Znajdź nas na

Z badań przeprowadzonego w połowie 2011 roku wśród absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że ukończony kierunek studiów nie musi ułatwić poszukiwania pracy a ważniejsze okazują się umiejętności interpersonalne.

W ramach projektu "E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia" oferowane są studia niestacjonarne w trybie blended learning . Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się tytułem licencjata. Program studiów przewiduje zajęcia z przedmiotów podstawowych, kierunkowych i specjalnościowych. Wybór specjalności przez studentów następuje na II roku nauki od IV semestru. Projekt oferuje 2 specjalności: Rachunkowość podmiotów gospodarczych oraz Skarbowość i podatki.

Obecnie trwa ostatni etap drugiej edycji konkursu, w którym ostatecznych zwycięzców wybierają internauci. Swoje głosy na kandydatów można oddawać do 22 stycznia br.

Młodzi badacze z tytułem doktora mogą uzyskać dofinansowanie nawet w kwocie 1,2 mln złotych na realizację własnego projektu biorąc udział w trzeciej edycji programu LIDER. Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia br.

W konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki zostanie wyłonionych sześć Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących. Wybrane jednostki przez pięć lat otrzymają z budżetu państwa około 50 mln zł.

Już niedługo najlepsi polscy badacze będą mogli zgłaszać się do II edycji programu Top 500 Innovators Science - Management - Commercialization. Nabór potrwa od 16 stycznia do 10 lutego br.

Według zapewnień resortu nauki, student będzie miał prawo bezpłatnie zmienić kierunek studiów dziennych po zaliczeniu pierwszego semestru. Z bezpłatnej możliwości zmiany kierunku będą mogły również skorzystać osoby, które poniosły całkowitą porażkę, ponieważ liczą się tylko zaliczone zajęcia.

Zmiany w prawie o szkolnictwie wyższym spowodowały, że osoby, które zechcą zmienić kierunek na dziennych studiach w uczelniach publicznych będą musiały liczyć się z kosztami.

Studencie! Masz szansę wyjechać na trzymiesięczne praktyki w trzech wybranych miastach na świecie. Chęć swojego udziału w konkursie należy zgłosić do końca stycznia.

Z badań przeprowadzonych w ramach projektu "Akademickie Mazowsze 2030" wynika, że warunkiem rozwoju polskiej gospodarki jest faworyzowanie uczelni technicznych kosztem humanistycznych.

Studenci z Polski mogą wziąć udział w programie praktyk organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency - ESA). Program adresowany jest głownie do młodych astronomów, fizyków, jak i przyszłych inżynierów.

Żak, który rozpocznie studia od 2012 r. na dwóch kierunkach, będzie musiał opłacić jeden z nich. Bowiem w tym roku wchodzi ustawa, że tylko jedne studia będzie można skończyć na koszt podatnika.

W styczniu odbędzie się już II edycja programu "Uczelnia Liderów". Konkurs adresowany jest do uczelni, które dbają o dobry start swoich studentów i absolwentów na rynku pracy.

Ze wstępnych danych tegorocznego spisu powszechnego przygotowanego przez GUS wynika, że poziom wykształcenia Polaków stale rośnie. Odsetek osób z wykształceniem wyższym wzrósł z 9,9 proc. w 2002 r. do 17,5 proc.

Sejm pozytywnie rozpatrzył projekt budżetu przewidzianego na naukę w nadchodzącym roku. Ewentualną nadwyżkę, posłowie planują przeznaczyć na podwyżkę dla pracowników uczelni.

Londyn stoi otworem przed przyszłymi reżyserami, aktorkami i scenarzystami z Polski. Oferty nauki w jednej najpopularniejszych szkół filmowych w Wielkiej Brytanii pojawiły się właśnie w Polsce.

Minister Barbara Kudrycka podpisała umowę dotyczącą polsko-chińskiej współpracy w sferze edukacji i nauki. Główne założenia wynikające z owej współpracy to między innymi wymiana studentów i naukowców, wspólne badania naukowe, czy nawet nowe katedry polonistyczne w Chinach i sinologiczne w Polsce.

Już niedługo polskie uczelnie będą miały o wiele mniej studentów. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy będzie niż demograficzny. W najbliższych latach może zniknąć ponad połowa uczelni niepublicznych, a w 2025 r. spośród ponad 300 uczelni niepublicznych na rynku może zostać tylko około 50 najlepszych. Także wymagania kandydatów są coraz wyższe i uczelnie muszą temu sprostać. W Europie już od dawna jest dużo mniej uczelni na tą samą liczbę ludności niezależnie od niżu demograficznego.

Najlepsi nauczyciele akademiccy i kilkoro najwybitniejszych polskich uczonych zostało uhonorowanych nagrodami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrody te otrzymali bezpośrednio z rąk Barbary Kudryckiej.

Jedna z najlepszych uczelni w Łodzi – Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi stworzyła
konkurs na Facebooku, który polega na przemierzaniu mapy politycznej świata i odpowiadaniu na intrygujące pytania. Na laureatów konkursu czeka ponad 60 nagród o łącznej wartości 10 000 zł, w tym m.in. rok studiów za darmo i dwa loty balonem.