Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Oficjalnie zainicjowano Program Studiów o Współczesnej Polsce na uniwersytecie w Oxfordzie. To pierwsze realizowane za granicą i dla obcokrajowców, interdyscyplinarne studia poświęcone dzisiejszej Polsce.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu został nagrodzony 3 palmami w kategorii Excellent Business Schools w rankingu 1000 najlepszych uniwersytetów i szkół biznesu na świecie.
Jesienna Szkła Leszka Balcerowicza to jedyna taka szkoła w Polsce, dzięki której możesz spotkać najlepszych polskich ekonomistów oraz poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także wygrać nagrodę pieniężną.
Procedury pokazywane w niezwykle popularnym serialu CSI mają sporo wspólnego z rzeczywistością. Katowickie CSI czyli katedra kryminalistyki UŚ to miejsce, w którym naukowcy przeprowadzają analizy kryminalistyczne z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu.
Rektorzy chcą wejścia w życie projektu, dzięki któremu łatwiejsze będzie zwalczanie plagiatów zarówno wśród studentów i doktorantów, jak i wśród pracowników naukowych.
W konferencji „Science. Polish Perspectives” odbywającej się w Oxford University weźmie udział ponad 120 polskich naukowców, doktorantów i studentów, którzy prowadzą badania w zagranicznych instytucjach naukowych.
Nagrodzone prace magisterskie dotyczyły ochrony konkurencji i konsumentów.
Studia MBA prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie zajęły 46. miejsce wśród 100 najlepszych programów tego typu na świecie.
5. października 2012 roku podczas inauguracji roku akademickiego Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu została podpisana umowa o utworzeniu CILT (UK) w Polsce przez Prezesa CILT-u – Pana Steve’a Agg’a i Wicekanclerza MWSLiT we Wrocławiu Pana Marcina Pawęska.
Collegium Civitas z Warszawy i Instytut Studiów Politycznych PAN utworzyły Interdyscyplinarne Centrum Naukowe. Jak informują twórcy, to pierwszy w Polsce ośrodek naukowy, który realizuje programy badawcze nastawione na popularyzację nauk społecznych i politycznych w kraju i zagranicą.
80 laureatów drugiej edycji programu rządowego "Top 500 Innovators" będzie w USA uczyć się od światowych liderów innowacji, jak zamienić wyniki badań naukowych w biznesowy sukces.
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie rozpoczyna nowy sezon otwartych spotkań startupowców w ramach projektu Aula Polska. Podczas każdej Auli odbywa się 3 do 6 prelekcji zaproszonych gości. Spotkania są rejestrowane na video. To najstarsza inicjatywa tego typu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem osób planujących start w biznesie technologicznym i internetowym.
10 tysięcy studentów dziennikarstwa weźmie udział w tegorocznym głosowaniu w plebiscycie MediaTory! Na kogo w tym roku oddadzą swój głos? Do 21. października przyszli dziennikarze z całej Polski mogą decydować, komu chcą wręczyć statuetki w plebiscycie MediaTory.
Program Erasmus nie jest zagrożony i na razie nie grozi mu likwidacja. Uczelnie wciąż posiadają środki na finansowanie staży i pobytów za granicą.
Minister Barbara Kudrycka uważa, że uczelnie muszą zdecydować, czy chcą skupić się na prowadzeniu elitarnych badań na wysokim poziomie, czy na kształceniu zawodowym. Minister podkreśliła, że ważny dla polskiej nauki staje się podział na uczelnie badawcze oraz zawodowe.
20 października w SGH w Warszawie o godz. 10 zapraszamy na Dzień Otwarty SGH. Potrwa on do godziny 14. Odbędzie się przy al. Niepodległości 162 w budynku G (łatwy dojazd metrem, info dla osób spoza Warszawy). Prezentacje odbędą się w auli głównej o godz. 11:00, zwiedzanie uczelni rozpocznie się przy stoisku Samorządu Studentów SGH o godz. 10 i 13.
Planowana modyfikacja dotacji stacjonarnej ograniczy realizację kierunków "masowych", interesujących dla studentów, ale docelowo mało przydatnych na rynku pracy - zapowiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.
W każdej uczelni studiuje dość liczna grupa studentów niepełnosprawnych. Jednak tylko cześć uczelni stara się ułatwić im studiowanie i codzienne życie w uczelnianym kampusie w sposób profesjonalny. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizuje specjalny program uświadamiający tę problematykę, skierowany do wykładowców, kadry naukowej oraz pracowników administracyjnych uczelni.
Pracownicy i studenci UMK jako jedni z pierwszych w Polsce mają możliwość korzystania podczas zajęć dydaktycznych z najnowszej klasy tabletów Apple iPad.
Systemy rozpoznawania tęczówki, tablety graficzne do pomiaru podpisu odręcznego, systemy pomiaru żył palca i dłoni - to nie obrazy z filmów science fiction, ale rzeczywistość. Biznes sięga po biometrię, żeby zapewnić bezpieczeństwo danych, informacji, pieniędzy, a świadoma potrzeb rynku uczelnia proponuje ciekawy kierunek studiów podyplomowych, żeby przygotować specjalistów od bezpieczeństwa do rosnących wyzwań.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności