Znajdź nas na

Dobre informacje płyną z danych opublikowanych za kwiecień 2014 przez Eurostat. Wynika z nich, że bezrobocie wśród młodych do 25. roku życia maleje. Niestety wskaźnik jest nadal niepokojąco wysoki i wynosi w Unii Europejskiej 22,5%.

„Financial Times” opublikował ranking studiów magisterskich z finansów, który potwierdza wysoką pozycję Akademia Leona Koźmińskiego wśród najlepszych szkół biznesu na świecie. Na 45 sklasyfikowanych uniwersytetów ALK zdobyła 21. miejsce i znalazła się w zestawieniu jako jedyny reprezentant Polski. W poprzednich latach uczelnia zajęła odpowiednio miejsca: 19, 21 i 20.

Socjologia to nauka krytycznego myślenia, stawiania pytań i poszukiwania na nie mądrych odpowiedzi. Socjolog odkrywa prawidłowości, jakie rządzą światem społecznym, wykorzystując w tym celu przede wszystkim swoją własną wyobraźnię. Zajmuje się wszystkim tym, co dzieje się między ludźmi. Zadaje sobie przy tym trud poszukiwania nieszablonowych rozwiązań problemów, które dostrzega i ma świadomość, że często nie ma jednego, „właściwego” scenariusza wyjaśniającego rzeczywistość. Myśleć socjologicznie to znaczy pytać „jak”, „dlaczego” i „po co”, dostrzegać zróżnicowany kontekst funkcjonowania jednostek i grup, społeczności i instytucji.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula została wyróżniona w kategorii „Najwyższa Jakość Studiów” w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Kapituła doceniła m.in. nowoczesne programy studiów, praktyczny charakter nauki, nacisk na współpracę z biznesem i skuteczność w realizacji projektów wspólnie z sektorem gospodarczym.

Jesienią odbędzie się ostatni nabór na bezpłatne studia pomostowe dla pielęgniarek. Od 2008 r. takie licencjackie studia współfinansowane przez UE ukończyło ponad 30 tys. polskich pielęgniarek, a do zakończenia projektu ma być ich ok. 40 tysięcy.

Wzmocnienie kształcenia przedsiębiorczości, kompetencji zawodowych, interpersonalnych oraz analitycznych, bez których trudno odnieść sukces na rynku pracy. Minister nauki przedstawił szczegóły nowego rządowego programu, który zastąpi program kierunków zamawianych 2008-13 w nowej perspektywie finansowej UE w latach 2014-2020.

Chcesz połączyć pasję do nauki języków obcych z biznesem? Chciałbyś poznać tajniki skutecznego zarządzania? A może wiążesz swoją przyszłość z międzynarodowym środowiskiem? Jeśli tak – wybierz Zarządzanie Projektami Międzynarodowymi w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Dlaczego warto studiować filozofię? Jest wiele powodów. Tutaj ograniczę się do dwóch: po pierwsze, filozofia to bardzo ciekawa dyscyplina, która rozwija naszą osobowość i wzbogaca nasze życie; po drugie, wbrew obiegowym opiniom, daje nam do rąk narzędzia, które dają szansę znaleźć ciekawą pracę i odnieść sukces. Zanim jednak przekonam was do studiowania filozofii za pomocą argumentów, kilka słów na temat, czym filozofia jest i na czym polega jej studiowanie.

Nietypową formę promocji oferty dydaktycznej Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ zaproponowali tegorocznym maturzystom pracownicy wydziału oraz łódzki artysta grafik Daniel Baum.

W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2014/2015 znajdą się nowe kierunki studiów. To Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, Biologia medyczna, Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, Ichtiologia morska, Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej oraz studia w języku angielskim – European and International Business Law and EU Administration. Nową ofertą UG w języku angielskim są także studia na kierunkach: Matematyka, Fizyka i Fizyka medyczna (Mathematics, Physics, Medical Physics).

Akademia Leona Koźmińskiego z dużą przewagą zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych w Polsce w rankingu "Perspektyw". ALK znalazła się też na podium wśród polskich uczelni ekonomicznych i biznesowych.

Już w czerwcu ruszy pilotaż nowej edycji kierunków zamawianych. – Pracodawcy często podkreślają, że bardziej niż absolwenta znającego swój przedmiot potrzebują takiego, który potrafi współpracować w grupie, umie rozwiązywać konflikty i komunikować się z innymi. Pracodawcy potrzebują więc absolwentów elastycznych i otwartych. Nowe kierunki zamawiane pozwolą promować miękkie kompetencje i umiejętności. – zapowiada minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Osoby, którzy wezmą udział w rekrutacji na Uniwersytet Mikołaja Kopernika i rozpoczną naukę w roku akademickim 2014/2015 mają szansę na DARMOWE KORZYŚCI w najatrakcyjniejszych miejscach UMK.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce według rankingu uczelni wyższych „Perspektyw” i „Dziennika Gazety Prawnej” 2014. AFiBV umocniła także swoją pozycję jednej z najlepszych niepublicznych uczelni wyższych w naszym kraju, zajmując 5. miejsce w zestawieniu niepublicznych uczelni magisterskich.

Rośnie liczba kobiet kontynuujących naukę w szkołach wyższych, w tym także na politechnikach: liczba studentek od 2007 roku z 31 proc. podniosła się do 37 proc. w 2013 r.

W rankingu wzięto pod uwagę 195 polskich uczelni: 88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych. Fundacja przygotowała także ranking kierunków.

Językiem chińskim posługuje się niemal 1/3 ludności świata. Dlatego też, obok języka angielskiego staje się on językiem międzynarodowej komunikacji, a filologia chińska z roku na rok przyciąga coraz więcej maturzystów.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz kolejny uznany został za jedną z najlepszych uczelni wyższych w Polsce. W tegorocznym rankingu „Perspektyw” został sklasyfikowany na piątym miejscu wśród uniwersytetów i na dziewiątym wśród wszystkich uczelni państwowych. W rankingu kierunków bardzo wysoko oceniono prowadzone na UMK kierunki humanistyczne i społeczne oraz fizykę i astronomię.

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej wraz z współpracującymi uczelniami testującymi zapraszają osoby zainteresowane podnoszeniem kwalifikacji w ramach studiów podyplomowych do udziału w projekcie "PI: Innowacyjny model kształcenia ustawicznego w uczelniach wyższych" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ponad 2,4 tys. grantów wartych ponad 1 mld złotych przyznało Narodowe Centrum Nauki w 2013 r. Najwięcej pieniędzy trafiło do uniwersytetów: Warszawskiego, Jagiellońskiego i Adama Mickiewicza w Poznaniu. Powołane w 2010 roku Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozdziela granty na badania podstawowe, czyli prace naukowe eksperymentalne lub teoretyczne, które mają na celu zdobycie nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów.