Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Właśnie wystartowała rekrutacja do Szkoły Edukacji utworzonej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Uniwersytet Warszawski we współpracy z Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. To bezpłatne, roczne, dzienne studia podyplomowe dla osób, które chcą pracować w zawodzie nauczyciela języka polskiego lub matematyki. Na kandydatów czeka 60 miejsc.
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości WSIiZ zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu Startup Training „Przekuj pomysł w biznes z AIP', które odbędą się 25 października w Rzeszowie.
Konstytucja dla Nauki, czyli przedstawiony 19 września br. projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, może doprowadzić do jeszcze większego deficytu programistów, zauważają eksperci ze szkoły programowania online Kodilla. Czy podniesie jakość nauczania? Nie wiadomo.
Mimo rosnącego zapotrzebowania na programistów, liczba absolwentów kierunków informatycznych w Polsce nadal spada, alarmują eksperci ze szkoły programowania Kodilla. Dlaczego tłumy nie rzucają się na studia dające świetną pracę?
Do 30 kwietnia 2017 r. trwa nabór prac w ramach konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie na temat ochrony życia ludzkiego. Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione w roku akademickim 2014/2015 i 2015/2016. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prace z zakresu następujących dyscyplin naukowych: nauk prawnych, filozofii, teologii, historii, historii sztuki, socjologii, nauk politycznych.
Większość uczelni ogłosiła już wyniki naboru na studia. Maturzyści, którzy nie znaleźli się na liście przyjętych mogą zdobyć indeks w ramach drugiej tury rekrutacji, która właśnie rusza na wielu uczelniach.
Powrót do pracy lub szkoły po odpoczynku bywa bardzo bolesny. Okres urlopowy naznaczony ustalaniem własnych reguł i zarządzaniem sobą musimy zamienić na codzienne, nie zawsze przyjemne obowiązki oraz wykonywanie zleconych nam przez kogoś zadań. Co gorsza, często nawet nie wiemy, po co to robimy.
Realizacja swoich pasji i zainteresowań? A może bezpieczny start na rynku pracy i dobre zarobki? Co roku kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, głównie maturzystów staje przed decyzją o wyborze studiów. Jak zatem wybrać najlepszy dla siebie kierunek? Jak upewnić się, że wybraliśmy uczelnię, która zapewni nam rozwój i dobry start na rynku pracy? Sprawdźcie dwa sposoby, które mogą w tym pomóc.
Dziś działy HR muszą wykazywać się nie tylko specjalistyczną wiedzą na temat zarządzania zasobami ludzkimi, lecz także szeregiem innych, dodatkowych umiejętności. Znaczenie tych komórek organizacji z roku na rok rośnie, gdyż funkcja HR stale ewoluuje – dokąd zmierza obecnie? Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć podczas dnia otwartego dla kandydatów na studia podyplomowe z obszaru HR w Akademii Leona Koźmińskiego, który odbędzie 30 czerwca br.
Prace nad nowelizacją prawa dot. sfery szkolnictwa wyższego wchodzą w kolejną fazę. Rada Ministrów przyjęła 19 maja projekt ustawy deregulacyjnej, przygotowany w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ustawa ma obowiązywać od 1 października 2016 r. z wyjątkiem części przepisów dotyczących kwestii finansowych, które powinny wejść w życie 1 stycznia 2017 r.
Nowa oferta studiów podyplomowych oferowanych przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach - uczelnię techniczno - artystyczną jest odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku.
Emigracja polskich studentów jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. Młodzi ludzie wyjeżdżają, by zdobywać wiedzę i mieć lepszy start na przyszłość. Polskie uczelnie muszą mieć się na baczności.
Pogłębiające się różnice pomiędzy poszczególnymi grupami społecznymi stanowią coraz większy problem we współczesnym społeczeństwie. Sytuacja wymaga nie tylko poważnej dyskusji, ale przede wszystkim zaproponowania skutecznych rozwiązań. Działające przy Akademii Leona Koźmińskiego Centrum Badawcze Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER organizuje poświęconą temu zagadnieniu konferencję „Równowaga społeczna – wyzwanie dla współczesnej gospodarki”, która o
Studencie! Sprawdź jak iPad i Mac pomagają w nauce i studenckim życiu, zobacz jakie możliwości kariery oferuje iSpot, spotkaj się z inspirującymi gośćmi specjalnymi
Pozostały już ostatnie wolne miejsca na wybrane kierunki studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego, w tym z zakresu HR. Termin składania dokumentów został przedłużony.
17 września odbyło się Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego – pierwsze w Polsce na tak dużą skalę spotkanie o tematyce wywiadowczej. Sala Senatu w Akademii Leona Koźmińskiego wypełniła się po brzegi. Prelegenci przygotowali wystąpienia w stylu „power speach”, które pobudzały do dyskusji. Na forum nie zabrakło zarówno specjalistów z branży, jak i przedsiębiorców żywo zainteresowanych tematem. Byli również obecni przedstawiciele mediów branżowych.
Myślisz zawód przyszłości? Mówisz, informatyka i wszelkie inne kierunki związane z nowymi technologiami. Tymczasem coraz częściej patrząc w przyszłość warto zwrócić uwagę na nauki medyczne.
Dzisiejsze wymogi rynku pracy sprawiają, że po ukończeniu liceum lub technikum trzeba kształcić się dalej. Trzeba zatem iść na studia. Tyle, że dalsza edukacja kosztuje. Ile? Odpowiedź na to pytanie dostarcza kalkulator kosztów studiowania, dostępny pod adresem www.ile-kosztuja-studia.pl.
„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspiracja do aktywności społecznej. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie. Każdy finalista otrzyma międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.
Obecne czasy wymagają od młodego człowieka ciągłego rozwoju. Jeszcze kilkanaście lat temu średnie wykształcenie dawało niemal pewność znalezienia dobrej pracy. Dziś trzeba kształcić się dalej. Czym kierować się przy wyborze studiów?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności