Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Czym się kierować, wybierając uczelnię i studia, dowiesz się z rozmowy z doradcą zawodowym z Biura Karier Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Rozpoczął działalność ogólnopolski portal www.znizkidlastudenta.pl, który umożliwi studentom korzystanie z oferowanych i dedykowanych im zniżek na standardowe zakupy oraz usługi. Strona internetowa będzie powiązana z aplikacją na urządzenia mobilne. Pomysłodawcą portalu jest Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, a partnerem projektu program Santander Universidades, zarządzany w Polsce przez Bank Zachodni WBK.
Wśród tematów poruszonych podczas spotkania znalazła się m.in. kwestia poprawy jakości kształcenia na uczelniach wyższych. – Musimy zadbać o transparentny system informacji o kondycji uczelni – stwierdziła prof. Kolarska-Bobińska. – Przyszli studenci powinni wybierać takie uczelnie, które są w stanie zapewnić im odpowiednią jakość kształcenia. Decyzję ułatwi im strona internetowa, która powstanie do końca tego roku. Znajdą się na niej niezbędne informacje o szkołach publicznych i niepublicznych – zaznaczyła minister.
Nie czekaj z rozpoczęciem studiów do października. W SWPS trwa zimowa rekrutacja na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Kandydaci mają do wyboru psychologię, kulturoznawstwo oraz studia filologiczne (filologię angielską, iberystykę oraz italianistykę) – najwyżej ocenione kierunki SWPS wśród uczelni niepublicznych w kraju, prawo wyróżnione przez MNISW milionem złotych nagrody, a także nauki społeczne, w których również przoduje nasza Szkoła – dziennikarstwo i komunikację społeczną, socjologię, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz international business relations.
Studia podyplomowe cieszą się coraz większą popularnością. Są sposobem na zdobywanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Ponadto dodatkowe kwalifikacje znacznie zwiększają naszą konkurencyjność na rynku pracy oraz pozwalają nam na stanie się ekspertami w danej dziedzinie. Jak jednak trafnie wybrać kierunek dokształcania i czas, w którym to zrobić?
Priorytety resortu nauki na rok 2014, to tworzenie mechanizmów umożliwiających efektywne wykorzystanie funduszy unijnych na naukę, pakiet dla humanistyki oraz lepsze przygotowanie studentów do rynku pracy.
Miasta w Polsce powinny brać przykład z Opola, które po raz kolejny przyzna stypendia najlepszym i najaktywniejszym studentom uczącym się w szkołach wyższych w mieście. W ubiegłym roku odebrało je 58 osób. Miesięcznie wynosiły one od 630 do 1000 złotych.
Włoski system szkolnictwa wyższego można podzielić na dwa sektory: uniwersytecki oraz pozauniwersytecki. Na ten pierwszy składają się: 89 uczelni, (w tym 58 państwowych uniwersytetów, 17 uniwersytetów niepaństwowych, dwie uczelnie dla obcokrajowców, sześć szkół wyższych oferujących studia podyplomowe oraz sześć uczelni kształcących przez Internet). Natomiast sektor pozauniwersytecki obejmuje m.in. wyższe szkoły artystyczne, językowe, techniczne oraz wojskowe i dyplomatyczne.
Krzysztof Szczepański, absolwent informatyki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie tworzy animację do „Hobbita” – mega produkcji Petera Jacksona – zdobywcy Oscara w kategorii najlepszy reżyser! Wcześniej pracował u Stevena Spielberga!
Komisja Europejska po raz pierwszy opublikowała tablicę wyników mobilności UE. Porównane są na niej publiczne systemy zachęcające studentów do podjęcia studiów lub szkoleń za granicą. Najlepsze wyniki osiągają Niemcy, Belgia, Hiszpania, Francja i Włochy. Tablica wyników mobilności obejmuje wszystkie 28 państw członkowskich UE oraz Islandię, Norwegię, Liechtenstein i Turcję. Dokument ten powstał w odpowiedzi na apel państw członkowskich o promowanie mobilności edukacyjnej młodych ludzi.
W obliczu niżu demograficznego ratunkiem dla niektórych szkół wyższych mogą okazać się studenci z zagranicy. Tylko jak ich skłonić, by do nas przyjeżdżali, skoro poziom polskich szkół wyższych odstaje od światowej i europejskiej czołówki?
Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zwyciężyli w maratonie programistycznym Microsoft. Pokonali z dużą przewagą najlepsze drużyny informatyczne z 34 uczelni z całej Polski.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło łącznie 40 mln zł dla młodych naukowców. Na prowadzenie własnego projektu badawczego każdy z nich może otrzymać do 1,2 mln zł. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od 2 stycznia do 3 marca.
Uniwersytet Księżniczki Nory w Rijadzie składa się z 32 kampusów. Ogromny kompleks, pod którego wrażeniem była żona prezydenta Anna Komorowska podczas grudniowej wizyty w Arabii Saudyjskiej, może przyjąć 60 tys. osób. Studiują na nim 3 Polki:)
Trwają zapisy do szóstej edycji międzynarodowej, internetowej gry z zakresu bankowości - "Ace Manager".
W 2014 r. Uniwersytet Jagielloński będzie obchodził 650-lecie powstania. W związku z tym Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu UJ. Rok ten z pewnością stanie się świętem całej nauki polskiej.
Trwają zapisy do III polskiej edycji konkursu FameLab, skierowanego do młodych badaczy - studentów i doktorantów, którzy zajmują się pracą naukową.
Dwie studentki Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie otrzymały złoty i srebrny medal za najlepsze wyniki w Polsce na egzaminie potwierdzającym profesjonalną znajomość języka angielskiego London Chamber of Commerce and Industry (LCCI) oraz Pearson Test of English.
Polska Akademia Nauk jako jedyna instytucja z Polski znalazła się w pierwszej setce międzynarodowego rankingu SCImago obejmującego najlepsze instytucje naukowe i uczelnie na świecie.
Przedstawiciele Komisji Europejskiej poinformowali o opublikowaniu przewodnika po programie Erasmus+. Unia Europejska ma w planach przeznaczenie na ten program w 2014 r. 1,8 mld euro.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności