Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Polski Uniwersytet Wirtualny proponuje e-learning i innowacyjne metody nauczania. Od października studenci będą mogli dodatkowo uczyć się z wykorzystaniem tabletów.
Już 7 września, w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie odbędzie się „SIFE World Cup Workout”, czyli próba generalna zespołu SIFE Uniwersytetu Łódzkiego przed Finałem Światowym SIFE World Cup w Waszyngtonie.
Nowość w ofercie studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej. Wspólnie z Microsoft SGH zaprasza na pierwsze w Polsce studia Zastosowanie technologii cloud computingu w modelowaniu biznesowym.
Cały czas można zapisywać się na ponad 180 kursów Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego.
Rada UE i Komisja Europejska doceniła zmiany zachodzące w polskiej nauce. Polska została pochwalona m.in. za łączenie nauki z gospodarką oraz coraz lepsze przygotowanie studentów do poruszania się na obecnym rynku pracy.
23 sierpnia 28-osobowa reprezentacja Polski rozpocznie w Paryżu zmagania o medale XXVI Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych.
Decyzją JM Rektora AGH została ogłoszona uzupełniająca rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia. Lista kierunków objętych rekrutacją uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia jest przedstawiona poniżej. W nawiasach podana jest orientacyjna liczba wolnych miejsc w procentach w stosunku do pierwotnej liczby miejsc (limity ) na poszczególnych kierunkach.
W powszechnym mniemaniu studenci i absolwenci wydziałów informatycznych to wybrańcy losu. Czeka na nich praca w bodaj najbardziej rozwojowej spośród branż i zarobki wyższe niż te, na które może liczyć zdecydowana większość ich kolegów. Takie wyobrażenia nie są dalekie od prawdy, ale nie każda miejska legenda o branży IT odzwierciedla rzeczywistość.
Drużyna studentów z Politechniki Wrocławskiej zajęła drugie miejsce w konkursie Deutsche Bahn i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej finału mistrzostw European Best Engeenering Competition 2012, które w sierpniu rozegrano w Chorwacji.
Uniwersytety Warszawski i Jagielloński utrzymały się w 4. setce w zestawieniu 500 najlepszych uczelni świata. Pierwsze miejsce po raz dziesiąty zajął Uniwersytet Harvarda.
W czasie tegorocznej rekrutacji na Uniwersytet Gdański najpopularniejsze kierunki studiów pierwszego stopnia to m.in. psychologia, skandynawistyka, filologia angielska, pedagogika, biotechnologia, gospodarka przestrzenna oraz finanse i rachunkowość. Ogłoszona została rekrutacja dodatkowa i wciąż trwa nabór na studia magisterskie oraz studia niestacjonarne.
Właśnie ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Projekt skierowany jest do młodych ludzi, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje w dziedzinach ekonomii, politologii oraz etyki i komunikacji społecznej.
Z początkiem sierpnia rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja na studia na uczelniach publicznych. Na wielu z nich są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne studia stacjonarne.
Rozpoczął się II nabór na studia stacjonarne II stopnia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wolne miejsca są jeszcze na 39 kierunkach.
Od 1 października uczelnie wyższe będą miały obowiązek śledzenia losów swoich absolwentów - wynika ze znowelizowanej ustawy o szkolnictwie wyższym.
Niż demograficzny daje się we znaki uczelniom publicznym. Najnowsze dane resortu nauki wykazały, że w 2011 r. miały o 25 proc. niższe zyski, niż rok wcześniej.
Podczas 22. letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie wybrano Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Tytuł ten przypadł Joannie Klimszy z Czech - popełniła ona najmniej błędów w dyktandzie, które pisało ponad 150 obcokrajowców.
Niekorzystne zjawiska społeczne w Unii Europejskiej, takie jak: rosnąca migracja, starzenie się społeczeństw, wysoki odsetek osób bezrobotnych wśród absolwentów szkół wyższych nałożyły na państwa europejskie nowe wyzwania w zakresie dostosowania szkolnictwa zawodowego oraz doskonalenia usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego do potrzeb Europejskiego Rynku Pracy.
Wyłoniono 37 uczestników 2. edycji rządowego programu „Top 500 Innovators”. Od października rozpoczną staż w ośrodkach naukowych światowej czołówki, który potrwa dwa miesiące.
Studia podyplomowe "Miasto i miejskość. Jak współtworzyć dobre miasto" zamierza uruchomić Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku akademickim 2012/2013. Jak zapewnia koordynatorka studiów - to pierwszy w Polsce tego typu kierunek poświęcony miastu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności