Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie rozpoczyna nowy sezon otwartych spotkań startupowców w ramach projektu Aula Polska. Podczas każdej Auli odbywa się 3 do 6 prelekcji zaproszonych gości. Spotkania są rejestrowane na video. To najstarsza inicjatywa tego typu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem osób planujących start w biznesie technologicznym i internetowym.
10 tysięcy studentów dziennikarstwa weźmie udział w tegorocznym głosowaniu w plebiscycie MediaTory! Na kogo w tym roku oddadzą swój głos? Do 21. października przyszli dziennikarze z całej Polski mogą decydować, komu chcą wręczyć statuetki w plebiscycie MediaTory.
Program Erasmus nie jest zagrożony i na razie nie grozi mu likwidacja. Uczelnie wciąż posiadają środki na finansowanie staży i pobytów za granicą.
Minister Barbara Kudrycka uważa, że uczelnie muszą zdecydować, czy chcą skupić się na prowadzeniu elitarnych badań na wysokim poziomie, czy na kształceniu zawodowym. Minister podkreśliła, że ważny dla polskiej nauki staje się podział na uczelnie badawcze oraz zawodowe.
20 października w SGH w Warszawie o godz. 10 zapraszamy na Dzień Otwarty SGH. Potrwa on do godziny 14. Odbędzie się przy al. Niepodległości 162 w budynku G (łatwy dojazd metrem, info dla osób spoza Warszawy). Prezentacje odbędą się w auli głównej o godz. 11:00, zwiedzanie uczelni rozpocznie się przy stoisku Samorządu Studentów SGH o godz. 10 i 13.
Planowana modyfikacja dotacji stacjonarnej ograniczy realizację kierunków "masowych", interesujących dla studentów, ale docelowo mało przydatnych na rynku pracy - zapowiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.
W każdej uczelni studiuje dość liczna grupa studentów niepełnosprawnych. Jednak tylko cześć uczelni stara się ułatwić im studiowanie i codzienne życie w uczelnianym kampusie w sposób profesjonalny. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizuje specjalny program uświadamiający tę problematykę, skierowany do wykładowców, kadry naukowej oraz pracowników administracyjnych uczelni.
Pracownicy i studenci UMK jako jedni z pierwszych w Polsce mają możliwość korzystania podczas zajęć dydaktycznych z najnowszej klasy tabletów Apple iPad.
Systemy rozpoznawania tęczówki, tablety graficzne do pomiaru podpisu odręcznego, systemy pomiaru żył palca i dłoni - to nie obrazy z filmów science fiction, ale rzeczywistość. Biznes sięga po biometrię, żeby zapewnić bezpieczeństwo danych, informacji, pieniędzy, a świadoma potrzeb rynku uczelnia proponuje ciekawy kierunek studiów podyplomowych, żeby przygotować specjalistów od bezpieczeństwa do rosnących wyzwań.
Wnioski w konkursie na milion dla najlepszych programów studiów można składać jeszcze do 25 września. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Równolegle trwają również konkursy na zupełnie nowe kierunki studiów, ogłoszone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Tegoroczna rekrutacja pokazuje, że młodzi ludzie wybierają kierunki ścisłe, raczej omijając humanistyczne. Chcą w ten sposób zapewnić sobie lepszy start na rynku pracy.
Studenci biorący udział w międzynarodowych konkursach informatycznych będą mogli liczyć na wsparcie finansowe - poinformowała minister nauki Barbara Kudrycka.
Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa - te warszawskie uczelnie znalazły się w rankingu najlepszych studiów magisterskich z zarządzania „Masters in Management 2012”, opublikowanym przez prestiżowy dziennik „Financial Times”.
Wystartowała ostatnia dodatkowa rekrutacja dla kandydatów na studia pierwszego i drugiego stopnia prowadzonych w języku polskim na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Specjaliści zgodnie twierdzą - najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze studiów podyplomowych jest kadra dydaktyczna. To ona zapewnia uzyskanie cennej wiedzy i wartościowych doświadczeń. Ten fakt nabiera szczególnego znaczenia w branżach o dużej dynamice jaką jest m.in. marketing internetowy, reklama i PR.
Ministerstwo Nauki sprzeciwia się łamaniu praw studentów - zapewnia, że będzie konsekwentnie wspierać ich w walce o ich prawa.
Halo, tu Ziemia! – to hasło pewnie pojawia się coraz częściej w głowach wszystkich studentów wraz ze zbliżającym się końcem wakacji. Przed nimi znowu mnóstwo nauki, nieprzespanych nocy, hektolitry kawy, ale także spotkania z przyjaciółmi, wspólne projekty, no i oczywiście studenckie imprezy. Pozostaje tylko pytanie co zrobić, by ten rok akademicki pozostał na długo w pamięci i żeby powakacyjne lądowanie na Ziemi nie było twarde.
Najwyższe czesne w Europie płacą studenci uczelni publicznych w Anglii - nawet 11 tys. euro rocznie. W Polsce 70 proc. studentów ponosi tylko koszty administracyjne, natomiast żadnych opłat nie wnosi się w dziewięciu krajach.
Resort nauki poinformował, że nakłady pieniężne na szkolnictwo wyższe w 2013 r. przekroczą 12 mld zł, na naukę - ponad 6 mld zł. Uczelniane płace mogą wzrosnąć nawet o 9 procent.
Powoli dobiega końca rekrutacja na studia stacjonarne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności