Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Jak podaje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2005/2006 w kraju uczyło się 2 mln studentów, natomiast prognozy na lata 2023-2025 mówią już tylko o 1,25 mln osób. Najlepszym rozwiązaniem jest promocja polskiego szkolnictwa wyższego za granicą.
Ruszyła rekrutacja na kursy prowadzone w ramach Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Do wyboru chętni mają aż 300 kursów.
StudyFun to portal stworzony przez studentów, promujący polskie uczelnie wśród zagranicznych studentów.
Wiele uczelni publicznych posiada jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach stacjonarnych. Na niektórych kierunkach mogą przyjąć nawet kilkudziesięciu chętnych.
Polskie uczelnie czekają na studentów z Białorusi, Ukrainy oraz Rosji. To dla nich powstały portale Study in Poland/Polish Universities.
Instytut Muzyki Uniwersytetu Śląskiego otwiera unikatowy w skali Polski kierunek studiów podyplomowych - Produkcja i kreacja muzyczna.
Wakacje w pełni - cały czas trwają również zapisy na studia. Kandydaci szturmują uczelnie i jak wynika z informacji podanych przez MNiSW wciąż nie brakuje chętnych do studiowania kierunków, po których ciężko jest znaleźć zatrudnienie.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało raport "Szkolnictwo Wyższe w Polsce". Na jego podstawie wynika, że w naszym kraju studiuje ok. 1,67 mln studentów. W ciągu najbliższej dekady ich liczba zmaleje do 1,25 mln.
Mamy XXI wiek - przyśpiesza proces globalizacji gospodarki, do Polski napływa obcy kapitał, a coraz więcej firma działa w środowisku międzynarodowym. Największą wartość na rynku pracy mają osoby, które dobrze posługują się językami obcymi. Dlatego studiowanie filologii wydaje się być przyszłościowe.
Jak pokazują dane przedstawione przez Rzeczpospolitą, kierunek prawo wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Bywa, że o jedno miejsce walczy aż 10 kandydatów.
Lubisz korzystać z serwisów społecznościowych takich jak Facebook lub NK? Chciałabyś w domowym zaciszu pogłębić swoją wiedzę? Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza wszystkie pracujące osoby między 25. a 64. rokiem życia do rejestracji na platformie WeLearning, która umożliwia bezpłatne samokształcenie.
Do tej pory już ponad 3 mln studentów skorzystało z programu wymiany Erasmus. Program ten został zapoczątkowany w 1987 r.
Minister nauki Barbara Kudrycka przypomina, że studenci mogą bezpłatnie podejmować studia na drugim kierunku, jednak ich wyniki w nauce będą weryfikowane po każdym roku.
Jak wynika z informacji, które przekazują uczelnie najpopularniejszymi kierunkami tegorocznej rekrutacji są kierunki medyczne, filologie oraz finanse.
Trzy polskie drużyny studentów zostały nagrodzone w światowych finałach konkursu Imagine Cup, które miały miejsce w Petersburgu.
Projekty Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Wrocławskiego zostały nagrodzone za działania promujące naukę i uczelnie. Nagroda "ProMYK" została przyznana przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich PRom.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nowy konkurs na kierunki studiów oparte o współpracę międzynarodową.
W najnowszym rankingu MBA Perspektywy 2013, w którym wybrano najlepsze programy MBA w Polsce zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Studia to wciąż najpewniejszy sposób na uzyskanie satysfakcjonującej pracy. Ważne jest, by wybrać uczelnię, która zapewni nam nie tylko dyplom, ale też realne szanse za zatrudnienie. Chociaż studenci niejednokrotnie w pierwszej kolejności myślą o uczelniach państwowych, ostatecznie decydują się na rozwiązanie pozwalające o wiele bardziej rozwinąć swoje skrzydła – uczelnie prywatne.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako jedyna uczelnia w Polsce wprowadza anglojęzyczne studia: logistics (logistyka) i logistics in transport (logistyka w transporcie), a także bezpieczeństwo systemów informatycznych. Uczelnia wykształci profesjonalne kadry w ramach projektu "Europa 2020. Podejmij wyzwanie".
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności