Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Sześć uczelni zwyciężyło w czwartej edycji konkursu Genius Universitatis 2015 na najlepsze, kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych w roku akademickim 2014/2015. Nagrodzono m.in. jabłko z logo uczelni przyrodniczej i kampanię prasową opartą na autorytecie znanych wykładowców.
Wszystkie programy operacyjne UE na lata 2014-2020 są już gotowe. Komisja Europejska zatwierdziła właśnie ostatni z nich – Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Tym samym przed uczelniami otwierają się bogate możliwości skorzystania z finansowania.
Polska jest w ogonie Unii Europejskiej, jeśli chodzi o umiędzynarodowienie polskich uczelni. Sytuację ma poprawić dotyczący tego zagadnienia program resortu nauki.
Turystyka biznesowa dynamicznie rozwija się w Polsce, co związane jest z coraz większym otwarciem polskiej gospodarki i rosnącymi powiązaniami naszego kraju z gospodarką światową. Oznacza to rosnący popyt na profesjonalistów, którzy będą umieli pomóc firmom i klientom instytucjonalnym w wyborze odpowiedniego miejsca na konferencję, kongres czy podroż służbową, a także nowocześnie organizować tego typu usługi.
Jedenaście studenckich drużyn z sześciu uczelni z całego kraju będzie reprezentowało Polskę w zawodach Shell Eco-marathon Europe 2015. Energooszczędne pojazdy skonstruowane przez uczestników zmierzą się na torze w Rotterdamie 21-24 maja.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji zajęła pierwsze miejsce w corocznym zestawieniu uczelni, których absolwenci zdali egzamin na wybraną aplikację. Jest to znaczący awans – w ubiegłym roku uczelnia uplasowała się na wysokiej czwartej pozycji. WSPiA znalazła się na najwyższym miejscu wśród uczelni, z których do egzaminów przystąpiło poniżej 300 zdających. Zestawienie przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.
Otwarte repozytoria, cyfrowe biblioteki, bezpłatne czasopisma naukowe - naukowcy mają sporo możliwości, by za darmo legalnie korzystać w sieci z najnowszych publikacji naukowych. Badaczom i wydawnictwom, które chcą otworzyć dostęp do swoich treści pomaga Platforma Otwartej Nauki działająca w ICM UW.
W 2017 r. zacznie obowiązywać nowy system oceny jednostek naukowych - zapowiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego. Profesor zaapelowała do naukowców o udział w dyskusji nad proponowanymi zmianami.
Gdy obowiązki rodzinne lub służbowe nie dają się pogodzić ze studiami, gdy z miejsca zamieszkania trudno dojechać na uczelnię, można wybrać studia łączące zajęcia w e-learningu i tradycyjne wykłady w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie: finanse i rachunkowość, ekonomię lub zarządzanie I stopnia. Rekrutacja trwa do końca lutego 2015 r.
Stu studentów rocznie dzięki wsparciu państwa będzie mogło rozpocząć studia na najlepszych uczelniach na świecie. Startujący w 2016 roku program „Studia dla wybitnych” to pierwszy publiczny projekt finansowania całości studiów za granicą. Dziś przyjął projekt ustawy w tej sprawie.
Dlaczego turystyka? A może dlatego, że turystyka jest jednym z najistotniejszych elementów budujących markę kraju. Strategia marketingowa Polski w sektorze turystycznym na lata 2012-2020 zakłada szereg działań mających na celu dalszy rozwój turystyki na arenie krajowej i międzynarodowej. Polska Organizacja Turystyczna realizuje ambitny program promocji turystyki przyjazdowej do Polski na rynkach indyjskim, chińskim i japońskim. Planuje się dalszą rozbudowę bazy hotelowej Polski, która nadal charakteryzuje się najniższym wskaźnikiem liczby miejsc noclegowych spośród państw w regionie.
W najnowszej edycji rankingu „Webometrics Ranking of World Universities 2015”, który obejmuje 12 000 szkół wyższych z całego świata, Akademia Górniczo-Hutnicza ponownie zajęła I miejsce wśród polskich uczelni technicznych.
Żłobki, klubiki dziecięce i dzienni opiekunowie. Startuje program „MALUCH na uczelni”. Szkoły wyższe mogą już składać wnioski o dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi lub na prowadzenie tych już istniejących.

Polscy studenci i doktoranci wszystkich dyscyplin mogą już ubiegać się o stypendia we Francji w ramach programu rządu francuskiego na przyszły rok akademicki. Termin składania dokumentów mija 6 marca br.
Studenci z całego świata wybierają Idealnych Pracodawców. Dołącz do prawie miliona z nich i wypowiedz się na temat Twoich oczekiwań zawodowych. Wystarczy kliknąć w link i wypełnić ankietę, do zgarnięcia 3 000 zł i nagrody rzeczowe.
134 polskich naukowców ze stypendiami na pobyt w szwajcarskich instytucjach naukowych, 31 realizowanych polsko-szwajcarskich projektów badawczych - to niektóre efekty Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, który potrwa do połowy 2017 roku. Na jego realizację przeznaczono blisko pół miliona franków szwajcarskich.
Rzetelnie prowadzona opieka promotorska jest kluczem do zapobiegania plagiatom prac dyplomowych; niektóre uczelnie same wprowadziły limity liczby studentów, będących pod opieką jednego promotora - podkreślano podczas środowego posiedzenia sejmowych podkomisji.
Powołanie Polskiej Mapy Drogowej Infrastruktury Badawczej i rozszerzenie systemu POL-on informacjami o nauce - to niektóre zapisy nowelizacji ustawy o zasadach finansowania nauki, którą w środę podpisał prezydent Bronisław Komorowski.
Polscy studenci Uniwersytetu w Cambridge rozpoczynają projekt "NEXT STEP: Poland", w ramach którego zachęcają studentów z innych najlepszych brytyjskich uczelni do powrotów do Polski. Spotkanie inaugurujące projekt odbyło się 31 stycznia w Cambridge.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu już od 2001 roku jest częścią społeczności akademickiej we Wrocławiu, a jej działalność wychodzi daleko poza granice: Wrocławia oraz Polski. W 2003 roku Uczelnia została uhonorowana nagrodą premiera Francji: Jeana-Pierre’a Raffarina za najlepszy projekt edukacyjny w wymiarze europejskim, wśród 92 złożonych projektów z całego świata. Charakterystyczne dla uczelni jest to, że wciąż prężnie się rozwija idąc z „duchem czasu”!
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności