Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Właśnie ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Projekt skierowany jest do młodych ludzi, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje w dziedzinach ekonomii, politologii oraz etyki i komunikacji społecznej.
Z początkiem sierpnia rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja na studia na uczelniach publicznych. Na wielu z nich są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne studia stacjonarne.
Rozpoczął się II nabór na studia stacjonarne II stopnia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wolne miejsca są jeszcze na 39 kierunkach.
Od 1 października uczelnie wyższe będą miały obowiązek śledzenia losów swoich absolwentów - wynika ze znowelizowanej ustawy o szkolnictwie wyższym.
Niż demograficzny daje się we znaki uczelniom publicznym. Najnowsze dane resortu nauki wykazały, że w 2011 r. miały o 25 proc. niższe zyski, niż rok wcześniej.
Podczas 22. letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie wybrano Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Tytuł ten przypadł Joannie Klimszy z Czech - popełniła ona najmniej błędów w dyktandzie, które pisało ponad 150 obcokrajowców.
Niekorzystne zjawiska społeczne w Unii Europejskiej, takie jak: rosnąca migracja, starzenie się społeczeństw, wysoki odsetek osób bezrobotnych wśród absolwentów szkół wyższych nałożyły na państwa europejskie nowe wyzwania w zakresie dostosowania szkolnictwa zawodowego oraz doskonalenia usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego do potrzeb Europejskiego Rynku Pracy.
Wyłoniono 37 uczestników 2. edycji rządowego programu „Top 500 Innovators”. Od października rozpoczną staż w ośrodkach naukowych światowej czołówki, który potrwa dwa miesiące.
Studia podyplomowe "Miasto i miejskość. Jak współtworzyć dobre miasto" zamierza uruchomić Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku akademickim 2012/2013. Jak zapewnia koordynatorka studiów - to pierwszy w Polsce tego typu kierunek poświęcony miastu.
Po spędzeniu wielu godzin w bibliotece (z której wielokrotnie byli wyganiani ze względu na późną porę) zespół studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zajął pierwsze miejsce w organizowanym przez Google światowym konkursie marketingu internetowego Online Marketing Challenge.
Badanie przeprowadzone prze Szkołę Główną Handlową, Amerykańską Izbę Handlową i Ernst & Young wykazało, że absolwentom brakuje umiejętności określania priorytetów, rozumienia własnych mocnych stron i ograniczeń, a także organizacji pracy - czyli tzw. umiejętności "miękkich".
Młodzi matematycy z Uniwersytetu Warszawskiego i Jagiellońskiego kolejny raz znaleźli się w czołówce międzynarodowych zawodów matematycznych, które miały miejsce w Bułgarii.
W dwóch nowych konkursach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przewidziano aż 140 mln zł na powiązanie uczelni z otoczeniem gospodarczym. - Uczelnie mogą ubiegać się o dodatkowe środki na przygotowanie absolwentów do pracy zawodowej, wsparcie uczelnianych biur karier czy też zaangażowanie pracodawców w kształcenie – podkreśla minister nauki prof. Barbara Kudrycka.
Na Uniwersytecie Szczecińskim rozpoczął się kolejny nabór na wybranych kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Potrwa on do 4 września 2012 roku.
Nowy Instytut Technologii i Edukacji łączy wiedzę techniczną, humanistyczną, zdrowotną i społeczną.
Studia prawnicze od lat należą do ścisłej czołówki najbardziej obleganych kierunków. Nic dziwnego - są prestiżowe, interdyscyplinarne i bez wątpienia przydatne w każdym zawodzie. To sprawia, że interesują się nimi nie tylko maturzyści, ale także osoby chcące zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Aby droga do wykształcenia prawniczego była łatwiejsza, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie skróciła czas studiów do 3,5 roku! Czy taki program może zrewolucjonizować polskie szkolnictwo oraz rynek pracy?
W dodatkowym naborze Politechnika Gdańska oferuje 199 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia. Paleta kierunków jest szeroka. Dokumenty należy składać od 1 do 8 sierpnia 2012 r. w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych. Lista osób przyjętych zostanie opublikowana 10 sierpnia.
Warszawskie Centrum Nauk Matematycznych to wspólny projekt Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIM UW) oraz Instytutu Matematycznego PAN (IM PAN). Zadania centrum to przede wszystkim inwestycja w kadrę i zatrzymanie przy sobie zdolnych matematyków.
Właśnie rozpoczął się dodatkowy, sierpniowy nabór na studia jednolite magisterskie, a także pierwszego i drugiego stopnia w roku akademickim 2012/2013.
W ramach drugiej rekrutacji na Politechnice Wrocławskiej na chętnych czeka ponad pół tysiąca miejsc. Po raz pierwszy można także walczyć o indeks na zupełnie nowym kierunku: matematyce stosowanej. Nabór zakończy się 31 lipca.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności