Znajdź nas na

Lubisz korzystać z serwisów społecznościowych takich jak Facebook lub NK? Chciałabyś w domowym zaciszu pogłębić swoją wiedzę? Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza wszystkie pracujące osoby między 25. a 64. rokiem życia do rejestracji na platformie WeLearning, która umożliwia bezpłatne samokształcenie.

Do tej pory już ponad 3 mln studentów skorzystało z programu wymiany Erasmus. Program ten został zapoczątkowany w 1987 r.

Minister nauki Barbara Kudrycka przypomina, że studenci mogą bezpłatnie podejmować studia na drugim kierunku, jednak ich wyniki w nauce będą weryfikowane po każdym roku.

Jak wynika z informacji, które przekazują uczelnie najpopularniejszymi kierunkami tegorocznej rekrutacji są kierunki medyczne, filologie oraz finanse.

Trzy polskie drużyny studentów zostały nagrodzone w światowych finałach konkursu Imagine Cup, które miały miejsce w Petersburgu.

Projekty Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Wrocławskiego zostały nagrodzone za działania promujące naukę i uczelnie. Nagroda "ProMYK" została przyznana przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich PRom.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nowy konkurs na kierunki studiów oparte o współpracę międzynarodową.

W najnowszym rankingu MBA Perspektywy 2013, w którym wybrano najlepsze programy MBA w Polsce zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Studia to wciąż najpewniejszy sposób na uzyskanie satysfakcjonującej pracy. Ważne jest, by wybrać uczelnię, która zapewni nam nie tylko dyplom, ale też realne szanse za zatrudnienie. Chociaż studenci niejednokrotnie w pierwszej kolejności myślą o uczelniach państwowych, ostatecznie decydują się na rozwiązanie pozwalające o wiele bardziej rozwinąć swoje skrzydła – uczelnie prywatne.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako jedyna uczelnia w Polsce wprowadza anglojęzyczne studia: logistics (logistyka) i logistics in transport (logistyka w transporcie), a także bezpieczeństwo systemów informatycznych. Uczelnia wykształci profesjonalne kadry w ramach projektu "Europa 2020. Podejmij wyzwanie".

Milion złotych mogą otrzymać uczelnie, na których realizowane są najlepsze programy studiów o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym.

Poznańska Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego jako jedyna uczelnia sportowa i jednocześnie jedyna uczelnia niemedyczna w Polsce, może nadawać tytuł "doktora nauk o zdrowiu".

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jako jedyna niepubliczna uczelnia w kraju otrzymała dofinansowanie na realizację projektu "Nowoczesna szkoła=nowoczesna gospodarka".

Stając przed wyborem: studia w kraju czy za granicą trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Studia poza granicami kraju są nie tylko alternatywnym wyjściem, ale też szansą dla osób, którym nie udało się zdobyć indeksu wymarzonego kierunku na polskiej uczelni. Do studiowania w Holandii zachęca Polaków Uniwersytet w Maastricht.

Ruszył Uniwersytet Wirtualny, pierwszy polski portal otwartych kursów akademickich, stworzony przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie z myślą o kandydatach na studia wyższe.

Jesienią zostaną wyłonieni laureaci konkursu Placówka Oświatowa Roku 2013 w kategoriach: Uczelnia Wyższa oraz Szkoła Językowa Roku 2013.

Wyłoniono laureatów Studenckiego Nobla, tytułu przyznawanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Trwa konkurs dla studentów "Teraz Polska Promocja". Jego laureaci, którzy napiszą najlepsze prace magisterskie dotyczące promocji Polski, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne oraz praktyki i staże. Jest o co walczyć!

Studia magisterskie na kierunku finanse prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie znalazły się na 19. miejscu na świecie w rankingu "Financial Times". Przed rokiem ten sam kierunek zajmował 21. miejsce na świecie.

Już od października na 11 uczelniach wyższych w Polsce będzie można rozpocząć studia na 20 kierunkach zamawianych.