Znajdź nas na

Krzysztof Szczepański, absolwent informatyki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie tworzy animację do „Hobbita” – mega produkcji Petera Jacksona – zdobywcy Oscara w kategorii najlepszy reżyser! Wcześniej pracował u Stevena Spielberga!

Komisja Europejska po raz pierwszy opublikowała tablicę wyników mobilności UE. Porównane są na niej publiczne systemy zachęcające studentów do podjęcia studiów lub szkoleń za granicą. Najlepsze wyniki osiągają Niemcy, Belgia, Hiszpania, Francja i Włochy. Tablica wyników mobilności obejmuje wszystkie 28 państw członkowskich UE oraz Islandię, Norwegię, Liechtenstein i Turcję. Dokument ten powstał w odpowiedzi na apel państw członkowskich o promowanie mobilności edukacyjnej młodych ludzi.

W obliczu niżu demograficznego ratunkiem dla niektórych szkół wyższych mogą okazać się studenci z zagranicy. Tylko jak ich skłonić, by do nas przyjeżdżali, skoro poziom polskich szkół wyższych odstaje od światowej i europejskiej czołówki?

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zwyciężyli w maratonie programistycznym Microsoft. Pokonali z dużą przewagą najlepsze drużyny informatyczne z 34 uczelni z całej Polski.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło łącznie 40 mln zł dla młodych naukowców. Na prowadzenie własnego projektu badawczego każdy z nich może otrzymać do 1,2 mln zł. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od 2 stycznia do 3 marca.

Uniwersytet Księżniczki Nory w Rijadzie składa się z 32 kampusów. Ogromny kompleks, pod którego wrażeniem była żona prezydenta Anna Komorowska podczas grudniowej wizyty w Arabii Saudyjskiej, może przyjąć 60 tys. osób. Studiują na nim 3 Polki:)

Trwają zapisy do szóstej edycji międzynarodowej, internetowej gry z zakresu bankowości - "Ace Manager".

W 2014 r. Uniwersytet Jagielloński będzie obchodził 650-lecie powstania. W związku z tym Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu UJ. Rok ten z pewnością stanie się świętem całej nauki polskiej.

Trwają zapisy do III polskiej edycji konkursu FameLab, skierowanego do młodych badaczy - studentów i doktorantów, którzy zajmują się pracą naukową.

Dwie studentki Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie otrzymały złoty i srebrny medal za najlepsze wyniki w Polsce na egzaminie potwierdzającym profesjonalną znajomość języka angielskiego London Chamber of Commerce and Industry (LCCI) oraz Pearson Test of English.

Polska Akademia Nauk jako jedyna instytucja z Polski znalazła się w pierwszej setce międzynarodowego rankingu SCImago obejmującego najlepsze instytucje naukowe i uczelnie na świecie.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej poinformowali o opublikowaniu przewodnika po programie Erasmus+. Unia Europejska ma w planach przeznaczenie na ten program w 2014 r. 1,8 mld euro.

Internet jest bardzo ważnym narzędziem w procesie włączenia cyfrowego osób niepełnosprawnych. Dlatego Uniwersytet Śląski wspólnie z Fundacją Widzialni zamierzają otworzyć nowy kierunek studiów podyplomowych: "Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia".

Zakończyło się głosowanie na Najpiękniejszą Polską Uczelnię w konkursie ArchiTOPTEN. W ciągu trzech tygodni głosowania oddano w sumie 26701 głosów.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło trzecią już edycję konkursu Diamentowy Grant. Konkurs ma pomóc młodym badaczom w zrobieniu kariery naukowej.

Wyłoniono laureatów studenckich nagród dziennikarskich MediaTory 2013. 7 grudnia, podczas uroczystej Gali, ogłoszono, kto zdaniem studentów z 19 polskich uczelni w poprzednim roku akademickim kierował medialną lokomotywę na właściwe tory.

Cztery polskie uczelnie znalazły się w inaugurującym rankingu Top 100 na najlepsze placówki naukowe dwudziestu rynków wschodzących.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie ponownie znalazła się w rankingu Financial Times. Jako jedyna uczelnia z Polski pojawiła się wśród najlepszych szkół biznesu w Europie.

Wyłoniono najlepsze projekty studenckie i doktoranckie w konkursie StRuNa 2013. Tytuł Projektu Roku otrzymało Koło Naukowe Chemii Biologicznej "Nukleotyd" z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego organizuje konkurs na esej, w którym nagrodą główną są bezpłatne studia z zakresu prawa International Legal Skills.