Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego rusza kolejna edycja programu Twoja Perspektywa. Na 15 wyższych uczelniach odbędą się Dni Orange, podczas których studenci będą mogli m.in. wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, wygrać praktyki w Orange, przetestować usługi firmy czy porozmawiać z doradcą zawodowym.
Umowa o współpracy pomiędzy uczelniami technicznymi z Polski i Portugalii ma ułatwić wymiany studentów i naukowców, a także pomóc w uzyskaniu podwójnych dyplomów.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ma w planach przeznaczenie 50 mln zł w konkursie dla uczelni na organizację staży dla studentów.
Na Uniwersytecie Śląskim rozpoczął się pierwszy nabór na pionierskie w Polsce studia podyplomowe, dzięki którym można zdobyć kwalifikacje audiodeskryptora oraz audytora stron www, czyli osoby przystosowującej treści do możliwości odbioru osób niepełnosprawnych.
Od 1 października br. komplety książek akademickich w formie elektronicznej, niezbędnych do zaliczenia najpopularniejszych kierunków studiów, są dostępne na www.ibuk.pl, do wypożyczenia na miesiąc. Zupełnie online.
Powstał specjalny program edukacji poprzez film dokumentalny Akademia Planete+ Doc. Program ten, jako fakultet dla studentów będzie realizowany w tym roku akademickim m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Gdańskim.
Osoby, które w ubiegłym roku akademickim uzyskały tytuł licencjata bądź inżyniera mogą zgłaszać się do udziału w konkursie o Złoty Medal Chemii.
Studenci dziennikarstwa z 19 uczelni w całej Polsce rozpoczęli wybieranie laureatów w dziewięciu kategoriach w tegorocznej edycji MediaTorów. Do głosowania uprawnionych jest blisko 15 tysięcy studentów.
Powstało zestawienie 400 najlepszych uczelni świata, przygotowane przez brytyjski tygodnik Times Higher Education. W rankingu znalazła się jedna uczelnia z Polski - Uniwersytet Warszawski.
Informatyka to najchętniej wybierany kierunek studiów w Polsce – ogłosiło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wpływ na to ma nie tylko zapotrzebowanie na rynku pracy, ale również nacisk ośrodków akademickich na rozwijanie infrastruktury informatycznej.
Z raportu TNS Polska wynika, że 75 proc. Polaków jest zdania, iż warto studiować. Natomiast kierunkami, którymi warto się zainteresować zdaniem ankietowanych są medycyna, informatyka i prawo.
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2013/2014. Tysiące nowych studentów rozpocznie naukę na uczelniach wyższych – państwowych i prywatnych. Jaki będzie ten rok dla uczelni prywatnych? Czym się kierować wybierając wyższą uczelnię? Na co zwracać uwagę? Na te pytania odpowiada Rektor Uczelni Łazarskiego w Warszawie, prof. dr hab. Krystyna Iglicka-Okólska.
MNiSW ogłosiło tzw. kategoryzację jednostek naukowych. Pod względem jakości prowadzenia badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych wskazano cztery grupy: A+, A, B oraz C.
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej realizuje projekt pt. „Innowacyjny model kształcenia ustawicznego w uczelniach wyższych” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach projektu uczelnia zamierza wprowadzić modułowe rozwiązania w zakresie kształcenia ustawicznego.
Ruszył kolejny konkurs na jednostki flagowe polskiej nauki, ogłoszony przez minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbarę Kudrycką.
Studenci dziennikarstwa już po raz 7. nominowali najlepszych ich zdaniem dziennikarzy do nagrody w plebiscycie MediaTory. Najwięcej nominacji uzyskały Rzeczpospolita oraz Grupa TVN.
Fundacja MaMa wspólnie z Obywatelami Nauki zainaugurowała kampanię społeczną "MaMa na uczelni", której zadaniem jest ułatwienie łączenia roli matki i ojca ze studiowaniem oraz pracą naukową.
80 laureatów III edycji Top 500 Innovators już w październiku rozpocznie dwumiesięczny staż w jednej z najlepszych uczelni na świecie - Stanford University i University of California w Berkeley w USA.
We Włoszech został utworzony pierwszy i jedyny w Europie kierunek studiów podyplomowych, na którym studenci będą zgłębiać historyczne, medyczne, filozoficzne i naukowe aspekty jogi - coraz popularniejszego zjawiska naszych czasów.
27 września wielbicieli nauki czeka bezsenna noc. Instytucje w różnych miejscach Polski szykują atrakcje z okazji Nocy Naukowców.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności