Znajdź nas na

80 naukowców i menadżerów innowacji wyjedzie do najlepszych ośrodków naukowych świata, by tam szkolić się, jak przekuć efekty badań naukowych w sukces wdrożeniowy.

Rusza ogólnopolski program edukacyjny Akademia Murowania SILKA YTONG dla studentów kierunków o profilu budowlanym. W ramach programu odbędą się „Dni ENERGOoszczędności” na wybranych uczelniach wyższych. Tematyka spotkań będzie dotyczyć energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów budowlanych.

Uczelnia Vistula została laureatem konkursu UCZELNIA ROKU 2011. Kapituła Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej i Gazeta Finansowa przyznała nagrodę za atrakcyjną ofertę edukacyjną, wysoko kwalifikowaną kadrę wykładowców i nowoczesną bazę dydaktyczną.

Podczas poniedziałkowego spotkania ze studentami w Lublinie, prezydent Bronisław Komorowski przekonywał, że Polska wciąż musi gonić Europę, w czym bardzo pomocne są m.in. unijne środki.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło IV edycję konkursu, który ma na celu zwiększenie liczby studentów na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych, uznanych przez ekspertów jako strategiczne dla rozwoju polskiej gospodarki.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest najczęściej cytowaną w mediach uczelnią rolniczą. W rankingu przygotowanym przez “PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, który badał liczbę publikacji prasowych, internetowych, radiowych i telewizyjnych na temat poszczególnych uczelni, w grupie uczelni o profilu rolniczym i przyrodniczym SGGW zajęła pierwsze miejsce.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka zainteresowana jest inicjatywą, zgodnie z którą firmy mogłyby przeznaczać 1 proc. podatku na wybraną działalność naukową, tak jak podatnicy indywidualni na organizacje pożytku publicznego.

Prawie 650 mln zł przyznanych polskim naukowcom i dwa tysiące sfinansowanych projektów badawczych –
to sukces pierwszego roku działalności Narodowego Centrum Nauki.

Nagrodą w konkursie dla studentów i absolwentów szkół wyższych, którzy wymyślą i przygotują najlepsze biznesplany jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w Inkubatorze Kieleckiego Parku Technologicznego.

Już po raz drugi wyróżniono najlepszych studentów w Ogólnopolskim Konkursie "Student-wynalazca". Celem przedsięwzięcia było inspirowanie młodych ludzi do aktywnego udziału w pracach badawczych i do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Absolwenci uczelni technicznych mogą wziąć udział w organizowanym już po raz czternasty konkursie ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową. Na laureatów czekają nagrody pieniężne.

Do 31 marca trwa nabór wniosków w siódmej już edycji konkursu na stypendia naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Zapraszamy do udziału!

Nowoczesna i efektywna kampania promująca polskie szkolnictwo wyższe na świecie to jeden z priorytetów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2012.

Już 6 marca (wtorek) o godz. 18:00 w Szkole Biznesu PW zapraszamy na Dzień Otwarty, ul. Koszykowa 79. Natomiast w dniach 10 i 11 marca 2012 r. odbędą się Dni Otwarte całej Politechniki Warszawskiej. Informacje o wszystkich kierunkach studiów będzie można uzyskać w Auli Politechniki - Plac Politechniki 1 od godz. 10 do 14. Ogólne spotkanie informacyjne o godz. 10.30. Spotkania na wydziałach i ich zwiedzanie rozpoczną się od godziny 12.30.

HTC wspiera„The Tomorrow Talks”, międzynarodowy wideo-konkurs na dowolny, innowacyjny projekt. Jego celem jest dostarczenie użytkownikom systemu Android najlepszych rozwiązań jutra.

Od 1 marca najlepsi polscy studenci mogą zgłosić swoją chęć uczestnictwa w czwartej edycji konkursu Studencki Nobel 2012.

Znamy wyniki II edycji konkursu Genius Universitatis. Jury wybrało uczelnie, które w mijającym roku akademickim przeprowadziły najlepsze i najbardziej kreatywne kampanie rekrutacyjne

Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka podsumuje dotychczasowe działania związane z wprowadzeniem reform nauki oraz szkolnictwa wyższego podczas posiedzenia sejmowej Podkomisji stałej ds. nauki i szkolnictwa wyższego.

Według nowelizacji Ustawy o szkolnictwie wyższym, student (niezależnie od tego, czy płaci za studia) ma prawo za darmo podejść do egzaminu poprawkowego, warunkowego i obrony dyplomu.

Temat nieprzyjemny, choć dręczący znaczną większość polskich uczniów oraz studentów nie od dziś: czy polska edukacja się rozwija? Odpowiedź na to pytanie jest co najmniej trudna.