Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Do 26 kwietnia potrwa rejestracja na wybrane kierunki studiów. Wszystkich cudzoziemców zainteresowanych podjęciem studiów w Uniwersytecie Jagiellońskim zachę­camy do zapoznania się z zasadami ubiegania się o przyjęcie i ofertą studiów.
Studenci i absolwenci po raz trzeci mogą dostać pieniądze na wymarzony cel związany z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej w ramach Stypendium z Wyboru. Dotychczas Fundacji Absolvent.pl udało się spełnić 39 marzeń. Wśród nich były: kursy językowe, wyjazdy zagraniczne, biznes piwowarski, wolontariat w ośrodku dla słoni itd. W III edycji do rozdania mamy ponad 90 tysięcy złotych
Na polskich uczelniach studiuje coraz więcej studentów z zagranicy. W roku akademickim 2010/2011 ich liczba wyniosła 21,5 tys. osób, natomiast rok wcześniej było ich 17,0 tys. Natomiast 10 lat wcześniej było ich tylko 6,6 tys., a 20 lat wcześniej zaledwie 4,3 tys.
Niniejszym informujemy, że Wydział Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie oferuje w najbliższym roku akademickim nowy, interesujący kierunek. Są to Interdyscyplinarne Studia Religioznawcze, łączące elementy wielu dziedzin: antropologii, etyki, filozofii, kognitywistyki, psychologii, semiotyki, socjologii, innych. Zapraszamy do zapoznawania się z dalszymi informacji na stronie kierunku(adres j.w.) lub stronach WFiS. (obrazek powyżej pochodzi ze strony facebook kierunku)
Politechnika w przeciągu ostatnich 5 lat zgłosiła 582 patenty i zajmuje pod tym względem I miejsce w Polsce. Przykładowe wynalazki, to: fotel odporny na wybuchy, platforma do wyławiania z wody rozbitków oraz wóz bojowy, stworzony wspólnie z firmą German.
Przypominamy, że do 26 kwietnia trwa dodatkowy nabór w roku akademickim 2012/2013 na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich zaapelowało o zmianę w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym, dotyczącą limitów przyjęć na studia stacjonarne.
Weź udział w Wiosennej Szkole Leszka Balcerowicza i dołącz do elitarnego grona absolwentów jedynej takiej Szkoły w Polsce! Spotkaj najlepszych polskich ekonomistów. Poznaj ciekawych ludzi, z którymi dzielisz wspólne pasje. Wygraj główną nagrodę w konkursie dla najzdolniejszych autorów.
Firma ASTOR - organizator Konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową, już po raz czternasty zaprasza studentów kierunków technicznych do zgłaszania swoich prac dyplomowych. W najnowszej edycji, po raz pierwszy do konkursu mogą przystąpić również uczniowie szkół średnich o profilu technicznym.
Na czym polega magia kina? Jak osiągnąć prawdziwy sukces niczym Bill Gates czy Steve Jobs? Jak wygląda proces produkcji wina? Te i wiele innych pytań będą w najbliższe wakacje zaprzątać studenckie głowy z całej Europy. Uczestnicy kursów naukowych spotkają się w aż 20 krajach, żeby razem zdobywać cenną wiedzę, dobrze się bawić, a także zwiedzić wybrane miasto. Za cały wyjazd zapłacą grosze. Zapisy trwają, więc masz okazję do nich dołączyć.
80 naukowców i menadżerów innowacji wyjedzie do najlepszych ośrodków naukowych świata, by tam szkolić się, jak przekuć efekty badań naukowych w sukces wdrożeniowy.
Rusza ogólnopolski program edukacyjny Akademia Murowania SILKA YTONG dla studentów kierunków o profilu budowlanym. W ramach programu odbędą się „Dni ENERGOoszczędności” na wybranych uczelniach wyższych. Tematyka spotkań będzie dotyczyć energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów budowlanych.
Uczelnia Vistula została laureatem konkursu UCZELNIA ROKU 2011. Kapituła Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej i Gazeta Finansowa przyznała nagrodę za atrakcyjną ofertę edukacyjną, wysoko kwalifikowaną kadrę wykładowców i nowoczesną bazę dydaktyczną.
Podczas poniedziałkowego spotkania ze studentami w Lublinie, prezydent Bronisław Komorowski przekonywał, że Polska wciąż musi gonić Europę, w czym bardzo pomocne są m.in. unijne środki.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło IV edycję konkursu, który ma na celu zwiększenie liczby studentów na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych, uznanych przez ekspertów jako strategiczne dla rozwoju polskiej gospodarki.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest najczęściej cytowaną w mediach uczelnią rolniczą. W rankingu przygotowanym przez “PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, który badał liczbę publikacji prasowych, internetowych, radiowych i telewizyjnych na temat poszczególnych uczelni, w grupie uczelni o profilu rolniczym i przyrodniczym SGGW zajęła pierwsze miejsce.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka zainteresowana jest inicjatywą, zgodnie z którą firmy mogłyby przeznaczać 1 proc. podatku na wybraną działalność naukową, tak jak podatnicy indywidualni na organizacje pożytku publicznego.
Prawie 650 mln zł przyznanych polskim naukowcom i dwa tysiące sfinansowanych projektów badawczych –
to sukces pierwszego roku działalności Narodowego Centrum Nauki.
Nagrodą w konkursie dla studentów i absolwentów szkół wyższych, którzy wymyślą i przygotują najlepsze biznesplany jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w Inkubatorze Kieleckiego Parku Technologicznego.
Już po raz drugi wyróżniono najlepszych studentów w Ogólnopolskim Konkursie "Student-wynalazca". Celem przedsięwzięcia było inspirowanie młodych ludzi do aktywnego udziału w pracach badawczych i do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności