Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Pojazd stworzony przez Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów SKAP z Politechniki Warszawskiej zwyciężył w zawodach Shell Eco-Marathon.
Uniwersytet Łódzki wraz z trzema europejskimi uniwersytetami realizuje projekt "LiTE – Lost in Transition Europe". Zadaniem projektu jest zbadanie obecnie funkcjonujących strategii wspierających włączanie w ramy systemu szkolnictwa wyższego grup dotąd w niewielkim stopniu reprezentowanych na uczelniach.
Instytut Anglistyki na Uniwersytecie Łódzkim proponuje ciekawe dwuletnie zaoczne magisterskie studia uzupełniające. Studia te dają absolwentom dyplom magisterski w zakresie filologii angielskiej. Są to studia językoznawcze.
Łaziki zbudowane przez studentów z Politechnik: Białostockiej, Rzeszowskiej oraz Wrocławskiej na przełomie maja i czerwca wezmą udział w zawodach University Rover Challenge na pustyni w stanie Utah.
Młodzi naukowcy, którzy już na studiach prowadzą badania otrzymali z rąk minister nauki i szkolnictwa wyższego Diamentowe Granty. W sumie wyróżniono 89 osób.
Wyłoniono zwycięzcę drugiej polskiej edycji konkursu dla młodych naukowców FameLab. Zwycięzcą został dr Marcin Stolarski z Centrum Badań Kosmicznych PAN.
W rankingu szkół wyższych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" 2013 po raz 14. z rzędu Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zdobyła ZŁOTO wśrod magisterskich uczelni niepublicznych!
Po raz kolejny Uniwersytet Jagielloński okazał się najlepszą uczelnią w Polsce. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski. Ranking Szkół Wyższych Perspektyw i Rzeczypospolitej został ogłoszony już po raz trzynasty i objął w sumie ponad 220 uczelni publicznych i niepublicznych.
Student Szkoły Głównej Handlowej w nietypowy sposób chce zebrać pieniądze na studia magisterskie na Georgetown University w Waszyngtonie. Postanowił na przełomie lipca i sierpnia pokonąć trasę 300 km w 14 dni.
Władze niektórych polskich miast przedstawiają różnorodne pomysły na zatrzymanie u siebie absolwentów uczelni. Są to m.in. staże zawodowe, specjalne programy dla młodych przedsiębiorców, mieszkania czy nagrody i stypendia.
Europejska Unia Studentów apeluje o utrzymanie budżetu na program wymiany studenckiej Erasmus. Studenci wolą zredukować poręczenia kredytów na studia za granicą, niż zmniejszać budżet programu, który sprawdził się.
Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu powołał nowy kierunek studiów - Studia bałtyckie. Ten unikatowy kierunek będzie prowadzony na Wydziale Nauk Historycznych UMK.
Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego zostali wicemistrzami biznesowych symulacji w konkursie Global Management Challenge.
W czwartek, 25 kwietnia na uczelniach technicznych w Polsce odbędzie się "Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn". Ogólnopolska akcja ma na celu zachęcenie do nauki na kierunkach ścisłych i technicznych.
Instytut Automatyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej nawiązał współpracę z firmą GTECH, dzięki czemu strony będą współpracować m.in. przy opracowywaniu najnowocześniejszych systemów informatycznych, przygotowywanych dla loterii na całym świecie, oraz wspólnie organizować przedsięwzięcia edukacyjne, które służyć będą wymianie doświadczeń.
Dziesięć drużyn z Polski weźmie udział w konkursie Shell Eco-Marathon 2013, który odbędzie się w Rotterdamie w dniach 15-19 maja.
Już po raz drugi Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowało się wesprzeć konkurs Fame Lab, w którym nagrody otrzymują najlepsi popularyzatorzy nauki. Specjalną nagrodą ministra będzie możliwość wyjazdu na wybraną konferencję naukową.
Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE podbiło zawody Aero Design 2013 w Californii. Jako pierwsza drużyna w historii zawodów zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie. Studenci zdobyli także sześć nagród dodatkowych, co dało im łącznie 9 miejsc na podium.
Zawody Aero Design odbyły się w dniach 12-14 kwietnia br. w Van Nuys, w Californii. Brały w nich udział jeszcze dwie drużyny z Polski: z Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.
Fanpage Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na portalu społecznościowym Facebook został wybrany najlepszym wśród wszystkich polskich uczelni.
Wynalazki naukowców z polskich uczelni uzyskały złote medale oraz wyróżnienia na 41. Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów w Genewie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności