Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Na studiach powinno się nie tylko przekazywać wiedzę, ale też dawać szansę nauki przydatnych na rynku pracy umiejętności, np. pracy w grupie, podejmowania decyzji i analizy - uznali uczestnicy spotkania "Biznes dla Uczelni, Uczelnie dla Biznesu".
Uniwersytet Medyczny został najlepiej ocenioną uczelnią publiczną z pośród tych, które wzięły udział w tegorocznej edycji rankingu. Tygodnik "Wprost" publikuje ranking szkół wyższych od 1993 roku. Nowa formuła rankingu, zastosowana w tym roku po raz pierwszy, promuje szkoły, które "dbają o studentów i troszczą się o ich losy na konkurencyjnym rynku pracy".
Jesteśmy w czasach ogromnego przełomu, przełomu w polskiej nauce, wsiedliśmy do ekspresu nabierającego coraz większej prędkości. Już w 2010 roku osiągnęliśmy prawie średnią unijną w zakresie wydatków ze środków publicznych na badania i rozwój - powiedziała minister Barbara Kudrycka w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to czołowa uczelnia niepubliczna w Polsce, która od lat zajmuje pozycję lidera w rankingach ogólnopolskich. Uczelnia była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność.
Gdańska uczelnia - Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku - po raz kolejny z rzędu uznana została przez branżowe czasopismo "Wiadomości Turystyczne" najlepszą szkołą wyższą kształcącą kadry dla turystyki.
Ranking organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Kolejne miejsca zajęły: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Collegium Civitas już po raz siódmy zajęło pierwsze miejsce w rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost”.
Rektorzy, głównie niepublicznych uczelni, chcą finansowania studiów w prywatnych szkołach z budżetu państwa. Stanowczo nie zgadza się na to "Solidarność". Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na razie nie przesądza, czy prywatne szkoły dostaną dotacje.
W Katedrze Dramatu Teatru i Widowisk Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od października 2012 roku zostanie uruchomiony innowacyjny kierunek studiów magisterskich "Media Interaktywne i Widowiska". To pierwsze na skalę Polski przedsięwzięcie tego typu, opierające się na interdyscyplinarnych kompetencjach i umiejętnościach.
Doświadczenie oraz tzw. kompetencje społeczne zwiększają szanse absolwenta na znalezienie pracy. Okazuje się, że uczelnie skutecznie przekazują wiedzę, ale nie zawsze uczą myślenia - mówiono w czwartek na Uczelni Vistula (UV) podczas konferencji nt. bezrobocia wśród absolwentów.
W sieci pojawiła się nowa możliwość szukania kierunków i uczelni. Na podstawie zaznaczonych przedmiotów z matury można odnaleźć odpowiednie kierunki studiów. Kryteria przyjęć dość znacznie różnią się w rekrutacji na poszczególne uczelnie, więc ich ujednolicenie bardzo się przyda.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło właśnie drugą edycję programu. Młodzi naukowcy, którzy chcą prowadzić badania naukowe w wybranym przez siebie renomowanym ośrodku zagranicznym mają szansę wziąć udział w programie "Mobilność Plus".
CEPD umożliwia studentom wgląd w sytuację ekonomiczną i polityczną wszystkich uczestniczących państw, pozwala na zbudowanie długotrwałych relacji między społecznościami ekonomicznymi oraz promuje kraje wraz z ich kulturą, tradycjami i rynkami inwestycyjnymi.
Na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawiła się mapa inwestycji w naukę. Mogą to być nowe laboratoria, wirtualne biblioteki, centra naukowe czy nowoczesne kampusy. Warto sprawdzić co w najbliższym czasie ma szanse powstać na naszych uczelniach. Może się jeszcze przyda, zanim skończymy studia:)
Unikatowe studia z warsztatu biznesowego wprowadzi od nowego roku akademickiego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. "Priorytetem dla nas jest bardzo dobre, praktyczne przygotowanie absolwenta do kariery zawodowej, zgodnie z oczekiwaniami pracodawcy. Warsztat biznesowy to ważne uzupełnienie” – mówi rektor uczelni.
Rektorzy publicznych i niepublicznych uczelni uważają, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego powinno zmienić sposób przydzielania dotacji dla szkół wyższych. Ich zdaniem zagwarantuje to poprawę jakości kształcenia i uzdrowienie systemu finansowania szkolnictwa wyższego w Polsce.
26 kwietnia - Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn na politechnikach i wydziałach ścisłych uniwersytetów.
Studenci polskich uczelni ekonomicznych mają możliwość spędzenia jednego semestru studiów w innym mieście. Dzięki współpracy Samorządów Studenckich można sprawdzić jak studiuje się w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu lub Warszawie. Do 7 maja trwa rekrutacja na semestr zimowy 2012/2013.
Jak dostać się na studia w USA? Jakie wygląda proces ubiegania się o indeks amerykańskiej uczelni? Jak dostać studencką wizę i jakie są możliwości, jeśli chodzi o dofinansowanie studiów? Jaki certyfikat potwierdzający znajomość angielskiego najlepiej mieć, aby zostać przyjętym na wymarzoną uczelnię? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać w czasie Amerykańskich Targów Edukacyjnych w Warszawie - 16 kwietnia, w godz. 13.30 – 17.00 w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66.
Najlepsi polscy studenci nadal mogą się zgłaszać do udziału w konkursie "Studencki Nobel 2012". Ze względu na duże zainteresowanie zapisy przedłużono do 10 kwietnia. Na zwycięzcę czeka tytuł najlepszego polskiego studenta oraz nagrody rzeczowe.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności