Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Tuż po północy, z niedzieli na poniedziałek, na stronie www.grasz.pl pojawiły się konkursowe zadania. W ten sposób rozpoczęła się 17. edycja najstarszego na rynku akademickim konkursu – „Grasz o staż”.
Prof. Stanisław Karpiński został powołany na stanowisko sekretarza stanu w MNiSW, a prof. Daria Nałęcz i prof. Marek Ratajczak pełnią funkcje podsekretarzy stanu. W połowie lutego na stanowisko podsekretarza stanu powołany zostanie prof. Jacek Guliński.
Do 29 lutego trwa nabór na podyplomowe studia edytorskie. Skierowane są one do osób, które ukończyły jednolite magisterskie bądź studiów I lub II stopnia o dowolnym profilu, pragnących uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie edytorstwa. Cykl kształcenia obejmuje 270 obowiązkowych godzin dydaktycznych odpowiadających 65 punktom ECTS. Zajęcia mają charakter ćwiczeń, konwersatoriów lub wykładów. Odbywają się w systemie niestacjonarnym co dwa tygodnie w piątki i w soboty.
Po trzech latach przerwy, do Polski wracają kultowe zawody samolotów z papieru – Red Bull Paper Wings! Polskie eliminacje ruszają już 29 lutego w Lublinie i obejmą 12 największych ośrodków studenckich w kraju. Przystanki kwalifikacyjne wyłonią najlepszych konstruktorów, którzy w maju będą nas reprezentować podczas światowego finału w Salzburgu.
Wśród 500 najlepszych szkół wyższych w Rankingu Webometrics znalazło się pięć uczelni z Polski. Jeszcze rok temu na liście znajdowały się tylko dwie nasze uczelnie: Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Wrocławska.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza 5 konkursów na realizację projektów w ramach poszczególnych modułów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Fizyk prof. Łukasz Turski, biolog prof. Stanisław Czachorowski oraz dziennikarz TVN Marek Nowicki są wśród laureatów rozstrzygniętej w środę w Warszawie VII edycji konkursu Popularyzator Nauki.
"Metro" informuje, że prawdopodobnie jeszcze w przyszłym roku akademickim drugi kierunek studiów pozostanie darmowy.
Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach WSP TWP w Warszawie był 20 stycznia 2012 roku organizatorem seminarium poświęconego nowoczesnym metodom nauczania, przede wszystkim
e-learningowi. Jak wynika z prowadzonych badań coraz więcej firm, instytucji i szkół wyższych decyduje się na wdrożenie tej metody nauczania.
Polscy studenci są trzecią najbardziej aktywną grupą wśród studentów tworzących aplikacje na Windows Phone. W zeszłym roku zasilili oni Marketplace 2150 programami i grami. Od naszych akademickich programistów prężniej działają jedynie ci, którzy studiują na uczelniach w Stanach Zjednoczonych i Indiach, czyli krajach znacznie większych.
Zrzeszenie Studentów Polskich ogłosiło laureatów 42. edycji Konkursu na Najlepszego Studenta RP - Primus Inter Pares 2011. Tytuł Primus Ekspert w kategorii informatyk zdobył Wojciech Wodo z Politechniki Wrocławskiej.
Program Chinese-European Partnership for Development ma na celu poznanie uwarunkowań rozwoju gospodarczego Polski i Chin oraz zaprezentowanie bogactwa ich kultury i tradycji.
Już w środę, 1 marca br. najlepsi popularyzatorzy nauki odbiorą w środę nagrody w VII edycji konkursu "Popularyzator Nauki 2011" organizowanego przez serwis internetowy Nauka w Polsce PAP we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Trzecia edycja Badań Studentów, przeprowadzana przez ConQuest Consulting ma pomóc w określeniu aktualnego rynku praktyk i pracy dla studentów kierunków ekonomicznych.
Podczas czwartkowego posiedzenie sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka przedstawiła priorytety działań resortu w 2012 roku oraz w bieżącej kadencji.
Naukowcy spoza Polski zajmujący się kulturą i historią Rzeczpospolitej oraz Europy Środkowej do 28 lutego br. mogą starać się o uzyskanie stypendium w ramach 6. edycji programu ”Thesaurus Poloniae”.
Trwa rekrutacja zimowa na studia I stopnia (licencjackie) oraz II stopnia (uzupełniające magisterskie) w Wyższych Szkołach Bankowych w następujących miastach: Bydgoszcz, Chorzów, Gdańsk, Gdynia, Opole, Poznań, Szczecin i Toruń. Do 31 stycznia w ramach promocji jest 0 wpisowego.
Minister nauki prof. Barbara Kudrycka w TVP Info zachęcała studentów rozpoczynających naukę do studiowania kierunków zamawianych. Uważa również, że dla informatyków, inżynierów budownictwa czy architektów nieomal na sto procent nie zabraknie pracy.
Akty nominacyjne z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymało 44 nowych profesorów. W uroczystości uczestniczyła minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oficjalnie podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2011/2012. Sporządzono zestawienie uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności