Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Studenci z Polski mogą wziąć udział w programie praktyk organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency - ESA). Program adresowany jest głownie do młodych astronomów, fizyków, jak i przyszłych inżynierów.
Żak, który rozpocznie studia od 2012 r. na dwóch kierunkach, będzie musiał opłacić jeden z nich. Bowiem w tym roku wchodzi ustawa, że tylko jedne studia będzie można skończyć na koszt podatnika.
W styczniu odbędzie się już II edycja programu "Uczelnia Liderów". Konkurs adresowany jest do uczelni, które dbają o dobry start swoich studentów i absolwentów na rynku pracy.
Ze wstępnych danych tegorocznego spisu powszechnego przygotowanego przez GUS wynika, że poziom wykształcenia Polaków stale rośnie. Odsetek osób z wykształceniem wyższym wzrósł z 9,9 proc. w 2002 r. do 17,5 proc.
Sejm pozytywnie rozpatrzył projekt budżetu przewidzianego na naukę w nadchodzącym roku. Ewentualną nadwyżkę, posłowie planują przeznaczyć na podwyżkę dla pracowników uczelni.
Londyn stoi otworem przed przyszłymi reżyserami, aktorkami i scenarzystami z Polski. Oferty nauki w jednej najpopularniejszych szkół filmowych w Wielkiej Brytanii pojawiły się właśnie w Polsce.
Minister Barbara Kudrycka podpisała umowę dotyczącą polsko-chińskiej współpracy w sferze edukacji i nauki. Główne założenia wynikające z owej współpracy to między innymi wymiana studentów i naukowców, wspólne badania naukowe, czy nawet nowe katedry polonistyczne w Chinach i sinologiczne w Polsce.
Już niedługo polskie uczelnie będą miały o wiele mniej studentów. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy będzie niż demograficzny. W najbliższych latach może zniknąć ponad połowa uczelni niepublicznych, a w 2025 r. spośród ponad 300 uczelni niepublicznych na rynku może zostać tylko około 50 najlepszych. Także wymagania kandydatów są coraz wyższe i uczelnie muszą temu sprostać. W Europie już od dawna jest dużo mniej uczelni na tą samą liczbę ludności niezależnie od niżu demograficznego.
Najlepsi nauczyciele akademiccy i kilkoro najwybitniejszych polskich uczonych zostało uhonorowanych nagrodami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrody te otrzymali bezpośrednio z rąk Barbary Kudryckiej.
Jedna z najlepszych uczelni w Łodzi – Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi stworzyła
konkurs na Facebooku, który polega na przemierzaniu mapy politycznej świata i odpowiadaniu na intrygujące pytania. Na laureatów konkursu czeka ponad 60 nagród o łącznej wartości 10 000 zł, w tym m.in. rok studiów za darmo i dwa loty balonem.
Wideo wykłady, kalendarium konferencji, wirtualna biblioteka, akademicka giełda pracy, baza studenckich kół naukowych i wydziałów informatyki wraz z ocenami Państwowej Komisji Akredytacyjnej, to tylko nieliczne z informacji, jakie studenci oraz wykładowcy kierunków informatycznych mogą znaleźć na dedykowanym im portalu edukacyjnym pwi.edu.pl.
Od wczoraj działa w Polsce Rzecznik Praw Absolwenta. Stanowisko to zostało wprowadzone ustawowo w reformę szkolnictwa wyższego przez Minister Barbarę Kudrycką.
Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu rozpoczęła nabór na studia podyplomowe, na semestr letni 2011/2012. Osoby, które wezmą udział w rekrutacji w okresie zimowym zostaną zwolnione z wpisowego.
Do 20 stycznia 2012 roku możesz zgłosić się do konkursu fotograficznego "Człowiek, woda i czas - co znalazłem pod wodą?". Dlaczego warto? Nagrodę główną stanowi indeks na roczne studia podyplomowe Archeologii Podwodnej na Uniwersytecie Warszawskim.
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest przykładem uczelni, w której nabór rozpoczyna się już na semestr letni. Uczelnia rozpoczęła właśnie nabór na studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia oraz na studia podyplomowe.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego finansowym wsparciem badania ponad trzystu młodych naukowców. Na ten cel wyda blisko 70 milionów złotych, czyli ponad 30 milionów więcej niż w roku ubiegłym. Również zainteresowanie konkursem dopisało: młodzi naukowcy złożyli o jedną czwartą wniosków więcej niż w poprzedniej edycji.
Jeden z największych unijnych programów, którego zadaniem jest wspieranie naukowców, „Marie Curie Actions” bo o nim właśnie mowa, zmienia nazwę na „Marie Skłodowska-Curie Actions”.
Jak donosi Gazeta Wyborcza, powstał pomysł by połączyć uniwersytety i politechniki w jeden twór akademicki. Połączenia tych dwóch typów uczelni w jeden, tworząc w ten sposób superuniwersytet, chcą rektorzy publicznych uczelni.
Kształtowanie wizerunku miast, wykorzystania zamków jako hoteli oraz... "szaletów miejskich w przeddzień Euro" - takie tematy prac magisterskich zwyciężyły w konkursie "Teraz Polska Promocja".
Szkoła Główna Handlowa i Akademia Leona Koźmińskiego to najlepsze uczelnie biznesowe w kraju i jedne z lepszych biznesowych uczelni w Europie, wynika z listy brytyjskiego dziennik „Financial Time".
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności