Znajdź nas na

Uniwersytet Księżniczki Nory w Rijadzie składa się z 32 kampusów. Ogromny kompleks, pod którego wrażeniem była żona prezydenta Anna Komorowska podczas grudniowej wizyty w Arabii Saudyjskiej, może przyjąć 60 tys. osób. Studiują na nim 3 Polki:)

Trwają zapisy do szóstej edycji międzynarodowej, internetowej gry z zakresu bankowości - "Ace Manager".

W 2014 r. Uniwersytet Jagielloński będzie obchodził 650-lecie powstania. W związku z tym Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu UJ. Rok ten z pewnością stanie się świętem całej nauki polskiej.

Trwają zapisy do III polskiej edycji konkursu FameLab, skierowanego do młodych badaczy - studentów i doktorantów, którzy zajmują się pracą naukową.

Dwie studentki Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie otrzymały złoty i srebrny medal za najlepsze wyniki w Polsce na egzaminie potwierdzającym profesjonalną znajomość języka angielskiego London Chamber of Commerce and Industry (LCCI) oraz Pearson Test of English.

Polska Akademia Nauk jako jedyna instytucja z Polski znalazła się w pierwszej setce międzynarodowego rankingu SCImago obejmującego najlepsze instytucje naukowe i uczelnie na świecie.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej poinformowali o opublikowaniu przewodnika po programie Erasmus+. Unia Europejska ma w planach przeznaczenie na ten program w 2014 r. 1,8 mld euro.

Internet jest bardzo ważnym narzędziem w procesie włączenia cyfrowego osób niepełnosprawnych. Dlatego Uniwersytet Śląski wspólnie z Fundacją Widzialni zamierzają otworzyć nowy kierunek studiów podyplomowych: "Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia".

Zakończyło się głosowanie na Najpiękniejszą Polską Uczelnię w konkursie ArchiTOPTEN. W ciągu trzech tygodni głosowania oddano w sumie 26701 głosów.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło trzecią już edycję konkursu Diamentowy Grant. Konkurs ma pomóc młodym badaczom w zrobieniu kariery naukowej.

Wyłoniono laureatów studenckich nagród dziennikarskich MediaTory 2013. 7 grudnia, podczas uroczystej Gali, ogłoszono, kto zdaniem studentów z 19 polskich uczelni w poprzednim roku akademickim kierował medialną lokomotywę na właściwe tory.

Cztery polskie uczelnie znalazły się w inaugurującym rankingu Top 100 na najlepsze placówki naukowe dwudziestu rynków wschodzących.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie ponownie znalazła się w rankingu Financial Times. Jako jedyna uczelnia z Polski pojawiła się wśród najlepszych szkół biznesu w Europie.

Wyłoniono najlepsze projekty studenckie i doktoranckie w konkursie StRuNa 2013. Tytuł Projektu Roku otrzymało Koło Naukowe Chemii Biologicznej "Nukleotyd" z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego organizuje konkurs na esej, w którym nagrodą główną są bezpłatne studia z zakresu prawa International Legal Skills.

Uczelnie techniczne są cały czas najchętniej wybierane przez kandydatów na studia - tak wynika z podsumowania wyników ostatniej rekrutacji na studia przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ocenia się, że na świecie istnieje od 8 do 12 tysięcy programów MBA. Jak wśród nich wybrać ten właściwy? Odpowiedź będzie o wiele łatwiejsza, jeśli do sprawy podejdziemy metodycznie i posłużymy się jasno określonymi kryteriami wyboru.

Studenci z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęli pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie branżowym gier "Windows Phone 8 and Windows Store"! Ich gra "Freddy" okazała się najlepsza w kategorii Windows Store.

Zakończyła się IV edycja Konkursu na Pomysł, skierowanego do studentów, który łączył w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

Prof. Barbara Kudrycka przez sześć lat była szefową Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Efektami jej polityki były m.in. granty dla młodych, prawa studentów, podwyżki dla naukowców i ogromne inwestycje. Teraz na stanowisku ministra zastąpi ją prof. Lena Kolarska-Bobińska.