Swoje postulaty naukowcy chcą przedstawić m.in. minister nauki.

Zagraniczni studenci kształcący się w Polsce na studiach stacjonarnych będą mogli pracować cały rok bez konieczności uzyskiwania zezwolenia na pracę. Takie przepisy wchodzą w życie od 1 maja 2015 roku. – To ważna część naszej strategii umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego – mówi prof. Lena Kolarska Bobińska.

43 uczelnie oferujące 1436 miejsc opieki dla dzieci studentów i pracowników z 12 województw – to efekty pierwszej edycji programu „MALUCH na uczelni”. Minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska wraz z ministrem pracy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem ogłosiła dziś oficjalne wyniki konkursu oraz listę szkół wyższych, które otrzymają 9 milionów złotych na tworzenie i funkcjonowanie żłobków i klubików dziecięcych.

Galileo Masters, oficjalnie European Satellite Navigation Competition, to największy na świecie konkurs poświęcony zastosowaniom technologii satelitarnych. Co roku odbywa się w ponad 20 regionach Europy i świata a pula nagród przekracza 1 milion euro. Organizatorzy polskiej edycji Galileo Masters 2015 zapraszają na spotkania informacyjne, które odbędą się na uczelniach wyższych i sieci inkubatorów Business Link w całej Polsce.

Polskie uczelnie mogą już testować nowe narzędzie do wyszukiwania plagiatów - Otwarty System Antyplagiatowy OSA. Twórcy systemu przekonują, że jest on szybszy, skuteczniejszy i bardziej dostępny dla ośrodków naukowych niż dotychczas stosowane narzędzia.

Trzy krakowskie uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Uniwersytet Rolniczy utworzyły związek uczelni. To pierwszy taki formalny związek uczelni w naszym kraju. Współpraca pozwoli na wzbogacenie oferty dydaktycznej, usprawni zarządzanie uczelniami, ułatwi pozyskiwanie grantów i podniesie jakość prowadzonych badań.

Zastanawiasz się nad studiami? Nie wiesz jaki kierunek wybrać? Sprawdź ofertę proponowaną przez Wyższe Szkoły Bankowe. Zapisując się do 30 kwietnia na studia I lub II stopnia skorzystasz z promocji i zaoszczędzisz aż 1000zł.

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na nowy kierunek studiów podyplomowych: Dietetyka diagnostyczna i systemy żywienia. Studia są absolutną nowością w skali kraju – krakowska uczelnia jako pierwsza otwiera kierunek o takim zakresie.

Studenci, którzy dostali się na najlepsze na świecie studia MBA, będą mogli ubiegać się o kredyt na ich sfinansowanie sięgający nawet 650 tys. zł. Z oferty przygotowanej przez Alior Bank i PZU mogą skorzystać Polacy, którzy ukończyli 21. rok życia.

Ministerstwo rozpoczęło kompleksowe działania promujące i wdrażające na polskich uczelniach i w instytutach badawczych zasady Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. O wprowadzenie w życie tych dokumentów zwracali się do MNiSW sami naukowcy oraz związki zawodowe. Karta i Kodeks to zbiór zasad zaleconych przez Komisje Europejską i stosowanych przez instytucje naukowo-badawcze w całej Europie.

Jedną z przyczyn niedopasowania wykształcenia absolwentów do potrzeb rynku pracy jest obecny system publicznego finansowania uczelni w Polsce. Brak odpowiednich bodźców finansowych do podnoszenia jakości kształcenia oraz oderwanie od realiów rynkowych uniemożliwiają uczelniom odpowiednie przygotowanie studentów do wymogów dzisiejszej gospodarki. Niezbędne jest zatem wprowadzenie proefektywnościowych kryteriów przyznawania dotacji budżetowej i zniesienie tzw. stałej przeniesienia – wynika z raportu ekspertów Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Pięć studenckich zespołów z Białegostoku, Rzeszowa, Warszawy, Częstochowy i Wrocławia weźmie udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w 2015 roku. Odbędą się one między 28 a 30 maja na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych.