Znajdź nas na

Studia prowadzone są w ramach polsko-brytyjskiego partnerstwa strategicznego w UE i NATO. Jednostką prowadzącą studia jest Wydział Stosunków Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie.

Trwa tegoroczna edycja programu Forum Praktyki Gospodarczej. W tym roku tematem przewodnim jest hasło: „Kreowanie marki - wyzwania”. Bezpłatne studia podyplomowe i bony edukacyjne nawet do 80% rabatu na wybrane kierunki studiów podyplomowych - to nagrody czekające na uczestników konkursu organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe i portal Pracuj.pl. Konkursowe zmagania potrwają do 29 czerwca 2012r.

Blisko 10 tysięcy miejsc czeka na kandydatów na studia na Uniwersytecie Wrocławskim – to prawie 2 tys. więcej niż w roku ubiegłym. W ofercie uczelni jest też kilka nowości. Rejestracja na studia ruszyła 1 czerwca.

Z rankingu MBA Perspektywy 2012 wynika, że najlepszym programem Master of Bussiness Administration w Polsce jest Warsaw-Illions Executive MBA (WIEMBA), prowadzony przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (UW).

Cztery nowe kierunki studiów uruchomi Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2012/2013. Bezpieczeństwo żywności, Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich, Inżynieria ekologiczna oraz Żywienie człowieka i ocena żywności to nowa oferta uczelni. SGGW rozpoczęła już internetową rejestrację kandydatów na studia.

Studia na kierunku grafika to przede wszystkim proces budowania osobowości i kreatywności potrzebnej przy projektowaniu koncepcji. Jak podaje wikipedia, obecnie przemysły kreatywne (grafika, film, design itp.) tworzą 4% unijnego PKB, co odpowiada rocznej wartości rynkowej ponad 500 miliardów euro i zatrudniają 6 milionów ludzi. Absolwenci studiów projektowych czy graficznych mają wiele możliwości zatrudnienia na rynku pracy.

Senat przyjął bez poprawek znowelizowane przepisy wprowadzające ustawy reformujące system nauki. Nowelizacja przesuwa o rok datę oceny jednostek naukowych przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN). Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta.

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Rankingu Szkół Wyższych 2012 przygotowanym przez miesięcznik Perspektywy i Rzeczpospolitą zajęła I miejsce wśród niepublicznych uczelni technicznych w kraju.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę najlepszych kierunków realizowanych na uczelniach w całej Polsce. Otrzymają one nawet milion złotych rocznie przez trzy lata.

W Polsce działała prawie 470 uczelni wyższych, z czego ponad 300 stanowią uczelnie niepubliczne. Szacuje się, że do 2025 r. ich liczba znacznie spadnie. Przetrwają te ośrodki akademickie, które zaoferują najwyższy poziom nauczania. By zagwarantować sobie stabilną pozycję za kilka lat, już dziś należy zmienić podejście do edukacji.

Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy organizują Ogólnopolską Konferencję Liderów Samorządów Studenckich, która odbędzie się 1 – 3 czerwca 2012 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

Na studiach powinno się nie tylko przekazywać wiedzę, ale też dawać szansę nauki przydatnych na rynku pracy umiejętności, np. pracy w grupie, podejmowania decyzji i analizy - uznali uczestnicy spotkania "Biznes dla Uczelni, Uczelnie dla Biznesu".

Uniwersytet Medyczny został najlepiej ocenioną uczelnią publiczną z pośród tych, które wzięły udział w tegorocznej edycji rankingu. Tygodnik "Wprost" publikuje ranking szkół wyższych od 1993 roku. Nowa formuła rankingu, zastosowana w tym roku po raz pierwszy, promuje szkoły, które "dbają o studentów i troszczą się o ich losy na konkurencyjnym rynku pracy".

Jesteśmy w czasach ogromnego przełomu, przełomu w polskiej nauce, wsiedliśmy do ekspresu nabierającego coraz większej prędkości. Już w 2010 roku osiągnęliśmy prawie średnią unijną w zakresie wydatków ze środków publicznych na badania i rozwój - powiedziała minister Barbara Kudrycka w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to czołowa uczelnia niepubliczna w Polsce, która od lat zajmuje pozycję lidera w rankingach ogólnopolskich. Uczelnia była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność.

Gdańska uczelnia - Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku - po raz kolejny z rzędu uznana została przez branżowe czasopismo "Wiadomości Turystyczne" najlepszą szkołą wyższą kształcącą kadry dla turystyki.

Ranking organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Kolejne miejsca zajęły: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Collegium Civitas już po raz siódmy zajęło pierwsze miejsce w rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost”.

Rektorzy, głównie niepublicznych uczelni, chcą finansowania studiów w prywatnych szkołach z budżetu państwa. Stanowczo nie zgadza się na to "Solidarność". Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na razie nie przesądza, czy prywatne szkoły dostaną dotacje.

W Katedrze Dramatu Teatru i Widowisk Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od października 2012 roku zostanie uruchomiony innowacyjny kierunek studiów magisterskich "Media Interaktywne i Widowiska". To pierwsze na skalę Polski przedsięwzięcie tego typu, opierające się na interdyscyplinarnych kompetencjach i umiejętnościach.