Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Kondycja polskiej gospodarki zdecydowanie osłabła w stosunku do 2012 roku. Pracodawcy nie deklarują już zatrudnień a raczej zwolnienia. Coraz większa liczba absolwentów uczelni wyższych ma problem z niedopasowaniem do rynku pracy. Raport Antal Global Snapshot wskazuje, że istnieją jednak globalne trendy pokazujące, w jakim kierunku powinna iść edukacja wyższa aby absolwenci byli atrakcyjni dla rynku pracy.
HR należy do jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów zawodowych w Polsce, dlatego studia podyplomowe w tym zakresie mogą okazać się nieocenioną inwestycją w siebie. Akademia Leona Koźmińskiego rozpoczęła nabór na nowy kierunek studiów: HR rekrutacja i selekcja. Zapisy trwają do 15 września.
Pierwszy milion trzeba ukraść to utarte powiedzenie powoli traci na znaczeniu. Unia Europejska oferuje wiele możliwości dla ambitnych, którzy marzą o własnej firmie. Własny biznes to szansa zwłaszcza dla młodych osób czasem wystarczy pomysł, cierpliwość oraz chęć do nauki i działania. Spośród wielu biznesowych programów szkoleniowo-doradczych finansowanych przez Unię Europejską każdy może znaleźć coś dla siebie.
Skąd wiesz co robić, kiedy nie wiesz, co robić? Kilka słów na temat uczenia się w nowoczesnym świecie.
Już niebawem uczniowie szkół średnich przystąpią do egzaminów maturalnych, po których czeka ich dylemat, co i gdzie studiować. Czy młodzi ludzie są na tyle świadomi, aby trafnie podjąć decyzje o swojej przyszłości? Jakimi kryteriami się kierują i co dla nich jest najważniejsze w ofercie szkół wyższych?
WEŹ UDZIAŁ W TWORZENIU NAJWIĘKSZEGO DZIEŁA SZTUKA NA ŚWIECIE Kreatywni z całego świata poszukiwani! Między 11 a 25 marca wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zbiorowym procesie tworzenia w ramach projektu Red Bull Collective Art. Końcowym produktem dwutygodniowej współpracy artystów będzie niespotykane na skalę światową dzieło sztuki w przestrzeni wirtualnej. Zgłoszenia do projektu już trwają!
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego sprzeciwia się proponowanemu przez związki zawodowe usztywnieniu polityki płacowej na uczelniach. Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” oraz Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP w projekcie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy chcą, aby we wszystkich typach uczelni zrównano zasady wynagradzania kadry akademickiej. Wczoraj w MNiSW miało miejsce spotkanie związków zawodowych z minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbarą Kudrycką.
300 milionów złotych trafi do szkół wyższych w ramach czwartej edycji konkursu na tzw. kierunki zamawiane. W tym roku dofinansowanie uzyskają 93 najwyżej ocenione projekty. 21 z nich jest związanych z informatyką.
Chiński i arabski język biznesowy, współpraca z uczelniami azjatyckimi, staże w placówkach dyplomatycznych – SWPS w Warszawie uruchamia studia azjatyckie z dwiema specjalnościami, obejmującymi Chiny i inne kraje Azji Wschodniej oraz Bliski Wschód. Program powstał w oparciu o analizy procesów gospodarczych.
Z jednej strony wykształcenie dwukierunkowe zabezpiecza studenta na przyszłość - jego CV będzie się wyróżniać pośród innych kandydatów, a poza tym łatwiej będzie mu zmienić zawód. Z drugiej strony, więcej kierunków studiów nie zawsze oznacza lepsze wykształcenie...
Są uczelnie, które nie zgłosiły swoich studentów do systemu informacji akademickiej POL-on wprowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W efekcie studenci mogą nie otrzymać stypendiów.
Studia prowadzone są w ramach polsko-brytyjskiego partnerstwa strategicznego w UE i NATO. Jednostką prowadzącą studia jest Wydział Stosunków Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie.
Trwa tegoroczna edycja programu Forum Praktyki Gospodarczej. W tym roku tematem przewodnim jest hasło: „Kreowanie marki - wyzwania”. Bezpłatne studia podyplomowe i bony edukacyjne nawet do 80% rabatu na wybrane kierunki studiów podyplomowych - to nagrody czekające na uczestników konkursu organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe i portal Pracuj.pl. Konkursowe zmagania potrwają do 29 czerwca 2012r.
Blisko 10 tysięcy miejsc czeka na kandydatów na studia na Uniwersytecie Wrocławskim – to prawie 2 tys. więcej niż w roku ubiegłym. W ofercie uczelni jest też kilka nowości. Rejestracja na studia ruszyła 1 czerwca.
Z rankingu MBA Perspektywy 2012 wynika, że najlepszym programem Master of Bussiness Administration w Polsce jest Warsaw-Illions Executive MBA (WIEMBA), prowadzony przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (UW).
Cztery nowe kierunki studiów uruchomi Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2012/2013. Bezpieczeństwo żywności, Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich, Inżynieria ekologiczna oraz Żywienie człowieka i ocena żywności to nowa oferta uczelni. SGGW rozpoczęła już internetową rejestrację kandydatów na studia.
Studia na kierunku grafika to przede wszystkim proces budowania osobowości i kreatywności potrzebnej przy projektowaniu koncepcji. Jak podaje wikipedia, obecnie przemysły kreatywne (grafika, film, design itp.) tworzą 4% unijnego PKB, co odpowiada rocznej wartości rynkowej ponad 500 miliardów euro i zatrudniają 6 milionów ludzi. Absolwenci studiów projektowych czy graficznych mają wiele możliwości zatrudnienia na rynku pracy.
Senat przyjął bez poprawek znowelizowane przepisy wprowadzające ustawy reformujące system nauki. Nowelizacja przesuwa o rok datę oceny jednostek naukowych przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN). Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta.
Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Rankingu Szkół Wyższych 2012 przygotowanym przez miesięcznik Perspektywy i Rzeczpospolitą zajęła I miejsce wśród niepublicznych uczelni technicznych w kraju.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę najlepszych kierunków realizowanych na uczelniach w całej Polsce. Otrzymają one nawet milion złotych rocznie przez trzy lata.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności