Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Studenci, którzy dostali się na najlepsze na świecie studia MBA, będą mogli ubiegać się o kredyt na ich sfinansowanie sięgający nawet 650 tys. zł. Z oferty przygotowanej przez Alior Bank i PZU mogą skorzystać Polacy, którzy ukończyli 21. rok życia.
Ministerstwo rozpoczęło kompleksowe działania promujące i wdrażające na polskich uczelniach i w instytutach badawczych zasady Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. O wprowadzenie w życie tych dokumentów zwracali się do MNiSW sami naukowcy oraz związki zawodowe. Karta i Kodeks to zbiór zasad zaleconych przez Komisje Europejską i stosowanych przez instytucje naukowo-badawcze w całej Europie.
Jedną z przyczyn niedopasowania wykształcenia absolwentów do potrzeb rynku pracy jest obecny system publicznego finansowania uczelni w Polsce. Brak odpowiednich bodźców finansowych do podnoszenia jakości kształcenia oraz oderwanie od realiów rynkowych uniemożliwiają uczelniom odpowiednie przygotowanie studentów do wymogów dzisiejszej gospodarki. Niezbędne jest zatem wprowadzenie proefektywnościowych kryteriów przyznawania dotacji budżetowej i zniesienie tzw. stałej przeniesienia – wynika z raportu ekspertów Fundacji im. Lesława A. Pagi.
Pięć studenckich zespołów z Białegostoku, Rzeszowa, Warszawy, Częstochowy i Wrocławia weźmie udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w 2015 roku. Odbędą się one między 28 a 30 maja na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych.
Obecnie w Polsce studiuje 46 101 studentów zagranicznych ze 158 krajów, czyli o ponad 10 tysięcy więcej niż w roku poprzednim (wzrost o ponad 28%). Tak dużego wzrostu ich liczby polskie uczelnie jeszcze nie doświadczyły. Stanowią oni w tej chwili 3,1% ogółu studentów w naszym kraju (siedem lat temu było to zaledwie 0,6%, rok temu 2,3%).
Zdrowie - wartość największa i najcenniejsza ze wszystkich jakie posiadamy. Poeta tak o nim pisał: „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.” Wielu
z nas wie, jak cenny jest to dar i jak łatwo można go stracić. Nowoczesność nasuwa nam znany przez setki lat trend jakim jest nastawienie na profilaktykę i powrót do natury.
Drogie Panie, 23 kwietnia wpadnijcie na specjalny Dzień otwarty Tylko Dla Dziewczyn, który najlepsze polskie uczelnie przygotowują specjalnie dla Was.
Mija pół roku od dnia, kiedy Premier Ewa Kopacz uzyskała poparcie sejmowej większości i jej rząd rozpoczął prace. Te pół roku to był bardzo intensywny czas w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort realizował zapowiedzi z expose, ale też wiele innych inicjatyw na rzecz polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.
Od 1 kwietnia 2015 roku funkcję Rzecznika Praw Studenta pełni mgr Justyna Rokita, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Została powołana przez Radę Studentów na dwuletnią kadencję.
Kobiety stanowią blisko 37 proc. studentów uczelni technicznych. Najwięcej dziewczyn - ponad 51 proc. ogólnej liczby studentów - uczy się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. K. Pułaskiego w Radomiu - wynika z raportu „Kobiety na politechnikach 2015”.
Przeglądając oferty pracy często spostrzegamy, że jednym z wymogów przyjęcia jest posiadanie doświadczenia zawodowego. Studentom ciężko jest spełnić to oczekiwanie, szczególnie podczas dziennego trybu studiowania, gdzie problem stanowi duża ilość zajęć i ograniczona dostępność. Rozwiązaniem może być wakacyjny staż lub praktyka – chodź, może być to utrudnione bo, ilość zainteresowanych osób tą formą rozwoju jest spora.
Chcesz tworzyć mapy internetowe, aplikacje nawigacyjne czy zaawansowane trójwymiarowe wizualizacje terenu? Chcesz projektować bazy danych przestrzennych i programować zaawansowane algorytmy przetwarzania ogromnych zbiorów danych np. obrazów satelitarnych i lotniczych? Chcesz zdobyć jeden z „zawodów przyszłości”, masz zdolności informatyczne i ciekawość poznawania świata? – ten kierunek jest dla Ciebie!
Studenci, absolwenci i pracownicy Akademii Leona Koźmińskiego od dzisiaj mają własny sklep internetowy, w którym mogą kupić ubrania i gadżety z logo uczelni. Modne wzory i dobrej jakości materiały zachęcają do zakupu, zwłaszcza że członkowie akademickiej społeczności chętnie identyfikują się z uczelnią. To pierwsza taka inicjatywa wśród polskich szkół wyższych.
Rząd przyjął projekt ustawy, która umożliwi sprawniejsze otrzymywanie certyfikatów języka polskiego przez obcokrajowców. Powstanie więcej ośrodków egzaminacyjnych w kraju i za granicą, a certyfikaty będzie można uzyskać na wszystkich poziomach europejskich.
Z inicjatywy Jana Kulczyka powstają pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Projekt został przygotowany we współpracy z Piotrem Voelkelem, współzałożycielem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Studia prowadzone będą w oparciu o unikalny program oferujący dostęp do praktycznej wiedzy wprost u źródeł - czołowych przedsiębiorców odnoszących sukcesy w Afryce, doświadczonych dyplomatów i najlepszych wykładowców. Rekrutacja rusza 15 kwietnia. Start zajęć już w październiku 2015 roku w SWPS. Merytorycznym partnerem studiów został Uniwersytet Stellenbosch, czołowy ośrodek akademicki z RPA.
Uniwersytety Jagielloński, Warszawski, Śląski, Rzeszowski, Medyczny w Lublinie czy Politechniki: Śląska i Częstochowska - to niektóre z uczelni, które ubiegają się o środki na tworzenie w szkołach wyższych żłobków i klubików w programie "Maluch na uczelnie" - wynika ze wstępnych informacji resortu nauki.
Studenci, którzy dostaną się na studia na najlepszych zagranicznych uczelniach, będą mogli skorzystać z finansowej pomocy państwa – przewiduje rządowy projekt, nad którym pracował Sejm. Rząd zakłada, że z pomocy w ciągu 10 lat skorzysta ok. 700 studentów.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi od 1993 roku wprowadza do przestrzeni edukacyjnej w Polsce innowacyjne podejście do kształcenia. Uczelnia dzięki stosowanym metodom kształcenia przygotowuje swoich studentów do nowego sposobu pracy, zbierającego pozytywne opinie wśród pracodawców.
Nowy blog #Kozminski studentów Akademii Leona Koźmińskiego jest wyjątkowy, ponieważ jest tworzony w języku angielskim. Wartym podkreślenia rozwiązaniem zastosowanym przez uczelnię jest pozostawienie kwestii doboru tematów samym zainteresowanym oraz niezależność autorów bloga. To również ciekawy przykład wykorzystania blogów jako narzędzia komunikowania się instytucji.
Przedstawiciele trzynastu polskich uczelni biorą udział w rozpoczętych w środę w Lizbonie największych w Portugalii targach edukacyjnych "Futuralia". Głównym celem ich wizyty jest przyciągnięcie na studia do Polski młodzieży z Portugalii oraz Brazylii.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności