Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Z obserwacji ekspertów firmy doradztwa personalnego Page Personnel wynika, że studenci, którzy wybrali oryginalne, nowoutworzone specjalizacje mają duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Właśnie rusza drugi nabór na rok akademicki 2012/2013. Jest on szansą dla tych, którzy nie mają jeszcze indeksu w kieszeni.
Przed rokiem prawie cztery osoby ubiegały się o jedno miejsce na uczelniach technicznych, a 3,3 - na uniwersytetach. W tym roku ma być podobnie, co zdaniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest zasługą kierunków zamiawianych.
Finanse i rachunkowość, weterynaria, budownictwo, logistyka, gospodarka przestrzenna oraz ekonomia to najbardziej popularne kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Polska Komisja Akredytacyjna otrzymała pozytywną ocenę amerykańskiego komitetu zajmującego się zagranicznymi szkołami medycznymi, dzięki czemu polskim uczelniom medycznym łatwiej będzie zachęcić studentów z USA do studiowania w Polsce.
Maciej Besta, informatyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie został laureatem jednego z najważniejszych konkursów dla zdolnych studentów - Studenckiego Nobla. W nagrodę otrzymał 10 tys. zł.
Akademia Leona Koźmińskiego zwyciężyła w kategorii uczelni niepublicznych. Ogólnopolski ranking wydziałów prawa opublikował Dziennik Gazeta Prawna.
Prezydent Bronisław Komorowski przyznał 45 uczonym nominacje profesorskie. Wśród nowo nominowanych są przedstawiciele głównie nauk medycznych, nauk o ziemi, technicznych, humanistycznych, rolniczych, a także sztuk muzycznych i plastycznych.
W konkursie organizowanym przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania, aż pięć uczelni zyskało miano "Najbardziej innowacyjnych i kreatywnych w Polsce". Dodatkowo uczelnie otrzymały certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca", którym mogą się posługiwać się w roku akademickim 2012/2013.
Aż jedną czwartą zwycięskich projektów w konkursie unijnego programu Potencjał Badawczy złożyły polskie jednostki naukowe. Łącznie ich dofinansowanie wyniosło ponad 33 mln euro - informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Studenci kierunków ścisłych, przyrodniczych i technicznych twierdzą, że nie zmieniliby wybranego kierunku studiów, a także chcą pracować w zawodzie zgodnym ze swoim wykształceniem - wynika z badania "Barometr edukacyjny Bayer".
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło konkurs na dofinansowanie uczelni, które opracowały najlepsze programy studiów lub wdrażają najbardziej zaawansowane programy poprawy jakości kształcenia.
Właśnie wystartowała rekrutacja do Szkoły Edukacji utworzonej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Uniwersytet Warszawski we współpracy z Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. To bezpłatne, roczne, dzienne studia podyplomowe dla osób, które chcą pracować w zawodzie nauczyciela języka polskiego lub matematyki. Na kandydatów czeka 60 miejsc.
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości WSIiZ zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu Startup Training „Przekuj pomysł w biznes z AIP', które odbędą się 25 października w Rzeszowie.
Konstytucja dla Nauki, czyli przedstawiony 19 września br. projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, może doprowadzić do jeszcze większego deficytu programistów, zauważają eksperci ze szkoły programowania online Kodilla. Czy podniesie jakość nauczania? Nie wiadomo.
Mimo rosnącego zapotrzebowania na programistów, liczba absolwentów kierunków informatycznych w Polsce nadal spada, alarmują eksperci ze szkoły programowania Kodilla. Dlaczego tłumy nie rzucają się na studia dające świetną pracę?
Do 30 kwietnia 2017 r. trwa nabór prac w ramach konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie na temat ochrony życia ludzkiego. Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione w roku akademickim 2014/2015 i 2015/2016. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prace z zakresu następujących dyscyplin naukowych: nauk prawnych, filozofii, teologii, historii, historii sztuki, socjologii, nauk politycznych.
Większość uczelni ogłosiła już wyniki naboru na studia. Maturzyści, którzy nie znaleźli się na liście przyjętych mogą zdobyć indeks w ramach drugiej tury rekrutacji, która właśnie rusza na wielu uczelniach.
Powrót do pracy lub szkoły po odpoczynku bywa bardzo bolesny. Okres urlopowy naznaczony ustalaniem własnych reguł i zarządzaniem sobą musimy zamienić na codzienne, nie zawsze przyjemne obowiązki oraz wykonywanie zleconych nam przez kogoś zadań. Co gorsza, często nawet nie wiemy, po co to robimy.
Realizacja swoich pasji i zainteresowań? A może bezpieczny start na rynku pracy i dobre zarobki? Co roku kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, głównie maturzystów staje przed decyzją o wyborze studiów. Jak zatem wybrać najlepszy dla siebie kierunek? Jak upewnić się, że wybraliśmy uczelnię, która zapewni nam rozwój i dobry start na rynku pracy? Sprawdźcie dwa sposoby, które mogą w tym pomóc.
Dziś działy HR muszą wykazywać się nie tylko specjalistyczną wiedzą na temat zarządzania zasobami ludzkimi, lecz także szeregiem innych, dodatkowych umiejętności. Znaczenie tych komórek organizacji z roku na rok rośnie, gdyż funkcja HR stale ewoluuje – dokąd zmierza obecnie? Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć podczas dnia otwartego dla kandydatów na studia podyplomowe z obszaru HR w Akademii Leona Koźmińskiego, który odbędzie 30 czerwca br.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności