Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało informację o najpopularniejszych kierunkach studiów na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Największą popularnością wśród kandydatów na studia cieszyło się Budownictwo.
Rekrutacja rozpoczęła się 20 stycznia 2012 roku i potrwa do 8 marca. Rekrutacja dotyczy naboru na rok akade­micki 2012/2013 na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim dla wszystkich kandydatów niezależnie od posiadanego obywatelstwa i zasad ubiegania się o przyjęcie na studia.
Studenci to dla mediów temat-rzeka, w końcu to przyszłość narodu, oczko w głowie polityków – głównie w okresie wyborów. To również zbiorowa ofiara kryzysu ekonomicznego, zestawiana z innym pojęciem – bezrobociem. Studenci imprezują i pomieszkują w izbach wytrzeźwień, ale też piszą listy w słusznych sprawach, działają wolontariacko oraz… zarobkowo oddają nasienie. Trudno o większe sprzeczności - informuje raport Instytutu Monitorowania Mediów, który w ramach projektu Kompas Social Media podsumował zimowy semestr studiów w Polsce.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podało, że aż cztery politechniki znalazły się w pierwszej piątce najbardziej obleganych uczelni w roku akademickim 2011/2012.
Politechniki, a także uczelnie rolnicze miały więcej chętnych do studiowania niż uniwersytety. Eksperci twierdzą, że to nie rezultat mody na bycie rolnikiem menedżerem, a raczej sukces marketingowy uczelni rolniczych.
Międzynarodowy ranking Eduniversal - Best Masters and MBA Worldwide to zestawienie 4 tysięcy kierunków studiów na 153 uczelniach z całego świata, podzielonych na specjalizacje i według regionów geograficznych.
Od 16 stycznia przed studentami z całej Polski otwiera się perspektywa wygrania do 10 tys. zł, płatnych praktyk i staży w Grupie TP. Organizatorami konkursu są Orange i Telekomunikacja Polska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział 2 472 studentów ze 197 uczelni z całej Polski.
Polska Komisja Akredytacyjna przyznała najwyższą – wyróżniającą – kategorię kierunkowi politologia prowadzonemu na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Do międzynarodowego konkursu architektonicznego Schindler Award zgłosiło się już 385 osób z całej Europy. 80 z nich to Polacy. Liczba uczestników z Polski może być jeszcze wyższa, gdyż do konkursu można się zgłaszać się do kwietnia 2012.
Z badań przeprowadzonego w połowie 2011 roku wśród absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że ukończony kierunek studiów nie musi ułatwić poszukiwania pracy a ważniejsze okazują się umiejętności interpersonalne.
W ramach projektu "E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia" oferowane są studia niestacjonarne w trybie blended learning . Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się tytułem licencjata. Program studiów przewiduje zajęcia z przedmiotów podstawowych, kierunkowych i specjalnościowych. Wybór specjalności przez studentów następuje na II roku nauki od IV semestru. Projekt oferuje 2 specjalności: Rachunkowość podmiotów gospodarczych oraz Skarbowość i podatki.
Obecnie trwa ostatni etap drugiej edycji konkursu, w którym ostatecznych zwycięzców wybierają internauci. Swoje głosy na kandydatów można oddawać do 22 stycznia br.
Młodzi badacze z tytułem doktora mogą uzyskać dofinansowanie nawet w kwocie 1,2 mln złotych na realizację własnego projektu biorąc udział w trzeciej edycji programu LIDER. Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia br.
W konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki zostanie wyłonionych sześć Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących. Wybrane jednostki przez pięć lat otrzymają z budżetu państwa około 50 mln zł.
Już niedługo najlepsi polscy badacze będą mogli zgłaszać się do II edycji programu Top 500 Innovators Science - Management - Commercialization. Nabór potrwa od 16 stycznia do 10 lutego br.
Według zapewnień resortu nauki, student będzie miał prawo bezpłatnie zmienić kierunek studiów dziennych po zaliczeniu pierwszego semestru. Z bezpłatnej możliwości zmiany kierunku będą mogły również skorzystać osoby, które poniosły całkowitą porażkę, ponieważ liczą się tylko zaliczone zajęcia.
Zmiany w prawie o szkolnictwie wyższym spowodowały, że osoby, które zechcą zmienić kierunek na dziennych studiach w uczelniach publicznych będą musiały liczyć się z kosztami.
Studencie! Masz szansę wyjechać na trzymiesięczne praktyki w trzech wybranych miastach na świecie. Chęć swojego udziału w konkursie należy zgłosić do końca stycznia.
Z badań przeprowadzonych w ramach projektu "Akademickie Mazowsze 2030" wynika, że warunkiem rozwoju polskiej gospodarki jest faworyzowanie uczelni technicznych kosztem humanistycznych.
Studenci z Polski mogą wziąć udział w programie praktyk organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency - ESA). Program adresowany jest głownie do młodych astronomów, fizyków, jak i przyszłych inżynierów.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności