Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Zrzeszenie Studentów Polskich ogłosiło laureatów 42. edycji Konkursu na Najlepszego Studenta RP - Primus Inter Pares 2011. Tytuł Primus Ekspert w kategorii informatyk zdobył Wojciech Wodo z Politechniki Wrocławskiej.
Program Chinese-European Partnership for Development ma na celu poznanie uwarunkowań rozwoju gospodarczego Polski i Chin oraz zaprezentowanie bogactwa ich kultury i tradycji.
Już w środę, 1 marca br. najlepsi popularyzatorzy nauki odbiorą w środę nagrody w VII edycji konkursu "Popularyzator Nauki 2011" organizowanego przez serwis internetowy Nauka w Polsce PAP we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Trzecia edycja Badań Studentów, przeprowadzana przez ConQuest Consulting ma pomóc w określeniu aktualnego rynku praktyk i pracy dla studentów kierunków ekonomicznych.
Podczas czwartkowego posiedzenie sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka przedstawiła priorytety działań resortu w 2012 roku oraz w bieżącej kadencji.
Naukowcy spoza Polski zajmujący się kulturą i historią Rzeczpospolitej oraz Europy Środkowej do 28 lutego br. mogą starać się o uzyskanie stypendium w ramach 6. edycji programu ”Thesaurus Poloniae”.
Trwa rekrutacja zimowa na studia I stopnia (licencjackie) oraz II stopnia (uzupełniające magisterskie) w Wyższych Szkołach Bankowych w następujących miastach: Bydgoszcz, Chorzów, Gdańsk, Gdynia, Opole, Poznań, Szczecin i Toruń. Do 31 stycznia w ramach promocji jest 0 wpisowego.
Minister nauki prof. Barbara Kudrycka w TVP Info zachęcała studentów rozpoczynających naukę do studiowania kierunków zamawianych. Uważa również, że dla informatyków, inżynierów budownictwa czy architektów nieomal na sto procent nie zabraknie pracy.
Akty nominacyjne z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymało 44 nowych profesorów. W uroczystości uczestniczyła minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oficjalnie podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2011/2012. Sporządzono zestawienie uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia.
Podczas uroczystości wręczenia nominacji profesorskich, prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że uczelnie polskie czekają wyzwania związane ze zmianami demograficznymi. Mogą być one jednak szansą na poprawę konkurencyjności naszych ośrodków naukowych.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało informację o najpopularniejszych kierunkach studiów na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Największą popularnością wśród kandydatów na studia cieszyło się Budownictwo.
Rekrutacja rozpoczęła się 20 stycznia 2012 roku i potrwa do 8 marca. Rekrutacja dotyczy naboru na rok akade­micki 2012/2013 na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim dla wszystkich kandydatów niezależnie od posiadanego obywatelstwa i zasad ubiegania się o przyjęcie na studia.
Studenci to dla mediów temat-rzeka, w końcu to przyszłość narodu, oczko w głowie polityków – głównie w okresie wyborów. To również zbiorowa ofiara kryzysu ekonomicznego, zestawiana z innym pojęciem – bezrobociem. Studenci imprezują i pomieszkują w izbach wytrzeźwień, ale też piszą listy w słusznych sprawach, działają wolontariacko oraz… zarobkowo oddają nasienie. Trudno o większe sprzeczności - informuje raport Instytutu Monitorowania Mediów, który w ramach projektu Kompas Social Media podsumował zimowy semestr studiów w Polsce.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podało, że aż cztery politechniki znalazły się w pierwszej piątce najbardziej obleganych uczelni w roku akademickim 2011/2012.
Politechniki, a także uczelnie rolnicze miały więcej chętnych do studiowania niż uniwersytety. Eksperci twierdzą, że to nie rezultat mody na bycie rolnikiem menedżerem, a raczej sukces marketingowy uczelni rolniczych.
Międzynarodowy ranking Eduniversal - Best Masters and MBA Worldwide to zestawienie 4 tysięcy kierunków studiów na 153 uczelniach z całego świata, podzielonych na specjalizacje i według regionów geograficznych.
Od 16 stycznia przed studentami z całej Polski otwiera się perspektywa wygrania do 10 tys. zł, płatnych praktyk i staży w Grupie TP. Organizatorami konkursu są Orange i Telekomunikacja Polska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział 2 472 studentów ze 197 uczelni z całej Polski.
Polska Komisja Akredytacyjna przyznała najwyższą – wyróżniającą – kategorię kierunkowi politologia prowadzonemu na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Do międzynarodowego konkursu architektonicznego Schindler Award zgłosiło się już 385 osób z całej Europy. 80 z nich to Polacy. Liczba uczestników z Polski może być jeszcze wyższa, gdyż do konkursu można się zgłaszać się do kwietnia 2012.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności