Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Turystyka biznesowa dynamicznie rozwija się w Polsce, co związane jest z coraz większym otwarciem polskiej gospodarki i rosnącymi powiązaniami naszego kraju z gospodarką światową. Oznacza to rosnący popyt na profesjonalistów, którzy będą umieli pomóc firmom i klientom instytucjonalnym w wyborze odpowiedniego miejsca na konferencję, kongres czy podroż służbową, a także nowocześnie organizować tego typu usługi.
Jedenaście studenckich drużyn z sześciu uczelni z całego kraju będzie reprezentowało Polskę w zawodach Shell Eco-marathon Europe 2015. Energooszczędne pojazdy skonstruowane przez uczestników zmierzą się na torze w Rotterdamie 21-24 maja.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji zajęła pierwsze miejsce w corocznym zestawieniu uczelni, których absolwenci zdali egzamin na wybraną aplikację. Jest to znaczący awans – w ubiegłym roku uczelnia uplasowała się na wysokiej czwartej pozycji. WSPiA znalazła się na najwyższym miejscu wśród uczelni, z których do egzaminów przystąpiło poniżej 300 zdających. Zestawienie przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.
Otwarte repozytoria, cyfrowe biblioteki, bezpłatne czasopisma naukowe - naukowcy mają sporo możliwości, by za darmo legalnie korzystać w sieci z najnowszych publikacji naukowych. Badaczom i wydawnictwom, które chcą otworzyć dostęp do swoich treści pomaga Platforma Otwartej Nauki działająca w ICM UW.
W 2017 r. zacznie obowiązywać nowy system oceny jednostek naukowych - zapowiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego. Profesor zaapelowała do naukowców o udział w dyskusji nad proponowanymi zmianami.
Gdy obowiązki rodzinne lub służbowe nie dają się pogodzić ze studiami, gdy z miejsca zamieszkania trudno dojechać na uczelnię, można wybrać studia łączące zajęcia w e-learningu i tradycyjne wykłady w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie: finanse i rachunkowość, ekonomię lub zarządzanie I stopnia. Rekrutacja trwa do końca lutego 2015 r.
Stu studentów rocznie dzięki wsparciu państwa będzie mogło rozpocząć studia na najlepszych uczelniach na świecie. Startujący w 2016 roku program „Studia dla wybitnych” to pierwszy publiczny projekt finansowania całości studiów za granicą. Dziś przyjął projekt ustawy w tej sprawie.
Dlaczego turystyka? A może dlatego, że turystyka jest jednym z najistotniejszych elementów budujących markę kraju. Strategia marketingowa Polski w sektorze turystycznym na lata 2012-2020 zakłada szereg działań mających na celu dalszy rozwój turystyki na arenie krajowej i międzynarodowej. Polska Organizacja Turystyczna realizuje ambitny program promocji turystyki przyjazdowej do Polski na rynkach indyjskim, chińskim i japońskim. Planuje się dalszą rozbudowę bazy hotelowej Polski, która nadal charakteryzuje się najniższym wskaźnikiem liczby miejsc noclegowych spośród państw w regionie.
W najnowszej edycji rankingu „Webometrics Ranking of World Universities 2015”, który obejmuje 12 000 szkół wyższych z całego świata, Akademia Górniczo-Hutnicza ponownie zajęła I miejsce wśród polskich uczelni technicznych.
Żłobki, klubiki dziecięce i dzienni opiekunowie. Startuje program „MALUCH na uczelni”. Szkoły wyższe mogą już składać wnioski o dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi lub na prowadzenie tych już istniejących.

Polscy studenci i doktoranci wszystkich dyscyplin mogą już ubiegać się o stypendia we Francji w ramach programu rządu francuskiego na przyszły rok akademicki. Termin składania dokumentów mija 6 marca br.
Studenci z całego świata wybierają Idealnych Pracodawców. Dołącz do prawie miliona z nich i wypowiedz się na temat Twoich oczekiwań zawodowych. Wystarczy kliknąć w link i wypełnić ankietę, do zgarnięcia 3 000 zł i nagrody rzeczowe.
134 polskich naukowców ze stypendiami na pobyt w szwajcarskich instytucjach naukowych, 31 realizowanych polsko-szwajcarskich projektów badawczych - to niektóre efekty Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, który potrwa do połowy 2017 roku. Na jego realizację przeznaczono blisko pół miliona franków szwajcarskich.
Rzetelnie prowadzona opieka promotorska jest kluczem do zapobiegania plagiatom prac dyplomowych; niektóre uczelnie same wprowadziły limity liczby studentów, będących pod opieką jednego promotora - podkreślano podczas środowego posiedzenia sejmowych podkomisji.
Powołanie Polskiej Mapy Drogowej Infrastruktury Badawczej i rozszerzenie systemu POL-on informacjami o nauce - to niektóre zapisy nowelizacji ustawy o zasadach finansowania nauki, którą w środę podpisał prezydent Bronisław Komorowski.
Polscy studenci Uniwersytetu w Cambridge rozpoczynają projekt "NEXT STEP: Poland", w ramach którego zachęcają studentów z innych najlepszych brytyjskich uczelni do powrotów do Polski. Spotkanie inaugurujące projekt odbyło się 31 stycznia w Cambridge.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu już od 2001 roku jest częścią społeczności akademickiej we Wrocławiu, a jej działalność wychodzi daleko poza granice: Wrocławia oraz Polski. W 2003 roku Uczelnia została uhonorowana nagrodą premiera Francji: Jeana-Pierre’a Raffarina za najlepszy projekt edukacyjny w wymiarze europejskim, wśród 92 złożonych projektów z całego świata. Charakterystyczne dla uczelni jest to, że wciąż prężnie się rozwija idąc z „duchem czasu”!
Przebieg procesu aplikacji na studia za granicą znacznie różni się od wymagań stawianych przez polskie uczelnie. Niektóre placówki wymagają wypełnienia specjalnego formularza, napisania eseju, bądź listu motywacyjnego. Często też, z dużym wyprzedzeniem należy potwierdzić znajomość języka, w którym będą prowadzone wykłady oraz poziom wiedzy z konkretnych dziedzin.
Rozpoczyna swoją działalność nowy Narodowy Program Rozwoju Humanistyki. Zmiany dotyczą misji i celów NPRH oraz sposobu jego funkcjonowania. Mają odpowiadać na wyzwania polskiej humanistyki i wzmocnić jej pozycję międzynarodową. Formuła ta jest wynikiem celów nakreślonych przez MNiSW, ale też uwag i opinii, jakie kierowano wobec poprzednich rozwiązań. Zmiany zostały wypracowane przez nową Radę NPRH powołaną w maju przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską. W 2015 roku w budżecie NPRH na najciekawsze projekty naukowe przeznaczone jest aż 80 mln zł.
W 2015 roku na realizację unijnego programu Erasmus+ Polska będzie miała do dyspozycji około 100 mln euro. Z tego 40 mln euro będzie mogła przeznaczyć na działania związane ze szkolnictwem wyższym, głównie na wyjazdy zagraniczne studentów.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności