Znajdź nas na

W środę 29 maja 2013 roku o godzinie 8:00 rozpoczęła się rejestracja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim. Rekrutacja na wszystkie studia I, II i III stopnia w języku polskim oraz na wybrane studia w językach obcych i podyplomowe prowadzona jest za pomocą systemu Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK).

Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął wysokie 7. miejsce w naukowym rankingu uczelni Polityki, w którym porównano wszystkie polskie uczelnie akademickie pod względem jakości uprawianej w nich nauki.

Konkurs BANRISK – Liga Akademicka dobiegł końca. Brało w nim udział 16 zespołów reprezentujących uczelnie z całego kraju. Konkurs był swego rodzaju szkoleniem o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, w którym wykorzystywana była gra symulacyjna z zakresu zarządzania finansowego bankiem BANRISK – the Stanford Game.

Wystartowało głosowanie w IV edycji programu Stypendium z Wyboru. Studenci i absolwenci z całej Polski walczą o spełnienie marzeń związanych z rozwojem swojej kariery zawodowej.

Już po raz szósty wyróżniono uczelnie oraz wydziały walczące z plagiatami. Certyfikaty "Uberrima Fide" otrzymało 16 uczelni wyższych i trzy wydziały.

W roku akademickim 2013/2014 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowała na 34. kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia ponad 10 000 miejsc. W ofercie pojawiły się również nowości.

Matura już za Tobą, ale to nie koniec wyzwań. Decyzja o wyborze kierunku studiów może okazać się egzaminem życia. Będzie miała wpływ na Twoją przyszłość i ścieżkę kariery zawodowej. Pewnie właśnie dlatego tak trudno ją podjąć.

Nie owijając więcej w bawełnę, mówiąc prosto z mostu i bez ogródek, całkiem wprost i bez dalszego opóźniania. Najatrakcyjniejsze kierunki ścisłe w kraju!

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ostatnim czasie odnieśli wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.

Pojazd stworzony przez Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów SKAP z Politechniki Warszawskiej zwyciężył w zawodach Shell Eco-Marathon.

Uniwersytet Łódzki wraz z trzema europejskimi uniwersytetami realizuje projekt "LiTE – Lost in Transition Europe". Zadaniem projektu jest zbadanie obecnie funkcjonujących strategii wspierających włączanie w ramy systemu szkolnictwa wyższego grup dotąd w niewielkim stopniu reprezentowanych na uczelniach.

Instytut Anglistyki na Uniwersytecie Łódzkim proponuje ciekawe dwuletnie zaoczne magisterskie studia uzupełniające. Studia te dają absolwentom dyplom magisterski w zakresie filologii angielskiej. Są to studia językoznawcze.

Łaziki zbudowane przez studentów z Politechnik: Białostockiej, Rzeszowskiej oraz Wrocławskiej na przełomie maja i czerwca wezmą udział w zawodach University Rover Challenge na pustyni w stanie Utah.

Młodzi naukowcy, którzy już na studiach prowadzą badania otrzymali z rąk minister nauki i szkolnictwa wyższego Diamentowe Granty. W sumie wyróżniono 89 osób.

Wyłoniono zwycięzcę drugiej polskiej edycji konkursu dla młodych naukowców FameLab. Zwycięzcą został dr Marcin Stolarski z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

W rankingu szkół wyższych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" 2013 po raz 14. z rzędu Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zdobyła ZŁOTO wśrod magisterskich uczelni niepublicznych!

Po raz kolejny Uniwersytet Jagielloński okazał się najlepszą uczelnią w Polsce. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski. Ranking Szkół Wyższych Perspektyw i Rzeczypospolitej został ogłoszony już po raz trzynasty i objął w sumie ponad 220 uczelni publicznych i niepublicznych.

Student Szkoły Głównej Handlowej w nietypowy sposób chce zebrać pieniądze na studia magisterskie na Georgetown University w Waszyngtonie. Postanowił na przełomie lipca i sierpnia pokonąć trasę 300 km w 14 dni.

Władze niektórych polskich miast przedstawiają różnorodne pomysły na zatrzymanie u siebie absolwentów uczelni. Są to m.in. staże zawodowe, specjalne programy dla młodych przedsiębiorców, mieszkania czy nagrody i stypendia.

Europejska Unia Studentów apeluje o utrzymanie budżetu na program wymiany studenckiej Erasmus. Studenci wolą zredukować poręczenia kredytów na studia za granicą, niż zmniejszać budżet programu, który sprawdził się.