Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Uczelnie techniczne są cały czas najchętniej wybierane przez kandydatów na studia - tak wynika z podsumowania wyników ostatniej rekrutacji na studia przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Ocenia się, że na świecie istnieje od 8 do 12 tysięcy programów MBA. Jak wśród nich wybrać ten właściwy? Odpowiedź będzie o wiele łatwiejsza, jeśli do sprawy podejdziemy metodycznie i posłużymy się jasno określonymi kryteriami wyboru.
Studenci z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęli pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie branżowym gier "Windows Phone 8 and Windows Store"! Ich gra "Freddy" okazała się najlepsza w kategorii Windows Store.
Zakończyła się IV edycja Konkursu na Pomysł, skierowanego do studentów, który łączył w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.
Prof. Barbara Kudrycka przez sześć lat była szefową Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Efektami jej polityki były m.in. granty dla młodych, prawa studentów, podwyżki dla naukowców i ogromne inwestycje. Teraz na stanowisku ministra zastąpi ją prof. Lena Kolarska-Bobińska.
Projekt dr. Michała Chlebieja i mgr Andrzeja Rutkowskiego z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK zdobył główną nagrodę na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik w Brukseli. Nagroda została przyznana jednogłośnie jako nowatorskie połączenie medycyny oraz nowych technologii.
Od 2007 roku na sukces plebiscytu MediaTory pracowało wiele osób, nieraz dokonując rzeczy, które teoretycznie wydawały się niemożliwe. To oni sprawili, że w ciągu zaledwie kilku edycji MediaTory stały się rozpoznawalną w całej Polsce marką.
Do 2015 r. w Polsce będzie mogło podjąć studia blisko 15 tys. studentów i tysiąc doktorantów z Brazylii. Dzięki temu liczba studentów zagranicznych w Polsce może się znacząco zwiększyć.
Studenci ocenili, że kluczem do sukcesu zawodowego jest status uczelni, a nie to, czy jest to uczelnia prywatna, czy państwowa.
Akademickie Biura Karier są miejscem, gdzie rozpoczyna się współpraca uczelni z pracodawcami. Relacje pomiędzy systemem edukacji wyższej a rynkiem pracy opisuje w swojej pracy doktorskiej Krzysztof Podwójcic z Uniwersytetu Warszawskiego.
W czwartej edycji konkursu "Interstudent 2013" zostali wyłonieni najlepsi zagraniczni studenci uczący się w Polsce.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przekaże pieniądze na inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki. W sumie dziesięć instytutów naukowych i szkół wyższych otrzyma blisko 378 mln zł.
Jak niepełnosprawni studenci radzą sobie na rynku pracy? Jakie bariery napotykają na swojej drodze? Na te tematy rozmawiano podczas konferencji "Pełno(s)prawny student".
WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymała zgodę Polskiej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie studiów I i II stopnia na kierunku Prawo. To sukces gdyńskiej uczelni.
Ciekawe projekty, uznani eksperci w gronie sędziów, ekscytująca atmosfera to w skrócie podsumowanie ogólnopolskiego finału Global Student Entrepreneur Awards (GSEA), który odbył się 11 października w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy 50 mln zł. na organizację staży i praktyk dla studentów w ogłoszonym konkursie dla uczelni. Dzięki programowi ma zostać m.in. zacieśniona współpraca uczelni z pracodawcami.
Ponad 29 tys. studentów zagranicznych uczy się w Polsce, co stanowi 1,74 proc. wszystkich studiujących - wynika z raportu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
Absolwenci szkół wyższych wkraczający w życie zawodowe, mają w głowach wiele pytań: jak mogę znaleźć wymarzoną pracę, kogo poszukują pracodawcy, czy wiedza zdobyta na studiach będzie wystarczająca do tego, by być konkurencyjnym na rynku pracy.
Oksfordzki profesor Fergus Millar twierdzi, że Albert Einstein (twórca ogólnej teorii względności), gdyby pracował dziś na którymś z brytyjskich uniwersytetów, to byłby zagrożony zwolnieniem, ponieważ jego teoretyczne dociekania nie miałyby przełożenia na granty.
Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej (PSRP) wraz z Rzecznikiem Praw Studenta przygotowali Portal Praw Studenta. Dzięki inicjatywie żacy będą mogli zasięgnąć informacji związanych z umowami, stypendiami czy miejscami w akademiku.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności